• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

День матері 2019: якого числа

Мама — це перше слово кожної дитини, воно як мелодія злітає з дитячих вуст. Хто може бути миліше, ласкавіше і добріші ніж рідна мама? Мама — це перша людина, якого бачить дитина, приходячи в цей світ. Вона піклується, плекає, оточує теплотою. Ніхто не зможе дати стільки любові і ніжності ніж чоловік подарував життя. Вона проводить безсонні ночі біля ліжечка свого малюка, перша приходить в скрутну хвилину, зовсім не думаючи про себе, готова навіть життя віддати за свою кровинку. І коли діти стають дорослими для мами вони все одно залишаються малими синами і дочками, за яких болить душа у разі їх невдачі.

День матері в 2019 році

Свято, присвячене нашим улюбленим матерям, наголошується в різний час.

Багато країн святкують День матері у другу неділю травня (в 2019 році — 12 травня). Серед них:
 • Україна;
 • США;
 • Фінляндія;
 • Німеччина;
 • Данія;
 • Італія.
 • День матері 2019: якого числа
  У Киргизії день присвячений матерям відзначають на тиждень пізніше — в третю неділю травня, в Португалії та Литві — у першу неділю першого місяця весни, в Швеції і Франції — в останню неділю травня, а в Казахстані — третє вересневу неділю. В деяких країнах дата непереходная, святкується щороку одне і те ж число. Наприклад, польські мами відзначають присвячений їм свято 26 травня, білоруські — 14 жовтня, вірменські — 7 квітня, єгипетські — 21 березня, грузинські — 3 березня, грецькі — 9 травня, філіппінські — 10 травня.

  Історія свята

  Як і будь-який інший свято, День матері має свою історію виникнення. У кожного народу вона різна, але суть залишається одна — воздати честь і хвалу нашим мамам. Подарувати їм хоч частинку тієї любові і ласки, якої вони все життя огортають своїх діток. В Росії свято офіційно був прийнятий у 1998 році президентом країни Б. Н. Єльциним. Пропозицію надати йому статус офіційного було винесено Комітетом з прав жінок, сім'ї та молоді. До цього свято 10 років відзначали неофіційно.
  День матері 2019: якого числа
  Засновницею можна назвати вчительку російської мови і літератури Эльмиру Гусейнова, яка проживає на той час у столиці Азербайджану. У школі з її ініціативи було організовано свято, де діти вітали своїх мам, співали їм пісні, розповідали вірші, дарували подарунки, створені власноруч. Про дану подію Гусейнова написала у республіканську газету, закликаючи всіх жителів країни привітати своїх мам. Заклик вчительки, адресований в першу чергу школярам, залишив свій слід і в душах дорослих людей. З того часу стало традицією святкувати День матері. У школах проходили ранки, на яких найважливішими гостями були мами. У деяких державах день Матері почали святкувати ще багато століть тому. У Великобританії своїми коріннями він сягає 17 століття. Тоді ще святкували Материнські неділі. Під час Великого посту друге воскресіння присвячувалося улюбленим мамам.
  День матері 2019: якого числа
  В Америці цей день має більш ніж столітню історію. Пропозиція офіційно заснувати свято на честь матерів першою висунула Анна Джарвіс — юна дівчина втратила свою маму. Через сім років після призову президент Америки оголосив про його прийняття на національному рівні. Це послужило хорошим прикладом, і слідом за Америкою про прийняття даного свята оголосив ще цілий ряд країн.

  Традиції в різних країнах світу

  У кожній країні існує своя традиція, пов'язана з Днем матері. Але всіх їх об'єднує єдине прагнення висловити величезну подяку своїм матерям. Діти всіх народностей намагаються в цей чудовий день піднятися раніше, щоб приготувати мамі сніданок, тим самим звільнивши її від клопоту по кухні. Дарують букетики ніжних квітів, солодощі, подарунки.
  День матері 2019: якого числа
  У Канаді сніданок мамам подають в ліжко, намагаються виконати будь-яке її побажання, захистити від турбот у цей день. Єдиною обов'язком, яку мама повинна виконати, є відкриття дверей, в яку подзвонить, звичайно ж, посильний з букетом квітів або подарунком. Австрійські діти також намагаються всіма можливими способами віддячити своїх мам за безмежну любов і турботу. В кондитерських до цього дня випікають спеціальне торти, а в ресторанні меню додаються особливі страви. У Бразилії свято відзначають у сімейному колі. Діти, а їх у бразильських родинах у більшості випадків по троє-четверо, від усієї душі вітають мам зі святом. Лідируючі позиції у списку найбільш популярних свят, День матері займає в Америці. Кожна людина, у якого ще жива мама, незважаючи на відстань, намагається приїхати і приділити їй якомога більше уваги. У кого ж не виходить побути поряд у цей день, обов'язково телефонують, щоб висловити свою щиру вдячність і любов. Всією родиною збираються у цей день у Росії, щоб спекти мамі торт. У приготуванні ласощі беруть участь навіть найменші.
  День матері 2019: якого числа
  Цікаві факти про міжнародний День матері:
 • Лише в Америці за цей день відбувається більше 120 мільйонів дзвінків до матерів. Важко уявити, скільки їх налічується по всьому світу.
 • Кожен рік на день присвячений матерям витрачається майже 15 мільярдів доларів.
 • Найпопулярніші подарунки на День матері: букети, листівки, солодощі, походи в ресторани, прикраси, сертифікати в SPA-салони, різноманітні предмети для дому.
 • Наипрекраснейшее слово «мама» у більшості мов починається на букву «М».
 • Символи свята

  Майже у всіх країнах символом Дня матері є червона гвоздика. Квітка приколюють до одягу тим, у кого є жива мати. У кого мами немає, носять білу гвоздику, яка означає, що вони свято шанують її пам'ять. У Росії символом свята вважається незабудка, квітка нагадує маму, такий же ніжний і в той же час сильний. Символічне і його назву, нагадує, що про маму не можна забути ніколи.
  День матері 2019: якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають