• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, якою буде динаміка в Україні

Враховуючи, що в Україні в останні роки ні про яку фінансової стабільності і мови бути не може, і Нацбанк тільки тим і займається, що латає дірки в бюджеті, зливаючи кредити та валютні запаси, а гривня підтримується виключно героїчними зусиллями і лише штучно, довгострокові прогнози на валютні курси складно назвати втішними. Інша справа, що держава за останні роки стало, нарешті-то без відвертої паніки дивитися в майбутнє і відійшло від практики сором'язливо ховати очі, коли йому задають це наболіле для громадян питання. А все тому, що в глибинних економічних процесах спостерігається поступова стабілізація, що, звичайно ж, не може не радувати. І хоч поки це зовсім не означає, що курс почне повзти вниз (хіба що на коротких проміжках часу, і то в межах 05-1 гривні), це дуже добре для країни в цілому, так як потреби здійснювати швидкі непопулярні заходи, підставляючи плече національній валюті, відходять у минуле. Звичайно, не факт, що це назавжди – за ці роки українці, як ніхто інший, звикли до приказці, що зарікатися ні від чого не варто, — але, тим не менш, це дійсно приємна новина по державі в цілому, і життя кожного його конкретного громадянина зокрема. Що ж конкретно приготувало нам емпіричне курсове завтра, спробуємо попередньо оцінити, хоча б у загальних рисах.

Прогнози рейтингових агентств

Якщо вірити Standard&poor's на початок 2019-го курс встановиться на позначці в 273 грн, а на кінець його ж – на 275. Звичайно, це зовсім не означає, що Україна раптом позбавиться від традиційних для себе сезонних піків, коли влітку долар «падає», а до Нового року, навпаки, «відлітає» в небеса.
Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, якою буде динаміка в Україні
Але вже те, що порівняно з попереднім роком різниця складе всього 40-60 копійок, — це для нашої економіки вже чимало. Хоча, всі ці цифри далеко не головне. Найважливіше те, що і довгострокові, і короткострокові кредитні, а також суверенні рейтинги, нарешті, перетнули зелену лінію і встановилися в секторі «стабільно», сигналізуючи західним інвесторам і кредиторам, що з нами можна мати справу. Ось це – досягнення, і хоча на життя простих громадян це прямо і, ось так, відразу, безумовно, не позначиться, потім ми обов'язково це відчуємо і на уповільненні інфляції, і на стабілізації цін, що дуже здорово.

Що говорить Уряд?

З недавніх пір наші управлінці, нарешті, взялися за голову і почали розуміти, що наявний на руках колосальний дефіцит бюджету – це далеко не те, чим може похвалитися здорова держава. Тому, починаючи з 2017-го, міністерство Данилюка стало закладати в бюджет «поганий», а не оптимістичний прогноз, ніж до нього так любила грішити Валерія Олексіївна.
Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, якою буде динаміка в Україні
В результаті у країни стало в цьому відношенні більше маневру, і вона стала жити за правилом: «Я завжди чекаю найгіршого. Якщо виходить краще – я радію, якщо гірше – не засмучуюся, бо чекала і готова». Так що в бюджеті на 2019-й – цілих 305 гривень за долар, та ще й сумарний приріст, порівняно із закладеним на поточний рік, аж 12 грн.

Думки в бізнес-середовищі

Думки підприємців щодо прогнозу курсу на 2019 рік, якщо чесно, розділилися. І сильно. За даними останніх опитувань НБУ серед своїх клієнтів і опосередковано – серед клієнтів інших банків, — одні погоджуються з Standard&poor's і голосують за рівень в 27 грн, інші налаштовані більш песимістично, і пророкують не менше 30. Хто з них правий, звичайно, покаже тільки час, але дуже хочеться, щоб другий прогноз так і залишився лише прогнозом, бо такого різкого обвалу наша економіка може не витримати.

Які фактори впливають на курс?

Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, якою буде динаміка в Україні
Парадоксально, але факт: те, чого ми так радіємо, нас і згубить, затверджують фінансові експерти. Популістська міра планового і досить відчутного приросту мінімальної зарплати в країні стане палицею з двома кінцями. З одного боку, добре – люди почнуть отримувати більше грошей, нарешті, стартує програма приведення розміру базової ставки у відповідність хоч з якимись реаліями (хоча, звичайно, дуже хочеться подивитися на того, хто насправді зможе прожити на обіцяні 42 тисячі, враховуючи актуальну комуналку, і ціни). Але, з іншого боку, збільшення кількості грошей у громадян, за давно усталеною традицією, призведе до того, що на всі надлишки вони почнуть скуповувати долари – бо мало
Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, якою буде динаміка в Україні
Відповідно, дефіцит валютної маси неминуче потягне за собою курс вгору, що логічно. До того ж різкий приріст купівельної спроможності спричинить ще і непрямий зростання інфляції за рахунок збільшення цін, адже підприємці, знаючи в якій країні їм доводиться функціонувати, обов'язково відреагують на таку ситуацію зміною цінників. Ось така кумедна колізія – хотіли як краще, а вийшло Ну, загалом, поквапилися – не поквапилися, що вийде – то вийде, хоч нам з цим жити У той же час таке положення справ (ну, крім зростання цін, звичайно – де це у нас бачено, щоб вони коли-то падали?) може виявитися тимчасовим, якщо встигне надійти черговий транш МВФ для підтримки нашої економіки. Тиск на гривню в такому випадку буде знижено, а народ і інвестори матимуть впевненість хоча б тимчасової стабілізації, що неодмінно позначиться і на поліпшення валютного клімату. Так що, оцінюючи все це, експерти сходяться на думці, що хоч прогнози західних агентств і виглядають утопічно, але, і найгірші побоювання наших бізнесменів навряд чи побачить наша країна – відмітку закладеного в бюджеті порогу гривня не перестрибне жодним чином. Принаймні, в 2019-му.

Відео-новина

Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, якою буде динаміка в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають