• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

День птахів в 2019 році: історія, традиції і дата свята

День птахів в 2019 році: історія, традиції і дата свята


Щороку 1 квітня у світі відзначається кілька найважливіших подій, серед яких одним з найбільш вагомих вважається День птахів, в 2019 році його дата також залишиться незмінною. Незважаючи на те, що свято не є вихідним днем, його відзначають у всіх країнах світу. Його святкують захисники навколишнього середовища та екологи, громадські та благодійні фонди. У Росії до нього приєднуються учні шкіл і Вузів, а також всі ті, кому небайдужа доля екосистеми Землі.

Птахи є найбільш поширеною і найчисленнішою групою хребетних тварин, що населяє всі екосистеми планети. Згідно з підрахунками Міжнародного союзу орнітологів, в даний час їх відомо кілька тисяч видів. Саме птахи відіграють одну з найважливіших ролей не тільки в природі, але і в житті людей. Однак, зміна кліматичних, економічних та інших умов, а також внаслідок діяльності людини, багато з них схильні до ризику вимирання. Скорочення чисельності птахів призводить до незворотних наслідків.

Не випадково, День птахів в екологічному календарі з'явився одним з перших. Його стали відзначати з початку 20 століття — в 1902 році була складена Міжнародна конвенція по охороні птахів, а в 1906 році вперше його відзначили одночасно у багатьох країнах світу. Дата свята — 1 квітня обрана не випадково, саме в цей день представники кількох держав підписали конвенцію. З того часу день відзначається щорічно проходить в рамках спеціальної програми ЮНЕСКО.

Історія і традиціїДень птахів в 2019 році: історія, традиції і дата свята
Ідею вшанування пернатих вперше запропонували в США наприкінці XIX століття. У 1894 році шкільний інспектор Чарльз Бебкок вирішив організувати загальноміське свято Birds Day, присвячений птахам. На цьому заході всі жителі міста, в тому числі і діти, майстрували своїми руками годівнички і будиночки для птахів у веселій невимушеній обстановці. Свято у Ойл Сіті отримав широкий відгук у жителів, і міськрада прийняла рішення відзначати його щороку. З часом ця ідея поширилася і на інші штати, а ще через кілька років американську традицію перейняли і в Європі.

У Україні вшанування птахів має давні традиції. В народі існує кілька свят, прямо або побічно, присвячених пернатим друзям. В старовинних календарях є дні закликания птахів і ластівки або Єгорій весняний, День зустрічі перелітних птахів, а 1 квітня відзначається церковно-православне свято Обретенье. У ці дні пекли печиво і пряники у вигляді невеликих фігурок жайворонків і випускали птахів з кліток на волю.

Особливість екологічного святаДень птахів в 2019 році: історія, традиції і дата свята
У багатьох країнах світу відзначається день в період весняних канікул, тому в ньому активно беруть участь школярі і учні. Крім молоді до заходів приєднуються громадські та державні діячі, працівники екологічних служб та благодійні фонди.

Головною метою є привернення уваги до проблем екології і збереження чисельності популяцій птахів. У США проходять уроки, на яких виготовляють шпаківні та годівниці, влаштовуються ігрові подання з розповідями про життя птахів. Благодійні фонди збирають пожертвування на користь притулків і природних заповідників.

В Європі в цей день проходять різноманітні семінари та тематичні конференції, у навчальних закладах проводяться лекції. У свято вітають всіх захисників живої природи, які зробили істотний внесок у справу збереження популяцій птахів і вирішення екологічних проблем.

Представники фондів та природоохоронних організацій ознайомлюють громадськість з проблемами і нагальними питаннями, що стосуються не тільки зникнення рідкісних птахів, але і пропонують увазі цікаві програми по ознайомленню з життям і середовищем існування зникаючих видів.
День птахів в 2019 році: історія, традиції і дата свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають