• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Населення України на 2019 рік становить

Востаннє перепис населення в Україні проводився у 2001 році. Згідно з даними листування, чисельність населення становила 482 мільйона (враховуючи кримські території). На даний момент немає сумніву в тому, що ця цифра істотно нижче. Якщо звернути увагу на підрахунки Державної служби статистики, то населення України на 2019 рік становить 427 мільйона, однак, знову-таки, наскільки можна довіряти цим даним? Практично будь-яка держава регулярно проводить перепис населення, як мінімум, раз в десять років, щоб мати чітке уявлення про те, скільки саме громадян проживає в країні. Кілька українських адміністрацій не раз переносили перепис, при цьому поточна адміністрація, по всій видимості, не збирається робити ніяких дій ні в цьому, ні в наступному році. Справедливості заради, варто відзначити, що поточний уряд все ж піднімало питання перепису населення, проте віце-президент П. Розенко стверджував, що масовий облік населення обійдеться занадто дорого (за попередніми підрахунками, перепис населення буде коштувати населенню приблизно 1 мільярд доларів).
Населення України на 2019 рік становить

Чому не варто довіряти даними служби статистики?

Так, здавалося б, що пред'являти звинувачення українському уряду у відсутності даних було б недоцільно. Варто нагадати, що в Україні існує ціла служба статистики, яка вже була згадана вище. Але дані, які пропонує Державна служба статистики, неодноразово були визнані некоректними. Зокрема, у 2017 році, коли була оприлюднена цифра 427 мільйона, виявилося, що в уряді немає даних про те, скільки саме українців прибули на територію країни з кримського півострова з моменту його анексії. Те ж саме стосується переселенців з Донецької та Луганської республіки, так як практично ніхто не веде їх облік. Київ повідомляє тільки приблизну цифру. Якщо відняти від загального населення жителів окупованих східних областей, а також жителів Кримського півострова, то населення України на 2019 рік становить без Криму й Донбасу не більше 39 мільйонів, тобто різниця між офіційними і реальними цифрами становить майже 3 мільйони чоловік, а це майже все населення Литовської республіки. Некоректна статистика має досить серйозні наслідки для населення України, оскільки вона не надає можливість будувати довгострокові економічні прогнози, а також розрахувати точний розмір соцдопомоги, якій необхідно забезпечити певні верстви населення. Крім того, неточність у підрахунках не дозволяє прогнозувати трудовий потенціал країни в найближчому майбутньому.

Трудова міграція

Ще одним суттєвим фактором, який обов'язково потрібно врахувати тим, хто визначає чисельність населення України, є трудова міграція. Насамперед, це стосується Польщі, так як тільки за останні два року громадянам України було видано близько 2 мільйонів трудових віз. Також варто зазначити, що офіційне підписання контрактів дозволяє забирати з собою і членом сім'ю, щоб проживати з ними вже на території Польщі, тому можна зробити висновок, що станом на 2019 рік на території Польської Республіки проживає близько 3 мільйонів громадян України. Також не варто забувати, що в Польщі на навчанні перебуває близько 150 тисяч студентів, при цьому це дуже приблизна цифра. Говорячи про трудовий потенціал, варто відзначити, що фактично країну містить тільки 119 мільйона громадян, тоді як працездатне населення України становить 19 мільйонів. Згідно з підрахунками соціологів, понад 35% українців, незважаючи на підвищення зарплати, все ще отримує зарплату у конвертах. Така диспропорція неодмінно призводить до економічного колапсу держави, проте поточна адміністрація не бажає йти на «жорсткі» заходи для відновлення економіки, щоб не відлякати електорат перед майбутніми виборами, і пропонує різні форми соціальної допомоги.

Вартість перепису

Як вже було сказано вище, за підрахунками віце-прем'єра, на перепис населення доведеться витратити близько одного мільярда гривень, і такі розтрати адміністрація вважає недоцільними. Так, у контексті українського бюджету ця сума дійсно є величезною, але потенційно вона може окупитися вже протягом 5 місяців.
Населення України на 2019 рік становить

Тривалість життя в Україні

Соціологи вважають, що Україна належить до країн з нерозвиненим демократичним відтворення. В Україні спостерігається досить низька народжуваність, однак у той же час в Україні спостерігається і високий рівень смертності. Таким чином, це згубно впливає на загальну тривалість життя в країні (за цим показником Україна відстає від західноєвропейських країн на 11-12 років).

Диспропорція між столицею і селами

Згідно з попередніми підрахунками, станом на 2019 рік у Києві проживає від 4 до 5 мільйонів жителів, причому багато хто з них просто не мають постійної прописки в столиці, з-за чого визначити конкретну цифру киян досить складно. Як і в інших країнах з економікою, що розвивається, населення прагнути переїхати у велике місто з розвиненою інфраструктурою і більш високою оплатною праці. Жителі сіл і невеликих міст переїжджають до столиці в пошуках роботи. Площа України на 2019 рік становить 603 тис. квадратних кілометрів. Раніше вважалося, що в Україні співвідношення жителів міських та сільських жителів є практично рівним, але вже в 2019 році соціологи вважають, що жителі сіл становлять не більше 30% від загального населення країни. У тій же Польщі, приміром, проживає близько 40% громадян країни. Зрозуміло, що великою проблемою сіл є відсутність комунікацій, доріг і умов для працевлаштування. Так як молоді жителі сіл поступово переїжджають у міста, державі важливо забезпечити жителів сіл соціальною і медичною допомогою.

Смутні прогнози

Очікується, що через 80 років населення України становитиме лише 20 мільйон чоловік. Причиною тому стане велика смертність населення, а також масова трудова міграція.
Населення України на 2019 рік становить
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають