• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Осінні канікули 2018-2019 навчального року. Коли починаються, терміни

Осінні канікули 2018-2019 року

Канікули - найулюбленіша пора для учнів. І навіть ті, хто вже давним-давно покинув стіни школи, згадують часи відпочинку з веселою посмішкою. Перерви в навчальному процесі чекають і учні, і їхні батьки, ну а осінні - найперші - чекають з особливим нетерпінням.

Коли почнеться відпочинок

Багато учнів, та й їх батьки, помічають, що в різних навчальних закладах осінні канікули припадають на різний час. Причина такої розбіжності - процес навчання, прийнятий в кожній конкретній школі. Навчальний рік може ділитися або на чотири частини - чверті, або на три - триместри. По закінченню кожної частини обов'язково слід невелика перерва. 2018-2019 навчальний рік не є винятком.
Осінні канікули 2018-2019 навчального року. Коли починаються, терміни

Для шкіл з навчанням по чвертях

Мінімальний час, відведений на відпочинок восени - один тиждень. Школи вважають за краще починати канікули з понеділка і закінчувати, відповідно, неділею. Це полегшує процес розподілу навантаження, плюс допомагає школярам легше адаптуватися, втягуватися в навчання після перерви.

Як правило, в закладах з четвертною системою навчання перші канікули припадають на жовтень, найчастіше на останній тиждень місяця. Чи не стануть винятком і осінні канікули 2018-2019 - відпочинок розпочнеться 29 жовтня.


Підіб'ємо підсумки: Осінні канікули в 2018-2019 році - з 29 жовтня по 5 листопада. Останній день навчання в першій чверті - 26 або 27 жовтня. Друга чверть розпочнеться 5 листопада .

Для шкіл з навчанням по триместрах

При триместровому навчанні розрахувати початок перерви дещо простіше. У цьому процесі час відпочинку і час навчання чергується із завидною регулярністю: чотири або п'ять тижнів навчання змінюються тижнем вихідних. Тобто невелика перерва в середині триместру і відпочинок по закінченню триместру. Комусь може здатися, що при такій системі навчання вихідних більше, ніж при четвертній. Насправді сумарний час відпочинку в обох системах практично однаково - різниця може складати буквально пару днів.

Учні по триместровій системі зможуть відпочити восени два рази - на початку жовтня і в кінці листопада.

Осінні канікули 2018-2019 в середині триместру - з 8 по 14 жовтня
Осінні канікули 2018-2019 по закінченню триместру - з 19 по 25 жовтня


Шкільні плани: навчання та відпочинок

Як складається розклад на шкільний рік? Чому щороку перерва в навчанні доводиться на різні числа? Невже не можна раз і назавжди прописати в шкільних правилах строгі дати першого і останнього днів відпочинку, щоб не здаватися щорічно питанням, коли почнуться осінні канікули? Спробуємо розібратися.

Остаточно визначає часовий проміжок, на який припадає перерва в навчанні, шкільна адміністрація. Це право закріплено за навчальними закладами на законодавчому рівні. Причина проста: далеко не завжди у шкіл є можливість дотримуватися навчального плану «від і до», чітко дотримуючись кожної букви і кожній цифри, прописаних в документах. На ділі іноді трапляються форс-мажорні обставини, через які плани доводиться коригувати вже в процесі навчання. Аварії (наприклад, прорив каналізації або теплопроводу), стихійні лиха (сильні морози або дощі, що загрожують підтопленням), надзвичайний стан в регіоні, спалахи захворювань (карантин по грипу, наприклад) - причин може бути маса. І для того, щоб навчальний процес не страждав від форс-мажорів, школам залишено право на зміну розкладу - скорочення або перенесення дат початку і кінця чвертей або триместрів.

Перед початком навчального року Міністерство освіти видає наказ, в якому вказується загальна тривалість часу навчання і часу відпочинку. Так, в 2018-2019 році на канікули сумарно відводиться не менше 30 днів. І незалежно від того, по триместрах або по чвертях ведеться навчання, учні всіх шкіл країни за весь рік повинні будуть відпочити не менше місяця (не рахуючи літньої перерви).
Осінні канікули 2018-2019 навчального року. Коли починаються, терміни
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають