• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
 • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами

Православний календар на 2019 рік

В церковному календарі досить багато свят, дати деяких з яких не є фіксованими. Знати їх необхідно і молодим людям, недавно які прийшли в віру, і тим, хто вірує вже кілька років. У 2019 православних традиційно чекає 18 свят, 7 постів, кілька тижнів і днів поминання покійних.

Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


Церковні свята

Всі святкові дати з церковного календаря присвячені подіям з життя Ісуса Христа, Богородиці та інших святих. Практично в кожному місяці є святкові дні.

Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


В січні

В перший місяць 2019 року віруючі відзначатимуть відразу 3 великих церковних свята:

 • 7 січня - Різдво Христове. Як зрозуміло з назви, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа.
 • 14 січня - Обрізання Господнє. На 8-й день після появи на світло Христос був названий Ісусом і прийняв обрізання. Свято збігається з днем ​​пам'яті Святого Василя Великого. Саме тому частіше 14 січня називають Василів день.
 • 19 січня - Хрещення Господнє. У цей день святкують хрещення Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. В ніч з 18 на 19 січня необхідно набирати воду, причому не важливо - з крана, колодязя, річки, вважається, що вона стає святою. Під ранок прийнято молитися про виконання найпотаємніших бажань, які обов'язково повинні збутися.


 • У лютому

  15 лютого - Стрітення Господнє. На 40-й день після народження Ісуса Христа принесли в Храм на посвяту Богові, відповідно до закону Моїсеєва. Не забули Марія і Йосип принести і жертву в знак подяки - стала пара голубиних пташенят.

  У квітні  У квітні відзначається три великих свята:

 • 7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці. Приводом для святкування є повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії про майбутнє народження Ісуса Христа. Віруючим в це свято грішно працювати, оскільки в народі кажуть: «Птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете».


 • 21 квітня - Вхід Господній в Єрусалим, відомий також як Вербна (Пальмова) неділя. Відзначають в неділю напередодні Великодня. Необхідно висвітлювати в церкві вербові гілки. Якщо погода холодна, то заготовляли гілочки заздалегідь, ставили їх у воду, щоб до свята нирки розпустилися .


 • 28 квітня - Пасха Христова або Світле Христове Воскресіння. Самий великий православне свято. Проголошений на честь Воскресіння Ісуса Христа. Щороку дата змінюється, т. К. Обчислюється вона за місячно-сонячним календарем (але, як правило, припадає на період з 4 квітня по 8 травня). Саме Великоднем знаменується закінчення Великого посту, тому можна вдосталь їсти їжу, яка була заборонена протягом 48 днів. Головним частуванням столу і символом свята, звичайно ж, є крашанки і паски.


 • Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


  У червні  Православний календар червня 2019 складається з двох свят:

 • 6 червня - Вознесіння Господнє. Відзначається в четвер, на 40-й день після Великодня. Ознаменований сходженням на небо Ісуса Христа.


 • 16 червня - День Святої Трійці. Свято має кілька назв, в тому числі Тиждень святої П'ятидесятниці, Духів день. Вважається одним з головних релігійних свят, який прославляє Пресвяту Трійцю. Відзначають в 50-й день після Світлого Христового Воскресіння.


 • У липні  Православні відзначать 2 свята в липні:

 • 7 липня - Різдво Іоанна Хрестителя. Встановлений на честь появи на світ у праведних Захарії і Єлисавети в літньому віці сина, який в майбутньому став відомий як Іоанн Хреститель.


 • 12 липня - Святих первоверховних апостолів Петра і Павла / Павлов день / День Петра і Павла. День пам'яті двох зазначених апостолів. Знаменує закінчення Петрового посту.


 • У серпні  Останній місяць літа віруючі шанують:

 • 19 серпня - Преображення Господнє. У народі відоме так само як Яблучний Спас або Другий Спас. В Євангеліях цього свята передує явище Божественної величі і слави Христа перед його учнями під час молитви.


 • 28 серпня - Успіння Богородиці. Згадують смерть Божої Матері .


 • У вересні  У православних святами першого місяця осені є:

 • 11 вересня - Усікновення глави Іоанна Предтечі. Поминають Іоанна Хрестителя, точніше його мученицьку смерть.


 • 21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці. В цей день в сім'ї праведних Іоакима і Анни народилася Діва Марія.


 • 27 вересня - Воздвиження Хреста Господнього. Урочисте підняття Хреста вгору після його виявлення в землі є основою цього великого свята .


 • Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


  У жовтні • 14 жовтня - Покров Пресвятої Богородиці. Під час молебню у Влахернському храмі до віруючих з'явилася Богородиця зі спеціальним покривалом для голови, тим самим захистивши богослужівих.


 • У грудні • 4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці. Мати і батько Богородиці - праведні Іоаким і Анна були бездітними. Просячи під час молитов дитини, вони дали обіцянку, що якщо дитя з'явиться, то вони обов'язково присвятять його Богу. Коли Марії виповнилося 3 роки, батьки в оточенні родичів і знайомих привели її до Єрусалимського храму.


 • Православні пости  У православній вірі, як і у всіх інших, є і пости, в тому числі багатоденні і одноденні. У цей час необхідно утримуватися від їжі тваринного походження і різного роду утіх, присвячуючи більше часу молитвам.

  Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


  Піст тілесний без духовного для порятунку душі не ефективний. Зміна на час гастрономічних звичок без перегляду способу життя - це лише дієта!

  Багатоденні  У церковному календарі зазначено чотири тривалих поста. Кожен день дозволяє вживання певної їжі. Обмеження в їжі, боротьба з похотями, відмова від задоволень і розваг, максимум благих справ і молитов - ось, що таке справжній піст.

  Великий  Встановлений на честь Ісуса Христа. Триває 48 днів. У 2019 припадає на період з 11 березня по 27 квітня. Закінчується Світлим Христовим Воскресінням.

  Найсуворішими є перша і остання седмиці. Основні правила:

  В перший день (чистий четвер) належить повністю відмовитися від їжі.

 • У наступні 6 тижнів по понеділках, середах і п'ятницях потрібно їсти тільки суху їжу рослинного походження і пити воду і компоти.


 • У вівторки і четверги належить відмовитися від рослинного масла, а ось в суботу та неділю воно дозволено.


 • 7 і 21 квітня дозволена риба.


 • 20 квітня можна поїсти рибну ікру.


 • 26 квітня (в страсну п'ятницю) перший прийом їжі дозволений лише після плащаниці.


 • Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


  Петрів  Нерідко Петрів піст називають ще Апостольським. Встановлений на честь Святих апостолів. У 2019 триває з 24 червня по 11 липня. У середу і п'ятницю віруючим дозволено харчуватися лише сухою їжею, в понеділок допускається гаряча їжа без олії, в інші дні в раціон можна ввести рибу, гриби, крупи і присмачити їх рослинною олією.

  Успенський  Через місяць після Петрова настає Успенський піст. У 2019 він припадає на період з 14 по 27 серпня. Встановлено в знак солідарності з Божою Матір'ю, яка невпинно постилась і молилася перед своїм переселенням на небо. Меню аналогічно тому, яке складено для Великого, т. Е. Понеділок, середа, п'ятниця - сухоєдіння, субота та неділя - приправлена рослинним маслом гаряча їжа, вівторок, четвер - заборона на жири. 19 серпня в честь Преображення Господнього допускається побалувати себе рибним блюдом.

  Різдвяний  За 40 днів до Різдва Христового (з 28 листопада по 6 січня) починається зимовий пост, який символічно називають Різдвяним.

  Нерідко Різдвяний піст називають Філіпповим, т. К. Починається після дня пам'яті апостола Пилипа.


  Харчуватися слід за програмою, аналогічною Петрового посту. Після 4 грудня по суботах і неділях дозволена риба, а ось 6 січня від неї треба відмовитися, так само як і від будь-якої їжі до появи першої зірки .

  Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


  Одноденні  Крім тривалих постів в православ'ї є 3 одноденних, в які можна вживати рослинну їжу з олією, а ось від риби варто утриматися.

  Водохресний святвечір

  18 січня православні готуються до очищення і освячення, тому потрібно відмова від їжі тваринного походження.

  Усікновення глави Іоанна Предтечі

  Пісний стіл повинен бути і в день пам'яті і загибелі великого пророка Іоанна, який припадає на 11 вересня.

  Воздвиження Хреста Господнього

  У знак пам'яті про страждання Спасителя на благо роду людського 27 вересня належить відмовитися від непісним їжі і провести час в молитвах і каятті в гріхах.

  Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами


  Суцільні седмиці  У православному календарі є 5 тижнів (тижнів), протягом яких не потрібно обмежувати себе в їжі по середах і п'ятницях:

  7-18.01.2019 - Святки;

  18-23.02.2019 - митаря і фарисея;

  4-10.03.2019 - Масляна (сирний тиждень). Відмовитися потрібно тільки від м'яса;

  04-4.05.2019 - Пасхальна;

  17-23.06.2019 - Троїцька.


  Дні поминання покійних  Ні в якому разі не можна забувати про пішли з життя рідних і близьких. У церковному календарі навіть є кілька днів, в які рекомендується приходити на могили родичів і вимовляти молитви про них. У 2019 батьківські дні припадають на:

  4, 23 і 30 березня;

  6 квітня;

  7 травня (Радоница), 9 травня (поминання покійних воїнів);

  15 червня (Вселенська Троїцька поминальна субота);

  2 листопада (Дмитріївська поминальна субота) .
Православний церковний календар на 2019 рік з святами і постами
 • Сьогодні
 • Популярне
 • Читають