• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати

Учитель — це людина, який показує дорогу в життя, навчає не тільки різних наук, але й життєвої мудрості, радить, як вижити в сувору реальність, показує правильний приклад. Разом з родиною вчителі виховують у маленькій людині особистість. Кожна людина висловлює подяку своїм вчителям по мірі можливості. Але є один день в році, коли всі педагоги чують безліч прекрасних слів в свою адресу. І це, звичайно ж, День вчителя. Про історію виникнення і традиції святкування цього дня в різних країнах ми з задоволенням Вам розповімо.

Число і дата

Відзначати цей чудовий свято в 2019 році будемо 5 жовтня. Дата його святкування непереходная і зазначається в одне і те ж число. Варто зауважити, що раніше, аж до 1994 року День учителя святкували в першу неділю жовтня. Але в той же рік президент Росії Борис Єльцин підписав указ, згідно з яким за святом була закріплена постійна дата. В цей же день віддають подяку своїм вчителям і в далекій Австралії, а ось в Узбекистані святкують 1 жовтня, в Польщі ж — 14 жовтня, у В'єтнамі — 20 жовтня, а в Туреччині — 24 листопада. Америка відзначає День вчителя у перший вівторок травня, Китай — 10 вересня, Україна — в першу неділю жовтня.

Історія виникнення свята

Вперше відсвяткували день Вчителя в одній зі шкіл Бразилії в 1947 році. Хоча захід було проведено неофіційно, воно стало прикладом для багатьох інших шкіл, учні яких стали вітати своїх наставників. Офіційно Бразилія почала відзначати свято в 1963 році.
День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати
Професійне свято всіх вчителів Радянського Союзу з'явився в календарі ще в 1965 році. Президія Верховної Ради призначив дату святкування — перша неділя жовтня. Напередодні свята, у суботу в кожному куточку Радянського Союзу всі учні поспішали до школи з букетами квітів, прикрашали класи, готували концерти, сценки, вітали своїх улюблених вчителів віршами та піснями. В Америці свято був заснований в 1953 році завдяки сприянню Елеонори Рузвельт. Рішення посприяти у прийнятті цього свята прийшло до неї після прочитання листа, в якому одна проста вчителька закликала звернути увагу на проблеми системи освіти країни.

Традиції святкування

День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати
Нинішні школярі майже нічим не відрізняються від учнів тих часів. Всі також вітають своїх вчителів, влаштовують святкові заходи в їх честь. Єдиною відмінністю свята від минулих часів є те, що раніше збиралися з'їзди і конференції, на яких виносилися питання про проблеми освіти. Вчителі закликали громадськість і уряд посприяти у вирішенні цих питань. Щоб кожен учень мав можливість отримати гідну освіту та знайти свій шлях на життєвій дорозі. Зараз святкування звелося більше до привітань педагогів. Діти, намагаються порадувати свого вчителя в цей день не тільки презентами, але і гарною поведінкою і знаннями.
День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати
У багатьох школах проводять День самоврядування, уроки в усіх класах проводять старшокласники, дозволяючи своїм наставникам хоч на один день відпочити від своєї нелегкої праці і подивитися якусь заміну собі вони виховали. Крім учнів в школу спрямовуються і батьки, щоб привітати вчителів з їхнім професійним святом і подякувати за науку й працю, які вони вкладають у їх дітей. Після уроків часто учні готував для своїх наставників невеликий банкет, накривають солодкий стіл і всі разом дружною компанією відзначають День вчителя.

Як відзначають День вчителя в інших країнах

День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати
Кожна країна має свої традиції, наприклад:
 • У Польщі весь клас збирається і купує своєму вчителеві квіти і дорогі цукерки. Інших подарунків не роблять.
 • Американські діти вітають тільки своїх класних керівників. Подарунки традиційні — квіти і цукерки.
 • У Німеччині учні підносять своїм педагогам в знак подяки вироби, створені своїми руками.
 • У Франції подарунків не дарують, замість цього діти організовують концерти і солодкий стіл.
 • Що можна подарувати вчителю?

  Головним подарунком є, звичайно ж, квіти. Вони займають найпочесніше місце на будь-якому святі і цей не виняток. Всі ємності в класних кабінетах і вчительської в цей день заповнені прекрасними букетами. Учні підносять їх зі словами подяки, а іноді і вибаченнями, що бувають часто неслухняними або ледачими. Але крім квітів учні намагаються зробити приємне з допомогою подарунків. Що ж подарувати таке, щоб презент приніс радість і був корисним?
  День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати

  День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати

  День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати

  День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати

  Серед найбільш популярних подарунків на день вчителя лідирують:
 • книги;
 • блокноти;
 • щоденники;
 • набори ручок;
 • шоколад;
 • цукерки;
 • чай;
 • кава.
 • Можна також замовити календар з фотографією всього класу або ж подарувати сертифікат на покупки в магазині та вчителька сама вибере те, що їй потрібно.

  Чого не варто дарувати?

  День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати
  Є подарунки, які будуть абсолютно недоречні. Наприклад, не варто підносити в подарунок парфуми або косметику. Вони можуть викликати збентеження у викладача і просто їй не підійти. Не варто дарувати одяг або тим більше колготки, білизну та інші речі особистого характеру. Такий презент може бути неприємним вчитель і порушити субординацію. Неприйнятно підносити в подарунок побутову техніку для дому: мультиварку, кавомолку, кухонний комбайн і т. д. Якщо є бажання подарувати щось вартісне то можна зібратися і придбати якусь техніку для класу, що полегшить роботу вчителя і буде корисна всьому колективу.
  День вчителя в 2019 році: якого числа, що подарувати
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають