• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Скільки тижнів у навчальному 2018-2019 році

Кожен навчальний рік пролітає дуже швидко, але час від канікул до канікул тягнеться для дітей нестерпно довго. Кількість тижнів в кожному році відрізняється незначно, воно залежить від того, як розподіляються свята і як випадають вихідні. Для того, щоб вчителі могли заздалегідь опрацювати навчальний процес, а батьки спланувати час відпочинку, намічених сімейних поїздок або інших заходів, потрібно детально ознайомитися з тим, скільки тижнів буде протягом навчального 2018-2019 року.

Скільки тижнів у навчальному 2018-2019 році


Навчальний рік починається в неділю, тому святкування Дня знань буде перенесено на понеділок, тобто офіційно навчання почнеться з 2 вересня.

Остаточне затвердження графіка навчального процесу відбувається за півроку до його початку, тому на даний момент є тільки попередні дані, засновані на програмі Міністерства освіти.

Навчання за класичною системою

Навчальний процес в 2018-2019 академічному році розтягнеться на 38 календарних тижнів, але не всі вони будуть відведені для навчання. Деякі з них традиційно займуть канікулярні відрізки.

Ті школярі, які займаються за стандартною схемою, відучаться 4 чверті (2 півріччя) і матимуть осінні, зимові і весняні канікули:

Перша чверть. Вона стартує 2 вересня і закінчиться 25 жовтня (8 тижнів). Осінній відпочинок розпочнеться 27 жовтня і закінчиться 4 листопада.

Друга чверть знову покличе школярів за парти 5 листопада і триватиме майже до новорічних свят - до 26 грудня (8 тижнів). Зимовий відпочинок завершиться 8 січня в середу 2019 року.

Третя чверть є найтривалішою. Вона розпочнеться 9 січня і закінчиться 22 березня (11 тижнів). Після такого довгого періоду безперервного навчального процесу учні отримають 7 днів канікул - з 25 по 31 березня.

Четверта чверть стартуватиме 1 квітня і закінчиться останнім дзвоником, який пролунає у всіх класичних школах 27 травня. Разом ця чверть займе 8 тижнів.

Таким чином, навчальному процесу повністю будуть присвячені майже 35 тижнів, а решту часу діти матимуть можливість відпочивати.

Навчання по триместрах

Поділ на триместри введено в Росії тільки недавно, але ця практика себе виправдовує: навчання розбите на відносно рівні проміжки, що дозволяє дітям відновлюватися після періодів розумових навантажень. Весь період навчання буде поділено на 6 триместрів, між якими буде відведено мінімум 7 днів для відпочинку дітей. В середньому на один триместр випадає 5 або 6 тижнів. Навчальний процес буде побудований таким чином:

Перший триместр. Учні та вчителі починають працювати з 2 вересня і не припиняють заняття протягом 5 тижнів. Оскільки на цей етап не випадає ні одного свята, то вчитися дітям доведеться без додаткового відпочинку. Останнім навчальним днем ​​цього триместру стане П'ятниця 4 жовтня, а вже з 6 числа почнуться перші канікули, які завершаться 13 жовтня в неділю.

Другий триместр. Другий етап почнеться практично з середини жовтня, а саме - з 14 числа (понеділок). За тривалістю він буде таким же, як і перший. Але в цей період буде відзначатися свято - День народної єдності (4 листопада). Таким чином це подарує школярам довгі вихідні з 2 по 4 листопада. Цей триместр завершиться 17 листопада, після чого відразу почнуться другі осінні канікули, тривалістю 7 днів. Закінчення їх потрапляє на 24 число.

Третій триместр. Новий відрізок навчання стартує 25 листопада і займе 5 тижнів. Цей період стане фінішній прямій перед настанням новорічних свят і подовжених канікул, під час яких відпочиває вся країна. Останній день навчання відбудеться 27 грудня, а потім дітям можна буде відпочивати 12 днів поспіль аж до 8 січня 2019 року .

Четвертий триместр. Черговий відрізок навчання почнеться з середи 9 січня і його протяжність складе майже 6 тижнів, аж до 15 лютого. З 18 лютого розпочнеться наступний період відпочинку, під час якого діти відзначать День захисника Вітчизни (23 лютого).

П'ятий триместр. З 25 лютого по 5 квітня знову буде активно відбуватися навчальний процес. Протягом нього школярі відсвяткують День жінок, відпочивши протягом 3 вихідних днів. З 8 по 14 квітня діти будуть перебувати на чергових канікулах.

Шостий триместр. Завершальний триместр буде довгим, але на нього випадає рекордна кількість свят. Тому, розпочавшись 15 квітня, він триватиме до 24 травня і займе 6 тижнів. Під час травневих свят Середа 1 травня буде вихідний, а також четвер і п'ятниця 9 і 10 травня. Останнім дзвінком навчальний рік 2018-2019 завершиться, і школярі відпочиватимуть все літо.

За триместровою системою на навчання фактично відводиться 31 тиждень, а інші 7 призначені для відпочинку дітей. Такого графіка всі школи країни будуть дотримуватися протягом навчального 2018-2019 року. Внести в нього суттєві зміни зможуть лише періоди карантину, якщо взимку відбудуться епідемії.
Скільки тижнів у навчальному 2018-2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають