• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат

Отже, в рамках багатоетапного проекту під кодовою назвою «Пенсійна реформа» з 2019 року Кабмін погрожує обдарувати всіх таким цікавим нововведенням, як накопичувальна пенсійна система. Що це означає для держави в цілому, так і для пересічних українців, невблаганно старіючих за законами природи і повільно, але впевнено повзуть в бік власного пенсійного віку, як не крути? Про це ми і поговоримо сьогодні.

Останні зміни

До кінця цього року наш Уряд зобов'язав сама себе підготувати і внести в Раду кілька законопроектів, які будуть регламентувати накопичувальне пенсійне страхування. Ідея була намічена ще в затвердженій у середині осені 2017 року Пенсійну Реформу, і з тих пір Кабмін продовжує рухатися по наміченому плану впровадження цієї системи. Згідно інформації від нього, накопичувальна система повинна буде заробити прямо 1 січня 2019 року, і учасниками її добровільно-примусово стануть всі громадяни, які підпадають під критерії загальнообов'язкового пенсійного страхування. Якщо до пенсії залишилося менше десяти років, можна взагалі відмовитися від переведення себе на накопичувальну систему. Дійсні ж пенсіонери в накопичувальний фонд сплачувати внески не мають права в принципі. Для зберігання цих засобів в 2019-2020 році ще будуть використовувати держфонди. Потім, за бажанням, кожен учасник програми зможе перенести свої рахунки в недержавні структури. Правда, остаточного рішення за місцем зберігання ще не прийнято – є думки, що українці повинні спочатку мати можливість вибирати той чи інший фонд, так, і вся система в цілому повинна бути виведена з-під прицілу держнагляду.

Накопичувальна система пенсійних внесків

Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат
Для початку зауважимо, що у країні (щоправда, не для всіх – див. вище), функціонувати повинні будуть відразу три системи пенсійних накопичень одночасно. Причому, українці самостійно зможуть вибирати, чи залишатися їм на звичному єдиний соцвнесок в 22% з обов'язкової накопичувальної частиною у 2-7%, або додавати до нього ще й добровільні накопичувальні внески (якщо вони народилися до 1985 року). Чому процентна ставка плаваюча? Спочатку думали, що будуть вводити в перший рік обов'язковість для всіх громадян віком до 35 років у розмірі 2%, наступного – 3-х відсотків і т. д., підвищуючи по одному щорічно, поки цифра не доповзе до семи. Врешті-решт вийде, що майбутня пенсія щомісяця буде відкушувати від зарплатного пирога всіх і кожного (крім зазначених у законі осіб) 29% кровних грошей.
Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат
В ідеалі передбачається, що у кожного громадянина буде власний рахунок, де він буде зберігати свою пенсію, причому розпоряджатися він нею зможе на свій розсуд – хоч відразу всю зняти за настання страхового випадку (тобто пенсійного віку, хоч призначити собі рівномірні або нерівномірні довічні виплати. А що формують його внески при цьому будуть братися виключно із заробітку. Також стверджується, що на відміну від старої системи, ці гроші будуть завжди власністю самого майбутнього пенсіонера, тому він може залишати свій рахунок в спадок кому-небудь. Хоча, з приводу останнього пункту ще точаться суперечки: деякі вважають, що успадковувати можна тільки добровільну частину, а обов'язкова просто не зможе фізично реалізувати цей механізм.

Пенсійна система в інших країнах

У Німеччині, Франції та Фінляндії, приміром, працює розподільна система, тобто нині дійсним пенсіонерам кошти відраховують ті, хто зараз працюють, а розміри формуються згідно відпрацьованому і іншим характеристикам. Потім і їх будуть годувати наступні покоління і т. д.
Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат
У Великобританії ж дуже складна пенсійна система, що складається з базового мінімуму від держави, а також з трудових виплат від національної страхової системи на основі стажу і заробітку. Те, що намагаються ввести в нас, найбільше нагадує якраз американську систему – в цій країні безліч як державних, так і федеральних пенсійних програм, не рахуючи приватних фондів, і кожна людина має право отримувати хоч всі три пенсії одразу – і від держави, і приватну, колективну з місця роботи, і з особистого пенсійного рахунку.

Чого чекати українцям?

Експерти вважають, що ідея з накопичувальними недержавними пенсіями, звичайно, хороша – вона спрямована на зростання незалежності людини від держави, на отримання їм можливості самостійно управляти своїми заощадженнями і вирішувати, яким чином йому забезпечувати власну старість.
Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат
Якщо чесно, вона вже давно у нас працює, але далеко не так масштабно, як це планується зробити – лише в рамках приватних пенсійних фондів. Але, при цьому ті ж експерти застерігають, що схема є розумною виключно в країнах зі здоровою економікою. У нас обов'язково все з'їсть інфляція і природне знецінення грошей. При цьому, як завжди, систему вводять – а ось для її захисту від цих неприємностей поки ніхто нічого не зробив. Звичайно, в Уряді лунають і голоси, що треба не просто убезпечити коефіцієнтом приросту на щорічний розмір інфляції ці особисті накопичувальні рахунки громадян, але і навіть ввести якийсь процент за вкладом, щоб його логічним чином примножувати з часом. Так як 2019-й – рік виборів, не виключено, що введуть навіть такі популістські заходи, як забезпечення мінімальної дохідності. Щоправда, навіть після цих повідомлень, багатьох при слові «накопичувальна пенсія» все одно продовжує перекручувати, адже у всіх на слуху, наприклад, гучна історія з заморожуванням цих рахунків у сусідній Росії, де подібну схему спробували масово насадити ще в 2002 році, під час проведення пенсійної реформи правда , із зобов'язанням інвестування накопичувальної частини.
Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат
І ось вже п'ятий раз, як там всі виплати з цих рахунків «благополучно» заморожуються рішенням Думи, отже, якийсь шматок своїх особистих грошей люди не можуть отримати, бо рахунку повністю контролюються державою. У нас, звичайно, ситуація з відсутністю зовнішнього кредитування та інвестицій у країні не така патова, щоб аж настільки відверто грабувати власних громадян, але й українці справедливо побоюються, що якщо накопичувальні фонди будуть у відомстві Уряду, добра від цього чекати не доводиться. Хоча, з іншого боку, ті, хто пожив у нас хоч якийсь час розуміють, що приватникам довіри, в принципі, ще менше Якщо дивитися на питання впровадження накопичувальних пенсій у цілому, в принципі, до них жодних претензій у простого обивателя виникнути не може. Безумовно, з урахуванням того, що Уряд до кінця 2018 року все-таки встигне розробити і просунути на законодавчому рівні механізм захисту вкладів, а також регламентувати всі схеми їх створення і використання. Як воно буде насправді? Що ж, поживемо – побачимо

Відео-новина


Накопичувальна пенсія 2019 в Україні: останні новини, як отримати частину виплат
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають