• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі

Настільки трепетно обожнювану кожним школярем слово «канікули» ввели в ужиток колись ще римляни – у них так називали час влітку, коли стояла нестерпна спека, і прямо з ранку було видно Сіріус. Забавно, але тоді його називали «Canicula», що, до речі, перекладається як «маленька собака», і відповідно, «канікули» — «собачі дні». Цей період охоплював час з 22 липня по 23 серпня, і саме до нього століттями існувала в Європі традиція приурочувати свою відпустку. У Україні спочатку побутував інший термін – «вакації» або «вакантне час». Він згадувався в службових циркулярах ще з середини позаминулого століття. Узаконення ж «канікул» сталося трохи пізніше, але, тим не менш, ще до революції. Причому, якщо вакациями називали взагалі будь-який вільний від роботи час, за винятком вихідних – різдвяні і літні відпустки, то канікулами – саме те, що припадає на літо. Зараз у всіх навчальних закладах прийнято правило влаштовувати для дітей своєрідний відпочинок від занять протягом літа – мінімум, повні два місяці, і протягом року – 8 або більше тижнів. І всі ці терміни регулюються ФЗ «Про освіту», а також прописуються окремо в статутах кожного закладу. Для першокласників існує традиція влаштовувати додаткові канікули десь на тиждень в кінці зими, і сьогодні, до речі, темою нашої розмови якраз і стане те, як саме в навчальних 2018/2019 а також 2019/2020 роках будуть відпочивати найменші підкорювачі нелегких евересту знань.

Загальна практика

Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі
Так уже повелося, що норми закону мають лише рекомендаційний характер і встановлюють мінімальні строки дитячого відпочинку від навчання згідно санітарно-гігієнічним нормам, а також науково-педагогічних міркувань на тему того, як найкращим чином будувати навчальний процес. Щоб дитина міг засвоювати програму максимально ефективно, і при цьому не шкодячи своєму здоров'ю, а також позашкільного розвитку, як фізичному, так і психічному. По суті ж, конкретні дати канікул встановлює кожна школа, гімназія та ліцей самостійно, спираючись як на згаданий З, так і на погодні умови, адекватність поєднання дат і днів тижня, на різні позапланові роботи, а також випадки введення карантинів. Наприклад, якщо за тиждень до запланованих канікул був жорсткий двотижневий карантин, пов'язаний з епідемією грипу, ніхто дітей гуляти не відпустить – продовжать навчання за графіком, і лише наступні канікули, щоб не перевантажувати їх, можуть зрушити трохи раніше.
Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі
Знову-таки в ряді регіонів зі складною погодною ситуацією прагнуть до найважчим за морозів та хуртовин періодів приурочити ці самі канікули. І, нарешті, ніхто не буде починати канікули, приміром, у вівторок або посеред тижня – як правило, на них відводиться повна робоча тиждень чи два, включаючи вихідні до і після, щоб дати хлопцям цілком насолодитися відпочинком. Єдине правило – літні канікули завжди закінчуються в один і той самий день – 31 серпня. Правда, іноді, якщо початок навчального року припадає на суботу-неділю, канікули можуть продовжити і на ці дні. А ще будь-який відпочинок не може тривати менше одного тижня, а річний – менше двох місяців. І, нарешті, остання вимога, персональне для першокласників: з огляду на вік було прийнято рішення ввести додаткову тиждень канікул, десь у лютому-березні.

Правила 2018/2019 навчальний рік

Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі
Початок навчального року припадає на суботу, і хоч поки остаточна директива на цей рахунок у школи від Міносвіти не надходила, швидше за все, занять у цей день проводитися не буде, максимум – урочиста лінійка та урок миру. Потім дітки вирушать додому на неділю, після чого, вже у понеділок, почнуть навчання в стандартному режимі. Перший період заслуженого відпочинку чекає першокласників з 29 жовтня по 02 листопада (фактично, з 27-го по 4-е) – це осінні канікули завдовжки робочий тиждень плюс чотири дні вихідних. Разом – 11. Зимові канікули розпочнуться 291219 і закінчаться 13.01.19 (сумарно – 16 днів). А додаткові стартують 04 лютого 2019 року і триватимуть до 10 лютого. Хоча в ряді шкіл називаються дати: 25.02.19-03.03.19 або 15.02.19-23.02.19. Тут заздалегідь не вгадаєш – треба уточнювати ближче до часу конкретно у своєму навчальному закладі. Навесні ж для дитячого відпочинку виділять період з 23.03.19 за 31.03.19 (9 днів). А закінчення навчального року для молодших класів планується на 24 травня – наступного робочого тижня вже стартують перші іспити ДПА для старшокласників, отже, малюків постараються сплавити з рук раніше.

Чого чекати від 2019-2020 навчального року?

Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі
Перше вересня в 2019/2020 навчальних роках теж дуже «вдало» припадає на неділю, отже, ніякої серйозної роботи в цей день ще не почнеться в кращому разі буде лінійка і урок світу, а потім всіх розпустять по домівках «до завтра». Перші ж канікули – осінні – стартують з 26 жовтня і триватимуть до 5 листопада (10 днів), так як 4-го числа – всенародний вихідний, День народної єдності. Потім будуть самі довгі зимові канікули між першою і другою чвертю – з 28 грудня по 12 січня (16 днів). Потім, лютневі додаткові – 15.02.20-23.02.20 (8 днів). Весняні ж канікули очікують, приблизно, з 28 березня по 5 квітня (9 днів). І, нарешті, весь рік для першокласників закінчиться 22.05.20.

Особливості модульного навчання

Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі
Освітні установи на експериментальному зараз альтернативному модульному навчанні обрали систему чергування триместрів з великими канікулами між. У такому випадку, наприклад, в 2018-2019 роках навчання перші осінні канікули будуть з 08 жовтня до 14-го, другі осінні триватимуть з 19.11 і по 25.11 зимові (перший раз) почнуться 31.12.18 і завершаться 13.01.19 а другий раз очікуються в коридорі 18.02.19-25.02.19. Навесні діти зможуть відпочити 08.04.19-14.04.19 а літні канікули тоді почнуться 24 травня. Що ж, знаючи це розподіл канікулярних днів, батькам першокласників буде зручніше планувати свій сімейний відпочинок і час власних дітей, і хочеться вірити, що навчання у всіх учнів, без винятків, буде сперечатися, а успіхи їх – нескінченно нас радувати!

Відео


Канікули у першокласників 2019 навчальному році: зимові, весняні, літні та осінні канікули в школі
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають