• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
 • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
 • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
 • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

День медсестри 2019: якого числа свято

В сучасному суспільстві існує величезна кількість найрізноманітніших професій, назви і призначення яких можуть бути незрозумілі і невідомі. Але є професії, які будуть затребувані завжди і скрізь, одна з них – професія медсестри. Поява такої незамінної і життєво необхідної кожній людині професії, залишиться святом у всі часи. Медсестра – це фахівець з дипломом про закінчення середнього або вищого медичного навчального закладу, перший і незамінний помічник лікаря в справі лікування пацієнта. У подяку і визнання за важку працю, допомогу, милосердя і співчуття, 12 травня проголошено міжнародним Днем медичної сестри. Дата визначена Міжнародною радою медсестер у 1974 році не випадково, а приурочена дню народження «ангела милосердя Флоренс Найтінгейл, реформатора і творця сестринської служби. Незмінною вона залишиться і в 2019 році .

Історія професії

Історія становлення професії – це роки боротьби за життя людини в епоху воєн і епідемій. З ХІ століття в Європі самовіддані жінки і дівчата починають об'єднуватися в громади при церквах, надаючи медичну допомогу хворим дітям та жінкам, а також пораненим на полях битв чоловікам. В 1617 році у Франції в католицькій громаді вперше починають проводити школи та семінари по навчанню черниць догляду за хворими, там же з'являється звернення «сестра милосердя». Кримська війна – переломний момент в історії розвитку медицини. Сестри милосердя і черниці покидають стіни монастирів і відправляються на фронт в польові шпиталі та лазарети.
День медсестри 2019: якого числа свято
Саме цей період вважається часом зародження професійної служби медсестер: спеціально навчені жінки виносять поранених з поля, стоять разом з лікарями у операційного столу, працюють в польових госпіталях, створюючи безпечні і комфортні санітарні умови для одужання. З часом у багатьох країнах Європи та в Російській імперії професія сестри милосердя стає шанованою і престижною, їй присвячують себе навіть представниці царських і відомих впливових династій.

Святковий день

Найбільш відома сестра милосердя Флоренс Найтінгейл з'явилася на світ по Флоренції 12 травня 1820 року. День її народження — свято всіх медсестер. Саме ця благородна жінка, англійська аристократка стала уособленням тих якостей, які цінуються в професії: співчуття, увага, відповідальність, наполегливість, вміння і бажання допомагати людям незалежно від особистих обставин.
День медсестри 2019: якого числа свято
В пам'ять про героїчну жінку, Міжнародний Червоний Хрест нагороджує престижної медаллю імені Флоренс Найтінгейл медичну сестру або брата, відданих благородної професії порятунку людського життя. Міжнародна рада медсестер щорічно визначає тему, присвячену святу, проводить спеціальні конференції та підбирає актуальний часу гасло, в якому знаходять відображення насущні проблеми в сучасному медичному обслуговуванні. У Вестмінстерському абатстві в Лондоні тисячі медсестер на церемонії присвяченій «леді з лампою» передають один одному символічний світильник. Так солдати, які брали участь у Кримській кампанії, називали Найтінгейл, яка вечорами обходила польові лазарети з лампою в руках, освітлюючи собі дорогу. Звичайно, сама душевна атмосфера свята панує в медичних установах та навчальних закладах. Концерти, подарунки, нагороди, теплі речі з побажаннями здоров'я від колег, друзів і, звичайно, пацієнтів дають сили і бажання залишатися вірним своїй нелегкій, але такій благородній професії.

Визнання в мистецтві

День медсестри 2019: якого числа свято
Визнання професії медсестри в суспільстві знайшло своє відображення в пам'ятниках, встановлених у багатьох містах Росії: Москві, Курську, Калузі, Севастополі, Донецьку, Куп'янську. У Лондоні розташований музей Флоренс Найтінгейл, а у Флоренції її меморіал. Образи людей одночасно героїчною і такою чуйною професії відображені на полотнах художників. Найвідоміші з них, це картина Миколи Ярошенка «Сестра милосердя» і Костянтина Юона «Медсестри». Написані в різний час, полотна символізують образ медсестри як надії людини на допомогу й порятунок. Важко знайти художній фільм про війну без образу дівчини-медсестри, а нові серіали про професійних подвиги перших помічників лікарів, практично кожен рік виходять на екрани.

Трохи фактів про медичних сестер

День медсестри 2019: якого числа свято
Професія медсестри непроста, але вона в пошані у всіх країнах світу. Ми наведемо лише декілька найцікавіших фактів про представників цієї нелегкої спеціальності:
 • 80% всього обсягу робіт у медичному обслуговуванні припадає на частку медсестер.
 • На пальму першості у створенні професії медсестри під час Кримської війни замість Флоренс Найтінгейл претендує російський хірург Микола Пирогов.
 • У США близько 3 мільйона медсестер, у кожної десятої вища освіта. Середня річна зарплата 41000 доларів.
 • У західних країнах час робочої зміни медсестри не повинна перевищувати 10 годин, щоб фактор втоми не зміг зашкодити пацієнтові.
 • Понад 35% медичних сестер самі виховують дітей, чоловіки йдуть із сім'ї з причини постійної зайнятості та відсутності дружини вдома.
 • На звання «самої гарячої медсестри» у світі претендує Лорен Дрейн (США), на instagram красуні-кардіолога підписано 35 мільйона осіб.
 • Професія медсестри з розряду тих, що за покликанням. Мало хто може витримати напружений графік роботи, безсонні ночі, біль і страждання пацієнтів, загрозу інфікування або отримання травми. Але ті, для кого головним у їх роботі залишається можливість і бажання допомогти людині знову стати здоровим, заслужено будуть мати визнання та вдячність у всі часи.
  День медсестри 2019: якого числа свято
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають