• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Атестація педагогічних працівників в 2019 році: порядок проведення та останні зміни

Діти – це саме те, чим кожна сім'я дорожить найбільше. Саме для них ми намагаємося передбачити все найкраще, забезпечити максимально комфортні умови проживання, уважно слідкуємо за їх здоров'ям і харчуванням, хочемо, щоб вони повноцінно і гармонійно розвивалися, вчилися того, що їм буде корисним у майбутньому Однією з безумовних складових всього цього — якості послуг у дитячих садках і школах освітніх послуг, — у всі часи приділялася граничне увагу, і, отже, того, що це якість, в першу чергу, зумовлює — рівнем професіоналізму і особистим якостям педагогів. Професія викладача – одна з небагатьох, для яких у нашій країні існує практика обов'язкової атестації, підтвердження кваліфікації та профпридатності. І новий закон про освіту підготував для українських вчителів безліч знакових змін в цьому плані, ряд яких почав діяти відразу ж після вступу його в силу, а деякі з'являться в нашому житті лише з 2019 року, або навіть ще пізніше.

Атестація vs сертифікація

Не для кого ні секрет, що атестаційна практика за роки свого існування в освітній сфері України встигла себе значним чином дискредитувати. Як альтернативу їй збираються запровадити більш прогресивну і сучасну, давно використовується в західних країнах сертифікацію. Але, щоб різкі нововведення не стали шоковою терапією для наших педагогів, цю систему було вирішено вводити поступово, крок за кроком витісняючи нею застарілий механізм. Паралельне існування обох альтернатив виллється в той факт, що вчителям запропонують поки проходити атестацію раз на п'ять років або ж вибрати замість неї сертифікацію, дійсну протягом трьох років.
Атестація педагогічних працівників в 2019 році: порядок проведення та останні зміни
Здавалося б, навіщо людям кидати наїжджені рейки і щось змінювати у своєму житті? Все було б чистим популізмом і демагогією, якщо б не одне «але»: перевагу отримання сертифіката виллється в 20% надбавки до зарплати, починаючи з 2019 року. На думку багатьох і МОН, і в професійної викладацької середовищі, це відмінний стимул спробувати щось нове.

Крім доплати дає сертифікація?

Гроші грошима, але ними далеко не закінчується список переваги вибору сертифікації. Перш за все, варто відзначити, що якщо атестація була «добровільно-примусової» і централізовано організовується, то рішення про здачу на сертифікат кожен викладач приймає самостійно у відповідності з персональним поняттям про зручність і вигоді. Але, при цьому приймати її будуть всі ті ж уповноважені держоргани МОН, даючи вичерпну відповідь на питання, чи гідний цей працівник сфери освіти нести світло знань наших дітей.
Атестація педагогічних працівників в 2019 році: порядок проведення та останні зміни
Крім того тільки володарі сертифікатів зможуть самостійно розробляти і впроваджувати авторські освітні програми і технології, у тому числі компетентностные – про що так багато говорять останнім часом, — що зробить навчальний процес, в першу чергу, для самих учнів набагато більш цікавим, корисним і сучасним. Паралельно з цим держава запускає централізовану програму безкоштовного підвищення кваліфікації для всіх бажаючих і обов'язкового для викладачів молодших класів. Причому місце проходження навчання вони обиратимуть самі. Це можуть бути як вже добре відомі інститути післядипломної освіти, так і інші навчальні заклади, аж до проходження відповідних курсів у фізосіб.

Зміна профілю

Атестація педагогічних працівників в 2019 році: порядок проведення та останні зміни
Припустимо, є якась молода вчителька N, не так давно закінчила «пед» з української філології. У школі за місцем її перспективи працевлаштування для неї незавидны – там вже працює кілька викладачів цієї дисципліни, і їй просто не вистачає годин, щоб отримувати максимальне завантаження робочого дня і, відповідно, повну ставку. Що ж їй робити в такому випадку? Змінювати роботу? А якщо це місце всім влаштовує? У разі, коли у громадянки N є певний рівень знань і навичок в іншому предметі, наприклад, нехай це буде хоч той же англійський, вона по новому законодавству зовсім не повинна знову вирушати в свій інститут за отриманням другого освіти, або на якісь тривалі курси перепрофілювання, колишні обов'язковими раніше. Вона може просто попрацювати в цьому новому якості рік (і керівництво школи не має права їй у цьому перешкоджати, якщо така вакансія актуальна), а потім здати нову сертифікацію вже з іншого напрямку. Зручно? Ще б! Подібна гнучкість давно вже чекала свого практичного застосування, адже скільки вчителів з часом просто залишалися не у справ і були змушені змінювати рід занять, як такої, якщо їх профіль втрачав затребуваність в певний проміжок часу або в певних умовах?
Атестація педагогічних працівників в 2019 році: порядок проведення та останні зміни
Скільки молодих обдарувань, відучившись в своєму Вузі, згодом розуміли, що саме цим предметом займатися їм абсолютно не цікаво, і йшли з системи в принципі? До речі, нове правило поширюється навіть на тих, у кого в дипломі спеціалізація педагога не прописана, але бажають працювати в садах і школах, позашкільних закладах, ПТУ, ВУЗах та інших закладах без попереднього отримання відповідної освіти. Хтось скаже, що з-за цього ми отримаємо приплив зовсім не кваліфікованих працівників у сферу освіти. Але, цим людям можна заперечити, що, по-перше, диплом за спеціальністю автоматично педагогічний талант людині не прищеплює. А по-друге, багато в чому наше освіта в школах як раз і страждала від того, що ряд вчителів були просто, так би мовити, ремісниками — отчитывающими програму «від сих і до сих» людьми, абсолютно не захоплені своїм предметом, а, значить, і нездатними передати цю захопленість дітей. У випадку, коли до викладання будуть допущені бажаючі спробувати себе на цьому поприщі професіонали, але без педагогічної освіти, якість і повнота навчального процесу зростуть на порядок. А методиками, умінням працювати з аудиторією і вкрай «цінними» навичками написання тонн документації можна опанувати і в процесі. Було б, як кажуть, бажання.
Атестація педагогічних працівників в 2019 році: порядок проведення та останні зміни
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають