• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто

Ціни на світових авторинках завжди залежали від багатьох факторів, серед яких не останнє місце займають і питання подорожчання виробництв в результаті запровадження все більш сучасних і дорогих технологій, і економічна ситуація в країнах, громадяни яких ці самі авто купують. Так держави з важким становищем, які відчувають гніт великого приросту інфляційних мас, традиційно спостерігають стрибкоподібні і дуже суттєві подорожчання моделей. Але, не останню роль завжди грає і політика оподаткування по імпорту і покупці, наприклад, у Польщі зараз ПДВ становить 23%, а в Україні – 17% і то, не на всі типи машин. Саме тому будувати якісь точні прогнози навіть досвідченим аналітикам дуже складно, адже зовсім не знаєш, яка через півроку — рік буде ситуація на зовнішньополітичній і внутрішній арені кожної країни, а також які плани на випуск своєї продукції плекають відомі гравці ринку. І, зрозуміло, у всьому цьому треба відштовхуватися від поточної ситуації, тому говорити про те, що буде в 2019-му, можна тільки намагаючись прикинути, що ж нас чекає на кінець 2018-го.

Прогнози експертів на кінець 2018 року

У поточному році, на думку фахівців, все буде неоднозначно. Бурхливе зростання ринків країн, що розвиваються, буде сильно гальмуватися картиною стагнації автопродажів в багатих країнах. Тому в цілому динаміка помісячно буде нагадувати абсолютно дикі гойдалки. У той же час провідні гравці галузі зараз дуже щільно зайнялися популяризацією ідеї екологічних авто, а також впровадження автопілотів та інших ноу-хау, тому від них варто чекати агресивних маркетингових кампаній і сильних поблажок в цінах (до 14-17%) принаймні у перший час. Також здешевлення їх буде сприяти і ринула маса китайських інвестицій, які, як не крути, потихеньку завойовують світ

У світі

Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
Страшні цифри по зростанню авторинку демонструють Китай та Індія. Причому, якщо раніше бум спостерігався тільки у Піднебесній, друга розвивається семимильними кроками зараз країна за підсумками 2018-го покаже результати не скромніше. Якщо в цілому по світовій ринку йде зростання продажу максимум на 2-6%, а в основному, так і зовсім відбувається просто його переформатування з одних технологій на інші при збереженні стабільності загальної маси, то в цих країнах щорічно приріст спостерігається в рази. По Європі, порівняно з іншими розвиненими державами, очікують невеликого пожвавлення, в основному за рахунок ажіотажу навколо нових екологічних і автоматичних технологій.

В Україні

Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
Автодилери чекають стрибкоподібного зростання продажів. Але, не здешевлення моделей на 1% через зниження мит на європейський імпорт стало причиною підйому ринку, так як на загальній вартості воно відбилося у вигоді максимум 100-200 доларів на ціну кожної одиниці. А тому, що збираються зовсім запровадити пільгові умови для електромобілів, повністю звільнивши їх від оподаткування (крім збору в ПФ 48%), що буде сприяти популяризації ідеї екологічних авто в 2019 році, а також підвищенню попиту на них у населення-за серйозного падіння вартості (на 17% в порівнянні з Європою). Рекордним по продажам стане 2018 рік і для сегмента старих авто, так як він – останній в поточному періоді дії пільгових акцизних ставок. Адже їхня ціна знизилася в середньому на 2-4 тис. доларів, що порадувало дуже багатьох.

У Росії та інших країнах колишнього СРСР

Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
В Росії аналітики прогнозують зростання цін майже на 15% — тон задав ще в минулому році АвтоВАЗ , але й інші виробники від нього, швидше за все, не відстануть. Відіграє тут роль не тільки повальна модернізація заводів, яким треба якось компенсувати всі витрати, але і зростаюча інфляція. По імпорту ж, європейський і американський сегмент тут традиційно знижує обсяги поставок, за що величезне спасибі треба сказати не тільки проблем у зовнішній політиці, але і піднятим власноруч керівництвом країни акцизів на авто понад 200 л. с., а також зростанням сум утилізаційного збору. В результаті чого ціни тут виростуть мінімум на 4-5%. А ось Китай на російській території, не в приклад, процвітає в усіх напрямках. Причому не тільки прямими поставками своїх власних марок, але і організацією їхнього виробництва. І тут тенденція логічна, враховуючи пільгові взаємини з бізнесом цієї країни по всіх фронтах.
Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
Ринку б/у, в якості компенсаторної практики, що, звичайно ж, природно, навпаки, пророкують вагомий зростання. Хоча, збільшення на 15% продажів від нього чекати, зрозуміло, дещо наївно. В Білорусі ж, враховуючи її найтісніший прив'язку до російської економіці, швидше за все, буде спостерігатися така ж ситуація, хіба що з оподаткуванням там буде все не так боляче, тому загальний рівень цін, все-таки, виявиться на 5 відсотків нижче. У Казахстані, Киргизстані та деяких Середньоазіатських країн ситуація буде не менш безрадісною: вартість іномарок неухильно підвищується в середньому на тисячу доларів щорічно, що в процентному співвідношенні на кінець 2018-го виллється у значення на рівні 10-20%. Але при цьому, що дивно, зростає купівельна спроможність, тому в цілому продажі зростуть на 15-20%. В країнах Каспійського і Кавказького регіону – аналогічно. Зіграє роль і загальний економічний спад в Азербайджані, і проблеми внутрішньої політики в Грузії, а також інших державах регіону.

Що чекає світовий авторинок у 2019 році?

Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
Загальні тенденції, і на цьому сходяться практично всі опитані аналітики, збережуться, хіба що, цифри стануть не такими жорсткими, так посилиться коливання ринку між показниками конкретних країн через логічного періодичного перерозподілу ресурсів. За рахунок експансії інвестиційних коштів, не виключено, що зменшиться привабливість постійних альянсів видатних гравців ринку, завдяки чому ми зможемо бачити велику конкуренцію, а, значить, і більш стрімке падіння цін. І саме цей фактор на тлі стабільного щорічного подорожчання, можливо, змусить їх залишитися на рівні минулого року.

У світі

Абсолютно непередбачувану поведінку китайсько-індійського сегмента не дає зробити нормальний прогноз по світу в цілому. Але, з досить великою впевненістю можна очікувати, що ціни на машини в країнах Європи та Американських континентів почнуть стабілізуватися, а може, навіть і падати, так як тенденції 2018-го продовжать свою ескалацію.

В Україні

Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
Подорожчають б/у машини, якщо парламент України не продовжить пільговий період по акцизах. За електрокарів, якщо пролонгують пільгове оподаткування, буде так само, як і в 2018-м. В іншому ж варто чекати залучення інвестицій і підвищення конкуренції на місцевому ринку, що загрожує, природно, здешевленням цін, за рахунок пуску ліній з виробництва імпортних марок на базі вітчизняних заводів.

У Росії та інших країнах колишнього СРСР

Росія в 2019 році продовжить йти тим же курсом, правда, ціни злегка сповільнять свою спритність у відношенні зростання, як вважають аналітики, і зупинять свою інфляційну планку на 3-7%. Очікувано, що свій внесок у ажіотаж внесуть і новини про цілому букеті запускаються в серію і оновлюваних вітчизняних марок, а також обіцяна щорічна індексація накручиваемого на вартість кожної машини податку. Азіатський регіон має всі передумови дивитися в майбутнє з оптимізмом планується підписання маси контрактів з інвесторами, які будуть розгортати виробництва на території цих країн.
Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
Що означає, що ринок буде наповнений бюджетними моделями, і ціни на них, відповідно, впадуть катастрофічно, правда, точних цифр щодо цього питання, виходячи з туманності перспектив, експертами поки не називається. Це не зможе не позначитися і на ринку б/у, який очікувано відреагує ще більш жвавим падінням вартостей. Варто розуміти, що свою лепту в викладений прогноз у майбутньому неодмінно внесуть і щорічні календарні гойдалки, практично однаково діють на території всіх країн. Це означає, що в періоди літніх відпусток і великих свят, а також в зимовий час у країн з досить суворим кліматом традиційно спостерігається спад купівельної спроможності, в результаті чого дилери, намагаючись хоч якось заманити покупця, починають працювати над яскравими акціями і суттєвими поступками в цінах. Правда, на доходи галузі всі ці їх шаманські танці все одно мало позначаються. Зате, коли відпочив і грошовитий обиватель в міжсезоння знову кинеться на ринок, його там будуть чекати у всеозброєнні за краще задерті до небес цінниками.

Відео
Ціни на автомобілі в 2019 році: прогнози від експертів для нових і старих авто
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають