• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні

З настанням весни всі дачники, фермери починають замислюватися про посадку городу культурами. Останнім часом найбільш популярною культурою в Україні є помідори. Їх вирощують в спеціальних закритих, провітрюваних приміщеннях (теплицях), у відкритих грядках на городі. Для визначення відповідного періоду, благополучного часу висадки використовують спеціальний календар з відповідними датами для засіву грядок. У Мережі вже є інформація, коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні.
Коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні


Як правильно підготувати насіння

Перш, ніж приступити до засіву городу, насіння проходять якусь підготовку. Для збору багатого врожаю в майбутньому, досвідчені дачники проводять такі маніпуляції:

Перший етап - вибірка кращого насіння. Як відомо, зіпсовані, непридатні для посіву насіння в соляному розчині спливають на поверхню. Щоб вибрати кращі томати, готують соляний розчин: чайна ложка солі розводять у склянці води. Змішавши кілька хвилин, отриману рідину наполягають близько десяти хвилин. Потім насіння майбутніх томатів опускають в розчин, погані насіння спливуть відразу, хороші залишаться на дні.
Якщо насіння всю зиму зберігалися в холодному, сирому приміщенні, їх потрібно перед посадкою прогріти. Процедуру проробляють за сім днів до занурення помідор в землю. Прогрівання проводиться в звичайній тканині, в яку поміщають насіння, прогрівають будинку на теплих батареях. Перебувати тканинний мішечок в такому положенні повинен три дні.
Дезінфекція. Щоб в майбутньому уникнути багатьох хвороб культур, перед висаджуванням бажано проводити дезінфекцію. Один із способів - двадцатиминутное вимочування насіння в розчині марганцю. Другий варіант - нагріте перекис водню до сорока п'яти градусів, вимочувати в цьому розчині близько восьми хвилин.
Щоб зібрати багатий урожай, насіння поміщають в поживні компоненти. Існують спеціальні речовини, які можна купити в посівному магазині.
Намочування. Перед посадкою також бажано проводити намочування: опустити на добу мішечок з насінням в теплу воду.
Для того щоб зібрати врожай якомога швидше, можна зробити пророщування насіння. Процедура робиться на посуді, застеленій марлевою тканиною.
Загартування. Щоб томати не боялися різких похолодань, були пристосовані до невеликих заморозків, проводиться загартовування. Процедура проводиться просто: спочатку насіння поміщають в холодильну камеру (температура повинна бути не більше двох градусів) на ніч, потім кладуть у місце, де температурний режим складає від п'ятнадцяти од двадцяти градусів. Такі заходи необхідно проводити мінімум двічі.


Перед висадкою томати необхідно також добре просушити. Традиційно, спочатку насіння поміщають в спеціальні горщики, стаканчики на підвіконня. Потім пересаджують в спеціально підготовлені скляні, полікарбонатні будівлі (теплиці), на городні грядки. Перш, ніж відповісти на питання, коли висаджувати помідори, потрібно з'ясувати, де буде рости городина. У парниках висадка проводиться в лютому, спочатку березня, в городі квітні, травні місяці.
Коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні


Висадка томатів

У кого є теплиці, висадка культур проводиться раніше. На питання, коли садити розсаду помідорів, відповідь така: не раніше березня місяця в теплиці, на півтора місяця пізніше. На термін висадки розсади також впливає фаза зростаючий місяця (місячний посівний календар), сорт помідорів.

Для початку необхідно підготувати грунт: обробити землю необхідними речовинами для знищення шкідників, позбутися від бур'янів, внести добрива, сформувати грядки (відстань повинна бути не менше п'ятдесяти сантиметрів), викопати ямки для розсади (відстань між ними - від сорока до шістдесяти сантиметрів).

Закінчивши підготовчі роботи, замочені, оброблені живильними речовинами, «загартовані» насіння переносять на грядку. Температура в теплиці не повинна бути менше двадцяти градусів, переносити розсаду у відкритий грунт бажано в середині, наприкінці весни, коли заморозки будуть не страшні. Перед посадкою кожну лунку полити водою. Зробивши поглиблення, рослину поміщають в ямку разом з горщиком, стаканчиком. На корені повинна залишатися земля. Для прискорення зростання культури, кінчик кореня можна трохи підрізати. Після посадки необхідно злегка затінити рослини, через сім днів удобрити культури, полити, порихліть грунт. Якщо один з саджанців відрізняється розміром від інших культур, він набагато вище, його варто підв'язати за допомогою гострої палиці.


Коли сіяти помідори (за місячним календарем)

Коли садити томати на розсаду в 2019 році в Україні, залежить від кількох пунктів:

сорт (високі, низькорослі помідори);
період дозрівання (ранні, пізні, середні);
якщо посадка врожаю здійснюється в парниках, коли садити залежить від того, з якого матеріалу виготовлена ​​теплиця).


Сорти, стебло яких високе, які необхідно постійно підв'язувати, садять в кінці лютого (в 20-их числах), середині березня (десятого числа). Сорти, які ростуть ближче до землі, частіше за все, це сорт «Черрі», садять на початку квітня.

Розсаду середньостиглих помідор бажано висадити в період з десятого по двадцять друге березня. Помідори, які дозрівають пізно, - в двадцятих числах лютого. Ранні сорти садять спочатку квітня.

У скляних будівлях висадку проводять з 26 числа другого місяця по 2 число третього місяця, в парниках з плівки - з тринадцятого березня.
Коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні


Коли сіяти помідори на розсаду за місячним календарем 2019, благополучний період:

розміщувати саджанця в горщики, стакани можна 1-ого, 2-ої, 10-того, 11-того, 19-того, 20-того, 27-ого, 28-мого, 29-того січня;
переносити саджанці в парник з необхідною для цього температурою, можна 6-ого, 7-мого, 8-мого, 16-того, 17-того, 24-того, 25-того лютого;
більш успішні періоди для посадки врожаю в парниках - 5-е, 6-е, 7-е, 15-те, 16-те, 23-е, 24-е березня, 2-е, 3-е, 11-те, 12-те квітня;
вдалі числа для посадки розсади у відкритий грунт в квітні - 20-те, 29-те, 30-те;
сприятливі дні для травня - 1-е, 8-е, 9-е, 10-е, 17-е, 18-е, 26-е, 27-е, 28-е;
вдалі дати для посадки в червні - 14-е, 15-е, 21-е, 22-е.


Завантажити місячний посівний календар, в якому можна подивитися сприятливі дні для посадки будь-якої культури, можна на сайті 2019 рік.

Коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні
Коли садити помідори на розсаду в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають