• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

ЗНО в 2019 році зміни, доповнення

Загальнодержавна система атестації українських школярів з'явилася порівняно недавно. У самих учнів нововведення не викликало бурхливого захоплення, але тепер вони змушені готуватися до такого формату екзаменації, щоб мати можливість вступити до університетів країни. До того ж при цьому українським школярам доводиться враховувати і різні нововведення в форматі іспиту. Ось і ЗНО в 2019 році не обійшовся без змін.

ЗНО в 2019 році зміни, доповнення


Ймовірні зміни ЗНО-2019

Вагомим зміною стане впровадження в структуру ЗНО зручного формату проходження екзаменаційних випробувань для дітей, які є інвалідами по зору. Інвалідам і по слуху, і по зору, додадуть час для проходження випробування. Від Центру якості знань надходили заяви, що загальноукраїнські іспити для дітей з вадами зору буде проводитися з використанням друкованих матеріалів, виконаних шрифтом Брайля. Раніше для таких дітей пропонувалися тільки матеріали зі збільшеним шрифтом.

Ще кілька років тому ЗНО здати міг абсолютно будь-який школяр. Зміст екзаменаційних білетів дозволяло будь-якому «ледар» отримати мінімальну оцінку. Введення прохідного порогу забезпечить підвищення рівня якості знань - вже затверджено перелік мінімальних балів. При цьому всім відповідальним учням варто пам'ятати, що пробна складання іспитів на увазі оплату. У 2018 році "розбіг» вартості становив 129-137 гривень. Передбачається, що за рік вартість тестової здачі іспитів зросте на 10-20 гривень, хоча точної статистики щодо зростання цін на пробний вид ЗНО немає.

Більш неприємним нововведенням може стати зменшення термінів дії екзаменаційних сертифікатів. Раніше з отриманими результатами допускалося надходження протягом декількох років. Зараз проходять зміни в структурі іспиту по всьому блоку іноземних мов, тому існує ризик, що сертифікати будуть придатні лише 1 рік після випуску. Надалі планується повернення до «багаторазовості» екзаменаційних сертифікатів по всьому переліку предметів.

Тривалість ЗНО в 2019 році


Іспити в рамках ЗНО в залежності від предмета будуть по тривалості від 120 до 180 хвилин. Найбільш коротким є іспит з біології - його тривалість дорівнює рівно 2 години. Іспити з ряду предметів тривають 2,5 години (150 хвилин). Такими предметами є історія і географія.

Для більшої частини предметів характерно 3-годинне виконання завдань. При цьому учням варто знати, що ЗНО в 2019 році стало більше просторовим, для більшої частини предметів було збільшено загальну кількість завдань. Також не варто забувати, що за підсумками іспитів відбувається не тільки виставлення балів в сертифікати - з основних предметів переводять результат в оцінку з її подальшим впливом на атестат.

Важливо! Політична світова ситуація позначилася на загальноукраїнських іспитах. Раніше в форматі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) можна було здавати виборний предмет «Російська мова». З 2019 року на ЗНО українських школярів позбавили такої можливості, тому ті учні, які планували здавати російську мову виборним предметом, зараз змушені змінювати плани і готуватися до іншої дисципліни.


Найбільш проблемною стане здача іноземної мови. У масштабах іспиту буде проведено оцінювання 4 компонентів володіння іноземною мовою, причому для учнів з лінгвістичних класів завдання будуть складнішими в кожному з чотирьох блоків. Під час іспиту школярі будуть проходити етап аудіювання, читання, письмо і аналітичну роботу з текстами.

Система балів і подача сертифікатів до ВНЗ

Первісна система вільного оцінювання іспитів за системою ЗНО швидко продемонструвала свою неспроможність. Їй на зміну прийшла система балів, що позначила обов'язковий прохідний мінімум. Поки система перебуває в стані апробації. На даний момент діє такий взаємозв'язок мінімальної кількості балів по відношенню до максимуму:

Біологія - 23/76.

Географія - 27/92.

Математика - 11/62.

Фізика / хімія - 17/80.

Історія України - 27/94.

Іноземна мова -14/56.

Українська мова / література -24/104.


З наведених цифр добре помітно, що мінімально прохідний бал досить скромний, тому не вимагає великого обсягу знань по відношенню до максимуму. Втім, це стосується тільки учнів, які претендують на бюджетні місця у ВНЗ. Саме їм необхідно прагнути скласти іспити на максимально можливу кількість балів, т. К. Вже в 2018 році були знову урізані квоти на кількість поданих заяв на вступ.

Раніше учні могли подавати 15 заяв в різні ВНЗ або на що відрізняються спеціальності. Уже в 2018 році школярів обмежили всього 4 спеціальностями і лише 7 заявами. Причому для осіб, які вступають на комерційній основі, ніяких обмежень по кількості написаних заяв немає.

Важливо! Майбутнім студентам не варто забувати, що для початкового етапу досить надати електронний варіант документів, не відвідуючи обраного ВНЗ. Оригінали надаються тільки при остаточному виборі місця навчання.


Обмеження числа поданих заяв пов'язано з тим, що за підсумками оцінки результатів сертифікатів один і той же учень вступав до різні ВНЗ, займаючи місце до моменту остаточного вибору. За підсумком до початку навчального року в університетах утворювалися вільні бюджетні місця.

ЗНО для бакалаврів і випускників коледжів, технікумів, ПТУ


Вступникам до магістратури буде неприємно дізнатися, що ЗНО в 2019 році поширюється і на них. Тепер для подальшого навчання необхідно складати іспити з іноземної мови. Поки вимоги поширюються на ряд спеціальностей, але лише в якості тестового періоду. Надалі мається на увазі обов'язкова екзаменація всіх осіб, які вступають до магістратури.

Також неприємним нововведенням для ряду учнів стане введення формату ЗНО для випускаються з коледжів, ПТУ та інших аналогічних навчальних закладів. Тепер для них зміниться принцип атестації. Всі, хто хотів уникнути такої форми екзаменації повинні розуміти, що процес впровадження ЗНО в коледжі і технікуми вже розпочато. У 2018 році введено тільки один предмет. Формат ЗНО в 2019 році для ПТУ має на увазі вже здачу іспитів за двома видами дисциплін.

За фактом ЗНО ще тільки знаходить свою остаточну форму, тому щорічні зміни є нормою. Перевірка оцінки знань важлива, а ЗНО лише форма, зручна в масштабах країни. Учням не варто переживати, потрібно звикнути до даності такого явища і своєчасно стежити за черговими змінами.
ЗНО в 2019 році зміни, доповнення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають