• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація

Мінекономрозвитку суворо наказав рубля в 2019-й рік увійти з ціною в 66 рублів Відомство Орєшкіна подібну цифру взяв не зі стелі, як багато хто міг подумати. Зовсім ні. Такий висновок він зробив на підставі того, що західні інвестори все більше відходять з російського ринку, привабливість операцій для вітчизняних гравців по carry trade зменшилася в рази через зниження ставок ЦБ, а санкції проти економіки Росії штампуються, хоч і рідко, але дуже влучно. Звичайно, деякі радіють, що в минулому році рубль взагалі показав нетипову динаміку – ціна на нафту падала, а він, всупереч усім законам логіки, рос. Ось тільки в довгостроковій перспективі подібний оптимізм може бути дуже необачним: багато експертів вважають, що даний невелике подорожчання нафтового ринку лише злегка маскує проблеми рубля. Якби ціни залишалися незмінними, російська валюта падала б куди більш активними темпами.

«Відірваний» рубль

В останні рік-півтора ситуація на валютному ринку породила у фінансових кулуарах крамольні, з точки зору банальної логіки і знання цієї ситуації, але настільки патріотичні думки про те, що рубль «відв'язався» від долара, в принципі. Ось так: взяв розлучення, забрав тумбочку, кактус і валізи і поїхав до мами, в Кремль. Досить забавне, звичайно, судження, особливо враховуючи, в якій валюті котируються на міжнародних біржах російські ЦП, якими грошима беруться позики і виробляються взаємини між бізнес-структурами заходу та сходу Що ж, деякі і зовсім радяться з гороскопом, в який день їм купувати акції якого-небудь чергового свічкового заводика, і сейф з грошима по фен-шую ставлять на що тільки люди не вірять, власне

Песимістичний прогноз

Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація
Найбільш песимістичні цифри, які називаються, це – 100-110 рублів за долар, десь ближче до літа 2019-го. Точніше зараз ніхто не скаже, бо надто багато побічних чинників постійно вводяться в дію. Ось, наприклад, хто міг припустити в кінці того ж 2017 року, що штатівський аперельский «Кремлівський доповідь-2018» накриє російську економіку такою кількістю мегатонн? «Спискові» олігархи втрачають свої реальні гроші, вартість російських компаній на біржах знецінюється, інвестиційний, і так, майже арктичний клімат взяв чіткий курс на абсолютний нуль, так, і продовжувати контракти західні партнери не горять бажанням Словом, пухнастий звір полярний був випущений Конгресом і таки перекусал всіх, до кого міг дотягнутися. На цьому тлі всі прогнози будують в міру своєї сміливості та фантазії. Хтось загрожує девальвацією рубля вже влітку 2018-го, хтось не такий категоричний, але і він, з тугою поглядаючи на криві Еліота, усвідомлює, що звичайний цикл по зміцненню цієї валюти підходить до свого логічного завершення, і далі від падіння її вже ніщо не втримає.
Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація
Хоч корекційні хвилі і дозволять їй ще потрепыхаться на більш-менш пристойному рівні, хоча б до початку 2019 року. Зрозуміло, що валюти в державі небагато. Зрозуміло, що валютну інтервенцію, за традицією, раніше 80-рублевого порогу ЦБ не ініціює. Ось тільки чи допоможе вона? Люди вже навчені гірким досвідом: вони обчистив до нитки кожен банк та кожний обмінник у своєму місті, завдяки чому курс рубля злетить до небес. Потім, звичайно, до кінця 2019-го, паніка спаде, ситуація об'єктивно устаканиться, і ціна за нацвалюту Росії встановиться на більш-менш логічною позначці, приблизно в 70 рублів. Так що в цілому, Орєшкін, може, не так і зблудив проти правди – лише злегка недоговорив, коли саме цей поріг очікується, і яке круте піке йому передуватиме.

Нехай говорять

Вислухавши два полярних табору — думка відомства Орєшкіна і думка крайніх перестраховиків, — варто, мабуть, поцікавитися і тим, що думають з приводу ситуації з рублем в 2019 році досвідчені фінансисти країни і світу.
Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація
І збирати їх думки почнемо, мабуть, з людини, який знайомий з ситуацією, що називається, зсередини – з Олексія Кудріна, колишнього міністра фінансів країни. Він вважає, що економіка Росії ввійшла в затяжну стадію найглибшого спаду, завдяки «розумній» зовнішньополітичної діяльності і популістським нелогічним рішень на внутрішньому ринку фінансів. Результатом цього варто чекати падіння купівельної спроможності, і самого рубля, що логічно. Багато представників незалежного бізнесу, і зокрема, глава ГК «АЛОР» Сергій Хестанов, очікують вже до початку наступного року зниження курсу мінімум на 10-15%. І це тільки при самих райдужних сценарії розвитку подій. Думки ж маститих банків і міжнародних фінансових структур, традиційно, розділилися. Так, Світовий банк, хоч і не дає оптимістичні 55 рублів російського Зовнішекономбанку, але пристрасно хоче вірити, що нижче позначки в 58-60 руб. нацвалюта країни не спуститься. Правда, це тільки в тому випадку, якщо ОПЕК піде назустріч Росії і таки підніме котирування до 80 доларів за барель. У що, звичайно, враховуючи штатівську жорстку позицію, віриться слабо.
Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація
Інші установи з світовим ім'ям налаштовані ще песимістичніше: той же канадський Scotiabank пророкує мінімум 69 і це ще до того, як проб'ють в новорічну ніч куранти 2019-го. Хоча ось Goldman Sachs з ним не згоден, і чекає, що ціна за долар тут встановиться, максимум на 60 рублях.

Позиція Уряду

У російського Уряду та Президентського апарату, звичайно ж, на все є відповідь. Причому, як водиться, «симетричний». Народ спантеличують туманними заявами від «будемо поступово зменшувати доларовий оборот країни» до «Америка повинна всім по самі вуха, тому цінність її валюти у світі сама собою впаде». Перше, дійсно, виглядає дуже забавно, і нагадує дуже повчальну історію з китайськими горобцями. Коли компартія країни спочатку вирішила, що горобці природним чином з'їдають частину врожаю, значить, їх треба винищити. І народ взявся за справу майже з таким же завзяттям, як клепають недолугі закони зараз у російській Думі: воробйов ухоркали, а наступного року в Китаї почався голод, так як птахи не знищували шкідників, а ті, у свою чергу, очікувано зжерли все, що було на полях.
Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація
Що ж стосується думки «пророків у своїй Вітчизні» про штати Ну, як можна оцінити їхню позицію? Мабуть, тільки як рівень підготовчої групи садочка, коли малюк переконує себе, що хоч сильний і злий інший хлопчик йому надрав вуха, але, ноги криві, тому йому все одно гірше. Проблема тільки в тому, що кривоногі хлопчики із США зі своїм колосальним зовнішнім боргом і іншими особливостями, які так люблять зі смаком згадувати російські політики, як були передовою світовою економікою і двигуном планетарного прогресу, так ними і залишаються. І скільки б їм не готували втрату позицій і обвал долара в 2019 році вони з традиційною білозубою посмішкою знизують плечима і далі вирушать робити свої money. Росія ж, замість того, щоб змінюватися в кращу сторону, як зазвичай, намагається змінити в гірший світ. А шкода Адже все так добре починалося
Що буде з рублем в 2019 році: прогноз курсу, буде падіння і девальвація
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають