• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Літні канікули в 2019 році в школі дати

Літні канікули в 2019 році

Літо - період відпусток, час поїздок на курорти і санаторії. І щоб розпланувати сімейний відпочинок, щоб вже сьогодні можна було продумати прийдешній дозвілля школяра, багато батьків хочуть заздалегідь знати, коли починаються літні канікули 2019 року.

Канікули за законом

Літні канікули в 2019 році в школі дати

Всі звикли вважати, що літні канікули - це цілих три місяці безперервного відпочинку, з червня по вересень. Але чи знаєте ви, що насправді за законом тривалість літнього відпочинку може бути на третину менше - всього два місяці? Саме стільки часу відводиться на перерву між двома періодами - навчальними роками. Правда, в законі вказано лише мінімальний термін, а вже в рамках цього значення кожен навчальний заклад встановлює свої дати початку канікул.

Так що номінально кожна школа може самостійно змінювати дату початку літнього відпочинку. Причина такої «вольності» - можливі форс-мажорні обставини. І якщо по ряду причин протягом року школа була закрита для відвідувань і навчання не проводилося досить тривалий час, то адміністрація навчального закладу має право скоротити тривалість літніх канікул.

Шкільний графік: норми і правила

Спираючись на розпорядження, накази та рекомендаційні листи Міністерства освіти, перед початком навчального року шкільна адміністрація складає календарний графік, де в перших пунктах вказана дата початку навчального року і дати його закінчення для кожного класу.

Всі деталі, що стосуються майбутнього навчального року 2018-2019, в обов'язковому порядку прописуються в шкільному річному графіку. Це дати початку навчання, почала кожної чверті або триместру, розклад канікул і тривалість року в тижнях. Часто в графіках вказана і дата останнього дзвоника - але це вже на розсуд адміністрації.

При складанні розкладу на навчальний рік завжди діє одне непорушне правило: навчальний рік не може починатися і закінчуватися в неділю. Всі урочисті лінійки, знаменують собою початок і кінець навчання, проходять найближчим до звітного число - в п'ятницю (рідше в суботу) або в понеділок .


Терміни і дати

Літні канікули 2019 рік тривають три місяці - з 1 червня по 31 серпня включно. Теоретично перерву між 2018-2019 і 2019-2020 навчальними роками повинен бути саме таким. Але на практиці все дещо складніше. І в першу чергу це стосується дати початку і кінця канікул.

За традицією, першими на канікули йдуть першокласники. В учнів першого класу найкоротша тривалість навчального року - всього 33 тижні. Як правило, вчитися діти припиняють вже 20-21 травня (понеділок-вівторок, передостання тиждень місяця). Трохи довше вчаться другі-четверті і п'яті-восьмі класи - до 23-24 травня (четвер-п'ятниця, передостання тиждень місяця).

У атестаційних класів - дев'ятого і одинадцятого - фактичний початок літніх канікул залежить від розкладу іспитів, ЗНО і ДПА. Підсумкова атестація проводиться Міністерством освіти, і терміни її встановлюються тільки державним органом. Школа має право лише скорегувати розклад занять, щоб допомогти старшокласникам у підготовці до іспитів. Як правило, ЗНО і ДПА починаються в останній тиждень травня, в 2019 році - з 27 числа.

В цей же період - ближче до останніх травневих вихідних - у багатьох шкіл заплановано і останній дзвінок. Частина навчальних закладів планує провести цей важливий захід вже 24-25 числа, деякі планують перенести його на 27 травня.

Таким чином літні канікули 2019 року біля більшості школярів фактично почнуться з 25-27 травня і закінчаться 31 серпня.
Літні канікули в 2019 році в школі дати
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають