• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Контракт "Газпрому" з Україною до 2019 року

Контракт «Газпрому» з Україною, який повинен був діяти до 2019 року, буде розірвано раніше встановленого терміну. Як пояснив голова правління компанії Олексій Міллер, це вимушений крок у відповідь на рішення Стокгольмського арбітражу. Мова йде не тільки про припинення прямих поставок газу в Україну, але і про його транзит споживачам Європи. Як стало відомо, що Київ вже попередив країни ЄС про високий ризик припинення подачі російського газу. Але в дочці «Газпрому» — компанії «Газпром експорт» спростовують інформацію про негайне відмові від транзиту через територію України, незважаючи на розрив поточного договору з «Нафтогазом».Контракт "Газпрому" з Україною до 2019 року


Позиція російської сторони

Згідно з домовленостями сторін, початковий термін дії контракту «Газпрому» з Україною – 2019 рік. Але підставою для перегляду такого положення договору стало рішення Стокгольмського арбітражу, в якому були враховані тільки інтереси української сторони, що передбачає наявність подвійних стандартів при оцінці ситуації.

На думку представників «Газпрому», при розгляді справи не було прийнято до уваги окрема вимога take-or-pay («бери і плати»), яке передбачає споживання певного обсягу газу. Зате за контрактом на транзит компанії були нараховані великі штрафні санкції за умови, які не були позначені чинним контрактом. І основна мотивація прийняття такого рішення – це нанесення шкоди українській економіці, але, за словами Міллера, неприпустимо вирішувати проблеми України за рахунок коштів приватної компанії, що в цілому суперечить ідеології ринкових відносин і неупередженості суду. В таких умовах немає сенсу і далі працювати з «проблемним» партнером, що економічно невигідно і недоцільно. І розірвання договору – це неминучий, але цілком обдуманий крок, принаймні, в поточних ринкових реаліях.

Суперечка і судова тяганина

У лютому 2018 року в Стокгольмському арбітражі було поставлено крапку в багаторічній суперечці між компаніями «Нафтогаз» і «Газпром». Але прийняте рішення абсолютно не утроило російську сторону, яка заявила, що це істотне порушення балансу сторін за чинним контрактом, враховуючи, що арбітраж зобов'язав «Газпром» заплатити більше 463 млрд дол. за недопоставку встановлених обсягів газу для здійснення транзиту в країни ЄС. Відповідно, за результатами двох судових спорів, компанія опинилася повинна української «Нафтогаз» 256 млрд дол. (за вирахуванням боргу за газ), що не може не позначитися на фінансових результатах її роботи.Контракт "Газпрому" з Україною до 2019 року


У «Газпромі» вважають, що арбітри явно перевищили свої повноваження і допустили серйозні помилки в процесуальних діях, що може стати підставою для перегляду раніше прийнятого рішення. У зв'язку з цим 21 березня 2018 року російська сторона подала клопотання про його часткове скасування до Апеляційного суду округу Свеа.

Незважаючи на намір відстоювати свої інтереси, компанія вже зарезервувала фінансової звітності кошти для оплати повної суми штрафу за контрактом. Це серйозно відбилося на звітності «Газпрому», оскільки призвело до скорочення чистого прибутку в 2017 році до 100 млрд руб. (в 2016 році цей показник становив 411 млрд руб.). Але в компанії більше побоюються повторення ситуації, що пояснює, чому «Газпром» вирішив розірвати договір: не виключено, що українська сторона знову спробує вирішити свої економічні проблеми за рахунок російського постачальника газу, звернеться до Стокгольмського арбітражу і знову отримає компенсацію, незважаючи на суперечливість такого рішення.

Контракт "Газпрому" з Україною до 2019 року
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають