• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Прожитковий мінімум пенсіонера в 2019 році: яка мінімальна величина, підвищення, розмір

Кажуть, «старість не радість» І в нашій країні, на жаль, якщо ти не пенсіонер, який працює, або тобі не допомагають виживати діти-онуки, проіснувати на те, що роками наш Уряд називає «пенсією», а ми в реальності – жебрацької подачкою, по суті, неможливо. Недавня пенсійна реформа дуже багато чого поміняла в системі виходу на пенсію, як такої, в процедурі обчислення стажу та страхових виплат, а також в самому її розмірі. Але, поки що суттєвих зрушень у бік покращення свого рівня життя люди похилого віку як не бачили, так і не бачать. Що ж, спробуємо розібратися, чим 2019-рік обернеться для тих, хто пішов на заслужений відпочинок наших співвітчизників

На що будемо жити?

Отже, в 2018-м від підняття рівня мінімальної пенсії нас звільнили, вирішивши, мабуть, що ще раз восени має повний страховий стаж додали до 1452 грн, а не мають право на пенсію – до 1373 грн, то на весь наступний рік наша влада своє завдання виконали. На щастя, 2019-й – рік виборів, що для пенсіонерів, звичайно ж, обіцяє обернутися відмінними бонусами. Гройсман пообіцяв, що піднімуть пенсію, причому в три етапи, щоб привести її у відповідність з виросли до 1853 грн на початок року рівнем прожиткового мінімуму. Перший подарунок пенсіонери отримають «під ялинку», другий – десь влітку (тоді виросте мінімум до 1936-ти), а останній раз у наступному році – у грудні (2011 грн). Мінімальна пенсія тоді буде 1497,1564 і 1624 грн, відповідно. Звичайно, все буде сильно залежати від конкретики бюджету на 2019 рік, що приймати, природно, будуть набагато пізніше. Але, експерти вважають, що ображати таку вагому частку електорату перед найважливішим для країни періодом ніхто не зважиться. У цифрах для всіх, і не «мінімальщіков» в тому числі, це виразиться в середньому зрості приблизно на 20%. Субсидії ж і інші пільги теж, начебто, повинні залишити. до змістом ?

Пенсійна реформа

Прожитковий мінімум пенсіонера в 2019 році: яка мінімальна величина, підвищення, розмір
Як відомо, «завдяки» Пенсійної реформи, вік покладеної за віком пенсії підскочив до 63/65 років. При цьому шанс на її оформлення отримають в розмірі згідно вислугою років лише ті, хто до того моменту в трудовий записав цілих 26 років стажу. До речі, причин заздрити молодим стане в найближчому майбутньому ще на одну менше – чим молодше виявиться громадянин України, тим більшого розміру стаж йому буде потрібно, щоб отримувати виплати з його урахуванням. Поки що, починаючи з 2019-го, щорічно всім будуть «накидати» по рочку. Тобто пенсіонери 2020-го зможуть виходити з повною вислугою лише ,якщо у них накопичилося 27 років стажу, і т. д. до 2028 року – останній підйом ознаменується 35-ма роками. Загалом, більш ніж у півтора рази як ветеран праці, або сиди на мінімалці. Ось така турбота про людей І не важливо, що декретні відпустки і армійську службу тепер туди теж зараховують – сьогоднішнім 55-річним доведеться в майбутньому вже несолодко. Не кажучи про молоді

Що нового в механізмі нарахування?

Прожитковий мінімум пенсіонера в 2019 році: яка мінімальна величина, підвищення, розмір
По-перше, сильно зміниться схема роботи із досягли пенсійного віку, але має менше ніж 15 років стажу (це стосується і дітей-інвалідів, інвалідів з дитинства та інших з цієї ж категорії). Вони перестануть отримувати пенсію взагалі, але замість неї будуть призначати тимчасову державну соціальну допомогу. Для її оформлення треба буде подати дані про середньомісячний повному доході претендує на цю виплату громадянина, а також дані з його майновим станом. При цьому конкретна сума буде обчислюватися як різниця між середньомісячною і середньосписочної получкою всього сімейства, а також прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність. Причому розмір такої допомоги не може бути більше самого прожиткового мінімуму. Перерахування таких виплат здійснюватиметься кожні півроку з повним повторним збором всіх згаданих папірців. Коли людина, нарешті, досягне віку, коли йому вже буде покладена пенсія по роках, тимчасову допомогу припинять платити, а почнуть, відповідно, стандартні пенсійні виплати.
Прожитковий мінімум пенсіонера в 2019 році: яка мінімальна величина, підвищення, розмір
За статистикою, за 2017-2018 роки в середньому розмір таких доплат у вигляді соцдопомоги склав близько 560-650 грн. За тим же, у кого нормальна пенсія на початок 2019 року виявиться меншою прожиткового мінімуму, як і в поточному році, прийнято рішення про компенсаційні доплати, за якими люди можуть звертатися в органи соцзахисту. Зрозуміло, доведення це буде лише до рівня прожиткового мінімуму, і розрахунок проводиться по кожному пенсійному рахунку індивідуально. Урахування страхового стажу часу навчання в ПТУ і ВУЗах, як і раніше, немає, незважаючи на вироблені в ті роки відрахування в ПФ зі стипендій та інших аналогічних доходів. На території окупованого Донбасу за рішенням ЄСПЛ Україна має право не виплачувати пенсії та інші соцвиплати – цим кроком зафіксована фізична неможливість адресного забезпечення засобами до існування літніх українських громадян, яким не пощастило проживати в тій зоні.
Прожитковий мінімум пенсіонера в 2019 році: яка мінімальна величина, підвищення, розмір
Отже, або вони переїдуть жити в Україну, зареєструвавшись тут як біженці, і змінивши місце реєстрації, або отримувати грошей вони не будуть зовсім. Що ж, міра для пенсіонерів Донбасу неприємна, але, з точки зору держави і інших його мешканців – цілком логічна. Працюючих пенсіонерів чекає приємна новина – перестане діяти 15% обмеження на виплату пенсії. Вони зможуть отримувати її в повному розмірі. Достроково вийшли на заслужений відпочинок (серед них, до речі, дуже багато жінок) також звільнять від примусового зниження розміру виплати. Крім того абсолютно для всіх пенсіонерів буде працювати постійно автоматичний механізм індексації пенсії за рівнем інфляції. І, нарешті, в цілому істотно осучаснять метод нарахування та перерахунків пенсій, враховуючи показники виплат за три останніх роки. Дізнатися ж про те, скільки на даний момент належить виплат і який їх склад, скільки вже «натякали» стажу, кожен громадянин України може в територіальних підрозділах ПФУ: там зобов'язані дати виписку з особового рахунку.

Відео-новина

Прожитковий мінімум пенсіонера в 2019 році: яка мінімальна величина, підвищення, розмір
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають