• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято

В на початку весни, коли відроджується природа від зимової сплячки, все починає цвісти і зеленіти, весь християнський народ відзначає славний свято Благовіщення Богородиці. В цей день свята Діва Марія отримала радісну звістку, що вона народить сина, який стане спасителем для всього людства. Благовіщення входить до числа дванадесятих свят, дата яких не змінюється. Відзначається свято з року в рік в один і той же день, рівно на дев'ять місяців раніше Різдва — 7 квітня. Західні християни святкують Благовіщення за григоріанським календарем, і припадає воно на 25 березня.

Історія виникнення

Як описує цю подію Біблія, до Діви Марії з'явився ангел Гавриїл з неймовірним звісткою. Він повідав богобоязливій дівчині, що вона незабаром народить немовля, який буде Сином Всевишнього. Такій звістці дуже важко повірити, але Марія, будучи відданою Господа, відразу ж прийняла слова ангела і погодилася виконати волю Божу. Це її смиренне прийняття волі Господа стало протилежністю непослуху Єви. А також прикладом для всього людства як потрібно виконувати Божі заповіді. Як свідчить історія, Марія була єдиною дочкою у батьків, яку вони народили вже в похилому віці. У три рочки згідно обітниці, даного батьками, дівчинка була віддана в Єрусалимський храм на виховання. У чотирнадцятирічному віці Марія прийняла рішення дати Богові обітницю безшлюбності, але в Господа були на неї свої плани. Трохи пізніше вона була заручена з Йосифом, рід якого походив від царя Давида.
Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято
Після звіщення доброї новини Марії ангел також з'явився уві сні її майбутньому чоловікові Йосипу і повідомив що дитина, що перебуває в її лоні, є Сином Божим. Після цього Йосип без будь-якого сумніву взяв у дружини Марію, опікувався її і дбав. Блага звістка, возвещенная Марії була радісною подією не тільки для обраної дівчини, але і для всього людства. Про дану подію Бог запланував ще на початку існування людства і повідав тих Адаму і Єві. Назви свята Благовіщення походить від слів блага звістка. Раніше він мав кілька інших назв:
 • Початок спокутування;
 • Благовіщення Ангела Марії;
 • Зачаття Христа;
 • Благовіщення про Христа.
 • Суть свята

  Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято
  Дана подія, проголошення благої вісті про те, що світ прийде Спаситель, стало перехідним етапом між Новим і Старим Завітом. Між тим коли людям самим потрібно було спокутувати свої гріхи, приносити в жертву тварин і тією подією, коли Бог не пошкодував свого Сина і відправив у грішний світ заради спокутування людства від гріхів. Благовіщення стало першим святом Нового Завіту, який очікували з часів гріхопадіння і про якого говорилося багато старозаповітні пророки.

  Як святкують Благовіщення

  Як і безліч інших християнських свят, Благовіщення має свої звичаї. Віруючі в цей день намагаються не виконувати ніякої важливої і важкої роботи і відправляються в храм, щоб піднести до Господа молитву. Ті ж, хто не має можливості відвідати церкву, моляться вдома.
  Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято
  Крім молитви є ряд додержуються правил:
 • Перед відвідуванням церкви віруючі випікають проскурку, яку освячують в храмі і зберігають вдома поруч з іконою Богоматері. Існує повір'я, що якщо дати таку проскурку хворому, то недуга відступить від нього.
 • На Благовіщення прийнято молиться за маленьких дітей, а також за тих, що ще знаходяться в материнській утробі. Також в молитвах згадують людей, професія яких пов'язана з маленькими дітками: акушерів, педіатрів і т. д. Віруючі просять у Бога, щоб він благословив їх працю.
 • Перед тим як сісти за святковий стіл християни згадують Діву Марію. Про те, яка важлива роль була відведена їй у спасінні людства і наскільки вона була віддана своєму Господу.
 • В день Благовіщення обов'язково варто забути будь-яку ворожнечу і чвари. Пробачити всі образи і примиритися з недругами.
 • Відзначати Благовіщення прийнято в колі сім'ї, в гості в цей день не ходять.
 • Народні традиції

  Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято
  Головним символом Благовіщення з давніх часів вважається білий голуб. Птах уособлює добро і віщує добрі вісті. У минулі часи бідні люди займалися виловом білих голубів і заробляли на них гроші, продаючи на ринку. Заманюючи покупців, вони говорили, що випущена пташка вознесеться в небеса і там помолиться за них Богу. Другим народним символом Благовіщення є жайворонок. Невелика пташка, як і сам свято є передвісником цієї весни. Хазяєчки до свята пекли прісне печиво у вигляді жайворонків. Дарували печиво рідним і друзям, підкидали вгору, закликаючи при цьому весну, заносили в хлів до худоби, щоб і туди прийшло тепло. Однією з головних прикмет є заборона на плетіння коси для незаміжніх дівчат. Заборонено було не тільки заплітати коси, але і робити будь-яку укладку, в тому числі і розчісуватися. Щоб не ходити розпатланим, дівчата запліталися ввечері перед святом.
  Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято
  В нинішній час заборона складається на стрижку і фарбування, інакше будуть серйозні проблеми з волоссям. Інші прикмети на Благовіщення:
 • До Благовіщення не можна нічого виносити з дому, віддавати і позичати. Особливо це стосується повернення великих боргів і навіть дрібного позичання хліба або солі. Як свідчить прикмета, річ, яка була винесена з дому в Благовіщення, тому більше не поверталася.
 • За народним повір'ями вода, набрана на Благовіщення рано вранці при сході сонця, вважається цілющою. Людина, умывающийся такою водою, позбавлявся від хвороб, псування і пристріту. Вода при цьому повинна зливатися на землю.
 • Цілющу талу воду можна заготовити про запас, при цьому посуд, у якій вона буде зберігатися, щільно закривають.
 • Існує ще один переказ, що в день, коли було проголошено блага звістка, відкривається небо для молитов. Кожна прохання буде почута Богом і кожне бажання, піднесений на небеса, обов'язково здійсниться.
 • У цей світлий день будь-яка жива істота отримує умиротворення, і навіть грішні душі, які знаходяться в пеклі, заспокоюються.
 • Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2019 році: якого числа православне свято
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають