• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Останній дзвінок 2019: дата проведення

Цей день у різних людей викликає різні почуття: хтось радіє, що попереду довгоочікувані, найдовші у році канікули, у кого-то, то і справа, очі були на мокрому місці, адже приходить розуміння, що цей останній дзвоник – останній в його житті І вже завтра доведеться вступити в невідоме доросле майбутнє, відірватися, немов новонародженому, від такої надійної, звичною і рідної материнської пуповини школи. Батьки на Останньому дзвонику втирають сльози розчулення, адміністрація розпинається казенними промовами, квіти, кульки і «Вчать у школі, вчать у школі» з кожного шкільного двору Словом, все як завжди А чому саме так, а не інакше?

Історія і традиції останнього дзвоника

Останній дзвінок 2019: дата проведення
Зараз в нашій країні останній дзвінок проводиться завжди в останню п'ятницю травня, і після нього, хто починає передчасно сивіти, здаючи весь набір ДПА, хто поки ще з легким серцем і почуттям перевыполненного боргу відправляється на літні канікули. Цікаво, що останній дзвінок, на противагу першому, придумав в сорокових роках не хто інший, як Ф. Ф. Брюховецький, заслужений педагог СРСР, продовжувач школи Макаренко. Між іншим, та ж людина, що придумав до цього по всій країні в один час святкувати і День знань. Він, до речі, взагалі дуже важливу роль відводив шкільному вихованню учнів, винаходив масу заходів з метою згуртування дитячого колективу, насадження традицій та іншого. Але, відразу Останній дзвінок якось не прижився – масово і у всіх школах Радянського Союзу його почали відзначати тільки в сімдесятих. Дата ж для нього була обрана сама, що ні на є, логічна – день офіційного завершення навчального року.
Останній дзвінок 2019: дата проведення
Правда, після цього для багатьох настає ще екзаменаційна пора Але, до наприклад, випускників одинадцятих класів після неї чекає ще один, тепер уже самий останній, прощальний акорд від рідної школи, Випускний бал. З цілим букетом традицій на Останньому дзвонику теж все в порядку – школа адже взагалі дуже рітуалізірована заклад, адже дітям так набагато легше налаштувати себе на робочий лад, заспокоїти психіку, немов, кажучи їй: «Все нормально, нічого нового, ти все це вже бачила і знаєш». Дзвінки, до речі, що перший, що останній – це теж найважливіша частина подібних ритуалів, своєрідна межа, що окреслює навчальний рік, в той же час, натякаючи, що чути їх дитина буде кожен день. Серед головних же ритуалів, по-перше, сама урочиста лінійка. Незважаючи на те, що вона гранично формалізована, передбачувана і мало кому цікава по своїй суті, самим головним її значенням, все ж, залишається момент згуртування класів різного віку, їх вчителів та класних керівників, батьків та адміністративного персоналу школи в єдиному емоційному пориві.
Останній дзвінок 2019: дата проведення
Педагоги своїм обов'язком вважають сказати пару теплих слів настанови покидають їх учням – кого з них їм знову доведеться побачити через три місяці, а кого-то – в кращому випадку, через багато років на зустрічі випускників, і то не факт В деяких школах готується і якусь подобу концертної частини від самих дітей – пісні, вірші, танці і т. п. Другий традицією на Останній дзвінок можна вважати дзвін того самого величезного дзвоника, який ледве-ледве утримує в своїх рученятах першокласниця, гордо сидячи на руках або на плечі у самого високого одинадцятикласника. Цим ритуалом навчальний рік починається – їм же він і закінчується. До цього в офіційній частині зазвичай слід вручення квітів вчителям, похвальних грамот та інших відмітних знаків активістам позакласної діяльності і місцевим розумникам і розумниця – переможцям олімпіад, відмінникам, зірок спорту та іншим. А після дзвінка в небо летять сотні повітряних кульок з двору кожної школи, і діти розходяться по устраиваемым в кожному класі окремо неофіційних заходів. Тут вже хто на що здатний: хто теплохід знімає, хто в ресторані чи нічному клубі банкет замовляє, а хто просто влаштовує спільний пікнік на природі.
Останній дзвінок 2019: дата проведення
У багатьох школах у дітей є традиція купувати на весь клас маленькі дзвіночки, обмінюватися ними і кріпити до одягу в цей день. Випускники ж, за аналогією зі свідками на весіллі, чіпляють стрічки через плече з відповідними написами. Ще часто пишуть побажання один одному в випускний альбом. Ну, і, звичайно, у багатьох російських школах, принаймні, дівчата прагнуть десь роздобути старого радянського зразка шкільну форму з обов'язковими фартушками, білими гольфами і бантами Багатьом, правда, вони виявляються замалі, але, кого коли зупиняла ця пікантна деталь?

Останній дзвінок в 2019 році

Останній дзвінок 2019: дата проведення
У 2019 році Останній дзвоник, швидше за все, оголосять 24 травня. І, відповідно, в 2019-2020-му навчальному році він буде 22 числа – навряд чи пізніше, адже 26 вже починається ДПА, а 25-е — понеділок. Як же саме він буде святкуватися – це поки велика загадка. Деякі, особливо батьки учнів випускних класів, обурюються, мовляв, який свято – он іспити на носі, треба готуватися! Ось буде після них випускний – тоді і погуляють. З світанками, фонтанами і всім, чим захочуть Але, з іншого боку, а чи варто руйнувати цей момент спадкоємності поколінь? Коли першачки затамувавши подих, з блискучими від захоплення очима, спостерігають за «старшими», бачать, як вони кружляють в «останньому вальсі», символічно дзвонять разом з їх же однокласницею в дзвіночок, і, звичайно ж, представляють себе через багато років на їх місці. Адже це хороший виховний момент – діти на власні очі бачать, як воно з ними буде далі. В результаті майбутнє стає певним і перестає лякати, а адже для якісного навчання дуже важливий такий ось психологічний комфорт і чітка мотивація.
Останній дзвінок 2019: дата проведення
Так, і випускникам корисно відчути цю символічну межу між дитинством і дорослим життям – їм так легше буде сприйняти останню, як щось само собою зрозуміле.Ось, наприклад, у деяких школах існують традиції в цей день разом малюкам і випускних класів саджати дерева – це взагалі гранично символічно. А в інших влаштовують спільні ігри-квести на шкільну тематику, на яких молодші класи можуть навчитися багато чому корисному у старшокласників, а останні, хоч і ненадовго, але повернутися в дитинство, дозволять собі короткий перепочинок гри перед серйозним екзаменаційним етапом. В одній зі столичних шкіл, до речі, майже в цю тему віднедавна з'явилася вкрай забавна традиція: випускники вбираються в плюшеві костюми або в одяг в дитячому стилі, роблять зачіски з бантиками, надягають різнокольорові шкарпетки і сідають за парти з улюбленими старими іграшками. Таке своєрідне останнє «прости» безтурботного життя, розставання з дитинством. Хоча, в останні роки багато дійсно до Останнього дзвоника стали відноситься куди серйозніше, і вважають за краще цього дня думати не про себе, а про тих, хто дійсно потребує допомоги, потрапив в біду і не може пізнати тих радощів, які повинні були випасти на долю випускників.Вони зібрані на дзвінок і випускний гроші передають у благодійні фонди, влаштовують свята в дитячих лікарнях і онкоцентрах, центрах допомоги дітям з підвищеними потребами.

А що в інших країнах?

Останній дзвінок 2019: дата проведення
Якщо майже на всьому пострадянському просторі Останні дзвінки майже до дрібниць повторюють російські, спираючись на спільні корені виникнення традиції, в ряді інших країн світу аналоги їх теж відзначають, але іноді зовсім по-іншому. У Штатах, наприклад, як такого дзвінка немає, зате випускний у них перетворюється на одне з найважливіших у житті подій – це справжній світський бал, з вечірніми сукнями і смокінгами, вибором «короля та королеви». В Китаї ж в цей день краще подалі обходити шкільні двори, бо з вікон летить все, що учні асоціюють з навчанням: зошити, ручки, навіть глобуси Шведи влаштовують катання по своєму місту на відкритих вантажівках зі шкільної символікою – іноді навіть трактори для цієї мети орендують, а в Норвегії гуляють кілька днів, абсолютно не зациклюючись на рідній школі, організовуючи гучні паради з танцями і піснями на вулицях міст, надягаючи карнавальні костюми, переважно червоного кольору – на удачу Що ж, як би ви не вирішили відзначати свій власний Останній дзвінок в 2019 році, нехай він буде дійсно яскравим і незабутнім, нехай іспити після нього здадуться легко і успішно, а подальша життя складеться саме так, як ви про це мрієте! В добрий шлях!
Останній дзвінок 2019: дата проведення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають