• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Осінні канікули 2019 навчального року в школі: коли і в яких числах

Осінь традиційно вважається у вчителів самим неприємним періодом: з одного боку, начебто б усі – і діти, і педагоги, відпочили, хоча б відносно, влітку, набралися сил і з новим запалом готові кидатися в бій, з іншого ж – спробуй нагадай, особливо молодшеньким, що річна свобода скінчилася і настав час працювати Поки всі увійдуть в ритм, засвоять нові правила, можливо, навіть пройдуть знайомство з абсолютно новими для себе предметами, як знову всіх відправляють на тиждень на відпочинок. Хоча, а як тут не відправити? Адже в іншому разі до Нового року в живих не залишиться нікого – це ж ще не студенти Влаштовувати восени канікули – традиція відносно недавня, що зародилася ще в радянський час і далеко не відразу після революції. Адже до цього, ще за царату, і взагалі в містах і селах навчалися за різними графіками. В останніх дітям доводилося підлаштовуватися під польові роботи, і в цілому не існувало навіть єдиної дати початку року, не кажучи про якісь періоди відпочинку. Традиційно відправляли, хіба що, на різдвяні вакації, та на Великдень могли дати невеликий відпустку Але, зараз, на щастя, все йде куди гуманніше, і намагаються зробити максимум для того, щоб ніщо не заважало гармонійного і здорового в усіх відношеннях розвитку дітей. Що ж, спробуємо з'ясувати заздалегідь, якими будуть в 2019 році осінні шкільні канікули, що відносяться до 2019/2020 навчального року, щоб і діти, і батьки могли заздалегідь планувати свій час і заняття. Так, і вчителям буде корисно мати орієнтири, як їм будувати позакласну роботу і на що спиратися при спробі організувати якісь заходи в перерва між чвертями.

Які рекомендації Міносвіти?

Осінні канікули 2019 навчального року в школі: коли і в яких числах
Згідно з загальним директивам, осінні канікули мають, приблизно, припадає на останній тиждень жовтня – в такому випадку чотири місяці з 1 вересня до Нового року діляться практично навпіл, рівномірно розподіляючи навчальне навантаження на дітей і педагогів. Відповідно, в ідеалі, перша чверть-в 2019 році закінчиться 25 жовтня, і вже з 26-го (це субота) хлопці можуть віддаватися законному відпочинку. Його їм відведено лише тиждень, отже, 4-го листопада знову почнуться заняття. У «модульников» ж осінніх канікул взагалі завжди двоє: перші тривають з 08 жовтня і по 14-е, а другі — з 19 листопада по 25-е. Звичайно, все це без обліку індивідуальних особливостей шкіл, організації карантинних заходів в періоди епідемій, а також заборон на відвідування у зв'язку з недостатньою температурою за санітарно-гігієнічним нормам, якщо опалення з якихось причин включили пізніше, або ж воно дуже слабеньке.

Що буде на місцях?

Осінні канікули 2019 навчального року в школі: коли і в яких числах
Безумовно, як ми вже обмовилися, ці рекомендації – загальні. Тобто, яке конкретне рішення прийме кожна школа, треба дізнаватися конкретно на місці, тримаючи руку на пульсі новин інтернет-порталів навчальних закладів, читаючи оголошення в самій школі, спілкуючись особисто з адміністрацією. Адже і карантини у багатьох випадках встановлюються у нас індивідуально, і температурна ситуація скрізь своя, як і інші особливості, начебто, наприклад, місцевих свят, релігійних дат (актуально, наприклад, для кавказьких республік, Татарстану та ін). Тим не менш, можна не сумніватися, що всі будуть дотримуватися правил, згідно з якими за весь рік, без урахування літа, повинно бути не менше чотирьох тижнів канікул. Отже, менше семи днів на осінь ніяк припадати не може.

Як провести осінні канікули з користю?

Осінні канікули 2019 навчального року в школі: коли і в яких числах
Якщо на Новий рік у дітей практично немає варіантів: вони або відправляються з батьками на «довгі вихідні» кудись на відпочинок з екскурсіями або в теплі краї, або ж святкують будинку, розважаючись з однолітками, спілкуючись із родиною і займаючись саморозвитком. То ось осінні всі дуже люблять за те, що ще відносно тепло – в деяких регіонах досі навіть бабине літо ще може стояти, все ще не дуже втомилися після початку навчального року і довжелезних літніх канікул, а, отже, і завзяття, і ідей вистачає з надлишком. Саме на осінь або весну з огляду на все це, найчастіше вчителі планують організацію позакласних заходів зразок спільних походів з хлопцями в планетарій, в театр або на виставки, в музеї. Так, і батьки цілком можуть розраховувати відвезти їх куди-то в запізнений відпустку до моря, або ж на екскурсії, наприклад, по країнах Європи, де в цей час шалено красиво. Випускні класи, правда, навряд чи скористаються такими можливостями – у них вже весь рік розписаний по хвилинах на освоєння безлічі предметів, що виносяться на випробування, на заняття з репетиторами тощо. Шкода, звичайно, але, хочеться вірити, що в свою студентську перебування, вони зуміють надолужити все, що випускають зараз.

Як допомагає держава і суспільство відпочити дітям на осінніх канікулах?

Осінні канікули 2019 навчального року в школі: коли і в яких числах
У багатьох регіонах діють програми по оздоровленню дітей, згідно з яким при дитячих санаторіях і піонерських таборах працюють канікулярні, всього на тиждень, лікувально-профілактичні курси. При школах зазвичай організовуються збірні класи, де діти можуть проводити час, поки їхні батьки на роботі, читати, спілкуватися з друзями, грати в ігри і робити якісь мистецькі або наукові проекти. Також практично повсюдно, якщо спочатку не передбачений абсолютно безкоштовний вхід у всілякі музеї, художні галереї, театри і виставки, як раз на канікули муніципалітети дуже люблять фінансувати їх з метою розповсюдження по школах відповідних абонементів та квитків з істотною знижкою, або ж зі стовідсотковою компенсацією вартості. Ще дуже часто при бібліотеках та в різних інших культурно-просвітницьких центрах міст організовуються для дітей різної спрямованості майстер-класи, літературні читання, зустрічі з видатними діячами в якій-небудь області. Хочеться вірити, що ця інформація за датами осінніх канікул та іншого допоможуть хлопцям оптимально розрахувати час свого відпочинку, провівши його з користю і максимально відпочивши перед початком другої чверті!
Осінні канікули 2019 навчального року в школі: коли і в яких числах
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають