• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Гігантський космічний телескоп в 2019 році

Однією з найбільш очікуваних подій 2019 роки для всієї «космічної» спільноти є запуск гігантського телескопа «Джеймс Уебб» в простори нашої галактики. Все тому, що на сьогоднішній день зазначена розробка НАСА вважається найдорожчою. Правда, запуск телескопа може бути відкладена з 2019 на 2020 року через деякі проблеми в системі розгортанні основного дзеркала. Про це стало відомо в період тестування розробки.
Гігантський космічний телескоп в 2019 році

Що ж собою являє гігантський космічний телескоп в 2019 році і коли запуск цього «приладу» в космос? Обговоримо докладніше.

Проблеми

За словами представників НАСА, інженерам відомства вдалося виявити неполадки з головним дзеркалом телескопа - найдорожчого в світі. Поки говорити про перенесення його запуску в космос ще занадто рано, але вкластися в терміни програми виявиться важкувато. Директор наукових місій відомства Грег Робінсон відзначив, що висновок телескопа на орбіту повинен здійснитися в найближчі 1,5 року.

На даний момент «Джеймс Уебб» є заміною всім відомого орбітального телескопа «Хаббл», що виконує свої функції на земній орбіті вже понад 25 років. На самому початку інженери НАСА обіцяли закінчити роботу над девайсом ще в 2014 році, але через непомірні витрат на його створення довелося відсунутися від самого початку схваленого графіка. Переносів було кілька. Спочатку на травень 2015 року, потім - на жовтень 2018, і ось тепер - на липень 2019 року. До речі, конгрес США неодноразово намагався закрити такий дорогий проект через непомірні затримок його будівництва, але поки роботи тривають.
Гігантський космічний телескоп в 2019 році

Ще в грудні 2016 року фахівці НАСА натякали на можливу появу серйозних проблем - під час вібраційних тестів, акселерометри, встановлені на корпусі телескопа, зафіксували невідомі аномалії. Подібний результат став причиною більш детальної перевірки «Джеймса Вебба», так як зазначені аномалії вказували на можливі тріщини або пошкодження в інструментах.

І проблеми дійсно були, тільки не в самій конструкції телескопа, а на системі кріплень, що відповідає за утримання «пелюсток» дзеркал телескопа на місці, завдяки чому ті не розгорталася. Основна проблема розробки полягає в тому, що через величезних розмірів «Джеймса Вебба» його можна відправляти в космос тільки в складеному вигляді. Мова йде про дзеркало діаметром в 6,5 метра і екрані таких же розмірів, необхідного для захисту дзеркала від Сонця. Вся ця конструкція розділяється на 3 «пелюстки», і буде відправлятися в політ в складеному вигляді. Тільки після прибуття до пункту призначення телескоп розкриється і почне виконувати свою основну задачу.

Оголошених проблеми з кріпленням дзеркала забрали у фахівців НАСА все додатковий час, закладені в програму як раз на такі випадки. Саме тому запуск телескопа і довелося перенести на літо 20019 року. Правда, такий результат можливий тільки в разі якщо інші фази підготовки та запуску «Джеймса Вебба» пройдуть ідеально. Чесно кажучи, це малоймовірно, а тому краще орієнтуватися не на 2019, а на 2020 рік.

Зрозуміло, що чергова відстрочка запуску автоматично збільшує бюджет проекту, що може знову вилитися в конфлікт між НАСА, Білим Домом і Конгресом США. До слова, уряду більше подобатися вкладати кошти в освоєння Місяця, а не здійснювати такі масштабні наукові проекти, навіть якщо вони і космічні. Ще одна проблема криється в ревізори НАСА, які вважають, що саме керівництво місії і винувато у виникненні нинішніх затримок, так як свого часу рекомендації щодо розрахунку різних ризиків були проігноровані.
Гігантський космічний телескоп в 2019 роціОсновні відомості про телескоп


Останні новини щодо James Webb Space Telescope гранично ясні, залишилося лише розповісти читачам, чим же так примітна ця розробка космічного відомства. Телескоп імені Джеймса Вебба є інфрачервоної обсерваторією для орбітального дослідження. Як вже говорилося раніше, він замінить космічний телескоп «Хаббл».

Спочатку розробка називалася «Космічний телескоп нового покоління», але в 2002 році було вирішено його перейменувати на честь директора НАСА Джеймса Вебба, який керував агентством з 1961 по 1968 роки.

Гігантський космічний телескоп в 2019 році


У компонуванні телескопа використовується дзеркало діаметром 6,5 метрів і площею 25 кв. м, захищене від сонячного впливу тепловим екраном. Виходячи зі слів космічного агентства, оптичний прилад буде розміщений в точці Лагранжа L2.

Сам проект є сприянням 17 країн, що працюють під егідою НАСА. Істотний внесок розробок належить Канадському і Європейському космічному агентству. Для виведення телескопа на земну орбіту знадобиться ракета «Аріан-5». Термін роботи пристрою - не менше 5 років.


Першорядні завдання і цілі «Джеймса Вебба» складаються зі списку в 2100 спостережень за малими тілами Сонячної системи, протопланетними дисками, квазарами і скупченнями галактик. Для початку JWST доведеться виявити зірки, сформовані після Великого вибуху, а також вивчати планетні систем на можливість наявності на них життя. Можливо, саме цьому телескопу вдасться дізнатися, де і коли саме стартувала реонізація Всесвіту, і що послужило першопричиною цього процесу.

За словами представників космічного агентства, телескоп дозволить виявити холодні (відносно) екзопланети, температура поверхні яких не перевищує 300 К. Вони повинні бути віддаленими від Землі на відстані до 15 світлових років. Під детальне спостереження потраплять також близько 20 найближчих до Сонця зірок. JWST може стати справжнім проривом в екзопланетологіі - з його допомогою вдасться виявити не тільки самі екзопланети, але і їх супутники, а також спектральні лінії цих космічних об'єктів. Для пошуку будуть використані дані, отримані від телескопа «Кеплер». Правда, потужностей навіть такого оптичного приладу виявиться недостатньо, щоб отримати чіткі зображення знайдених планет. Швидше за все, така можливість стане доступною не раніше виходу на орбіту приймача JWST в 2030 році.
Гігантський космічний телескоп в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають