• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Триместри в школі в 2018-2019 році канікули по триместрам

Розподіл навчального часу на триместри - відносно новий для українських шкіл підхід до планування процесу навчання школярів. Його головний принцип в тому, що рівні періоди навчання протягом року чергуються з тижневим відпочинком. На думку психологів і педагогів подібний підхід дозволяє уникнути школярам перевтоми за рахунок рівномірного розподілу навантаження, що особливо актуально в молодшій школі.

Триместри в школі в 2018-2019 році канікули по триместрам


Поділ навчального року


У традиційній освітній системі рік ділиться на 4 чверті, кожна з яких триває 2-3 місяці і закінчується канікулами (до 10 днів). Виняток становлять новорічні свята, на які школярі отримують приблизно двотижневу перерву в навчанні, а також літній відпочинок тривалістю 3 місяці.

В умовах триместрової системи навчальний рік рівномірно ділиться на 6 навчальних і таке ж число канікулярних періодів. Тривалість кожного триместру зазвичай становить 5 (іноді 6) тижнів, а час відпочинку після них становить 1 тиждень. Таким чином, процес навчання по семестрах має циклічний характер, але як виняток планується тільки новорічний відпочинок: він має таку ж тривалість, як і в школах з більш звичним навчанням по чвертях. Незмінною при цьому залишається і тривалість відпочинку школярів в літній час.

Міністерство освіти щорічно вносить коректування в навчальний процес за 6 місяців до початку навчального року, тому дізнатися точну інформацію про розклад триместрів в 2018-2019 році можна буде не раніше, ніж в березні 2018 року. Приблизний графік можна скласти керуючись формулою «5 (6) +1», де п'ять (шість) тижнів навчання чергуються з тижнем відпочинку. В результаті виходять такі дати шкільних триместрів на 2018-2019 рік:

1-й: 1 вересня - 6 жовтня;

2-й: 14 жовтень - 17 листопада;

3-й: 25 листопад - 29 грудень;

4-й: 9 cічня - 15 лютого;

5-й: 25 лютого - 5 квітня;

6-й: 15 квітня - 31 травеня .

Триместрові канікули 2018-2019

Незважаючи на відсутність точних дат канікул в 2018-2019 році при триместровій системі навчання вже зараз можна орієнтовно прорахувати, коли буде починатися у школярів відпочинок в кожному семестрі, керуючись досвідом минулих років і враховуючи дні державних свят, які відзначені в календарі неробочими.

Отже, розглянемо, як будуть розподілені канікули в школі в 2018-2019 році по триместрах:

У першому триместрі осінні канікули триватимуть з 8 по 14 жовтня.

У другому триместрі відпочинок намічений з 19 по 25 листопада.

У третьому триместрі школярів чекає «продовжений» відпочинок, який розпочнеться 29 грудня 2018 року і закінчиться 8 січня 2019 року.

У четвертому триместрі канікули розпочнуться 18 лютого і закінчаться 24-го.

У п'ятому триместрі канікулярний час позначено в період з 8 по 14 квітня.

У шостому триместрі учні отримують найдовший і довгоочікуваний літній відпочинок з 1 червня по 31 серпня.


Даний розподіл канікул для шкіл з триместровою формою навчання в 2018-2019 році допоможе школярам і їхнім батькам завчасно спланувати особисті заходи, особливо, коли мають бути далекі подорожі або інші значущі події. Але варто враховувати, що наведені дати є орієнтовними, оскільки шкільне керівництво має право коригувати канікулярний час на 1-2 тижні.

Рекомендації Міністерства освіти

Відповідно до наказу Міносвіти кожний шкільний заклад самостійно вибирає як систему навчання (четвертну або триместрову), так і дати канікулярного часу. При цьому існують обов'язкові вимоги, яких слід дотримуватися з цього питання:

Канікули повинні починатися в перший день тижня - понеділок.

Дату початку не можна зміщувати більш, ніж на 2 тижні.

Сумарна кількість днів відпочинку для школярів не повинна бути менше 30 (без урахування літніх канікул) .

Таким чином, керівництво школи самостійно визначає дні початку і закінчення періодів відпочинку своїх учнів, не відступаючи від загальних положень Міністерства освіти.

Можливі відхилення термінів


У школярів з різних міст України канікули не завжди збігаються з датами та тривалості. Регіональні департаменти освіти вправі коригувати терміни навчального процесу та відпочинку в підвідомчих школах, що може бути пов'язано з різними причинами:

Погіршенням погодних умов (сильні морози, паводки і т.д.).

Недостатньою температурою повітря безпосередньо в навчальних приміщеннях. За нормами Міносвіти забороняється проводити заняття в класах, де температура нижче 18 ° С.

Епідеміями грипу та інших захворювань, при яких поріг перевищується допустимий поріг захворюваності (більше 30% загальної чисельності учнів), що вимагає закриття навчального закладу на карантин.


Якщо такі екстремальні перерви займають всього декілька днів, вони зазвичай не впливають на темпи вивчення шкільної програми. Але якщо форс-мажорні умови затягуються на тиждень і довше, шкільне керівництво змушене буде зменшувати тривалість або зміщувати дати шкільних канікул .
Триместри в школі в 2018-2019 році канікули по триместрам
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають