• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні

Графік вихідних днів на травневі свята традиційно дуже цікавий наших з вами співвітчизників, адже саме на початок цього місяця багато планують виїзди на дачі з початком садово-городніх робіт, генуборки в будинках, а також перші виїзди «на шашлики». Традиційно в травні місяці нас чекають два великих свята, іноді на нього припадає і Трійця, і навіть Великдень, але це – не випадок 2019 року. Його календар нам однозначно радить готуватися виключно до двох святковим неробочим і стандартного пулу субот-неділь. І про те, які ж це конкретно будуть дні, а також, скільки сумарно вихідних днів у травні 2019 року Україні чекати, ми і поговоримо сьогодні.

Свята і офіційні неробочі дні

Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
Отже, в травні 2019-го у нас їх всього два. Це звичний Першотравень, який не так давно наші влади скоротили до набагато більш прийнятний, ніж «День солідарності чогось там», — до Дня праці. В принципі, в більшості країн світу він так і називається, хоча іноді зовсім не в цю дату зазначається, ну, так сьогодні не про це Другим святом ж у нас числиться День Перемоги. Все ніяк не можуть зважитися – то продовжити святкувати за вкоріненою звичкою разом з Росією та іншими народами колишнього СРСР 9 травня, то з усією Європою – 8-го. Як б там ні було, поки залишається все як і раніше, хоча не виключено, що ближче до настання самої дати щось і поміняють. 8 травня, до речі, у нас День пам'яті жертв війни, якщо що, але робочий – просто проводяться офіційні відповідні заходи і акції на місцях. Хоча, насправді, не так вже й важливо, коли буде цей вихідний – у нас одно звикли приєднуватися і до європейської, і до пострадянської парадигмі. Адже віддавати данину поваги ветеранам і згадувати загиблих можна хоч восьмого, хоч дев'ятого – хоч в обидва дні. Головне, не забувати робити це в принципі.
Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
Що ж стосується Першотравня, ми вже встигли звикнути, що там, за аналогією з Новим роком, давно не по два вихідних, а тільки один. І ніякої особливої трагедії тут дійсно немає, тому як, якщо комусь дійсно треба змотатися в село або на дачу для виконання сельхозповинностей, він все одно бере міні-відпустку на 2-3 а потім і з 6-810-м. одержуючи в підсумку ледь не два тижні відпустки. До речі, відмінні варіант і для бажаючих пройтися на курорт відпочити, або відправитися поблудити по країнам Європи, по рідній землі з екскурсіями. Або ж можна, навпаки, взяти 30 квітня і 2-3 благо 28 квітня – Пасха, отже, 29-те — все одно вихідний, і з чистою совістю піти відпочивати від вихідних до вихідних. Багато цікавляться, а чи не буде офіційних «переносів»? По правді кажучи, час для повідомлень від влади з цього приводу ще не прийшло, але, як показує практика останніх років, з великою ймовірністю це може статися.
Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
Тоді, швидше за все, 30 квітня перенесуть на одну з наступних субот травня (не виключено, що на 4-е число), і відпочивати в цьому випадку будемо з 27 квітня (починаючи з Великодня) і до 1 травня включно. Не виключено, що подібне зроблять одночасно (або тільки щось одне, щоб не перевантажувати суботи) і з 10-го травня, для об'єднання в один довгий вихідний час з 9 травня по 12-е. При цьому з'явиться ще одна робоча субота (напевно, або 18-е, або 25-е). Але, знову-таки зауважимо – поки що це тільки чутки.

Так, скільки конкретно днів гуляємо в травні?

Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
Якщо брати чітко за законом, а саме – по нашому рідному Трудового кодексу і ряду указів по конкретних свят, виходить, що маємо два неробочих святкових і чотири пари стандартних субот-неділь при п'ятиденному робочому тижні. Тобто всього 10 вихідних. При цьому 21 день, відповідно, виходить робочим.Зрозуміло, всі, хто працює за шестиденку, позмінно або у кого погодинна оплата, – у цих людей все розраховується по-своєму.

Були б ми, а привід знайдеться!

Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
Якщо комусь здається, що офіційних державних свят в цьому місяці занадто мало, запросто можна приєднуватися до міжнародних самим різним датам, а також професійним нашої країни та інших пам'ятних днях і урочистостей з нагоди. Це, безумовно, більш жваво розфарбує робочі будні цікавими подіями, тим більше що таких днів у цьому місяці предостатньо. Досить хоча б згадати, про такі чудові дати, як Всесвітній день свободи преси 3 травня, Міжнародний день Червоного Хреста – 8-го, День матері, який цього року припадає на 12-е число, і День Європи, який у нашій країні збігається з Днем науки 18 травня. Також 24-го варто не пропустити День слов'янської культури і писемності (тих самих Кирила і Мефодія), а також чудове свято — Міжнародний день сімей 15 травня. Ще 7-го числа треба не забути привітати працівників радіо, 17-го – трудівників галузей трансляції інформації та електрозв'язку, 20-го – метеорологів, 25-го – філологів, а 26-го – хіміків. 28-го ж травня Україна буде вшановувати своїх прикордонників. А 31-го, якщо дуже хочеться, можна приєднуватися до всесвітнім акціями у зв'язку з Днем без тютюну.
Вихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
І, звичайно ж, усі кияни, традиційно, в останню неділю цього весняного місяця будуть святкувати День рідного міста, який в 2019-му припадає на 26 травня. Так що, у столиці в нього має бути дуже цікаво і весело – Київ буде чекати на численні заходи не тільки своїх ендеміків, але гостей з інших міст і сіл країни, а також з-за кордону! Що ж, хочеться вірити, що ця інформація допоможе вам краще розпланувати свій час в травні 2019 року, щоб провести припадають на цей місяць вихідні, і просто кожен його день, з максимальною для себе користю і задоволенням!

ВідеоВихідні у травні 2019: як відпочиваємо на травневі свята в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають