• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
 • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
 • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Червона гірка в 2019 році: дата, традиції та історія свята

Червона гірка в 2019 році: дата, традиції та історія свята


Червона гірка — народна назва свята, що називається в церковному словнику як Антипасха. Відзначається у першу неділю після Великодня і означає звернення до минулого події, його повторення на 8-й день. У ці дні східні слов'яни святкували прихід весни, влаштовуючи народні гуляння з танцями, хороводами та іншими веселими обрядами. Дата свята завжди пов'язана з Великоднем, тому Червона гірка в 2019 році буде відзначатися 5 травня.

Вважається, що Антипасха дозволяє оновити пам'ять воскресіння Христового, після чого настає Фоміна седмиця (тиждень). Відзначають протягом усіх наступних семи днів і присвячують апостолу Фомі. Саме на восьмий день після чуда воскресіння йому з'явився Господь і показав свої рани.

Улюблений у молоді свято припадає на час, коли дозволяється вінчатися. На цей період припадає багато весіль та обрядів сватання. Більшість віруючих воліє проводити обряд вінчання саме на Антипасху. Народна назва «Червона гірка» весняне свято отримав саме завдяки традиціям і обрядам — народним гулянням і вуличним розвагам. Так як перший сніг сходить саме з гірок та інших невеликих височин, вони стають основним місцем для молодіжних розваг, які називали «червоними» — красивими.

ІсторіяЧервона гірка в 2019 році: дата, традиції та історія свята
Закликание весни — язичницьке свято, яке відзначалося у давніх слов'ян. В цей день славили язичницьке божество весняного сонця і родючості Ярилу та богині веселощів і любові Ладу. Навесні, коли вже наступали теплі дні, а сонце прогрівало землю, молодь влаштовувала гуляння з піснями, танцями та іншими розвагами. Народне назва свята весни і любові пов'язане з красою пробудівшейся від сну природи.

Після того, як Русь прийняла християнство, народний календар був адаптований під православні традиції. У церковному календарі свято замінила Антипасха або Провідну неділю. Він присвячений подіям, описаним в Євангеліє, про апостола Фому, засомневавшемся в тому, що Ісус є Сином Божим. Христос з'явився перед ним, і Хома зміг утвердитися у своїй вірі. З того часу в народі з'явилася приказка: «Хома Невіруючий».

Дата святкування — коли відзначаютьКожен рік дата свята зміщується в залежності від святкування Великодня. У 2019 році Світле Христове воскресіння випаде на 28 квітня, тому дату Червоної гірки вирахувати зовсім просто — вона відзначається на восьмий день, у неділю, і збігається з Антипаскою. Всі православні християни будуть її відзначати 5 травня.

Традиції і прикметиЧервона гірка в 2019 році: дата, традиції та історія свята
Однією з найголовніших традицій свята, що збереглися до наших днів, є весілля. У цей день влаштовували оглядини, в селах і селах грали галасливі веселі весілля. Вважається, що шлюб, укладений у цей день, буде довгим, щасливим, і принесе подружжю багато радості і багатства.

Так як багато вибирали цей день для вінчання, весілля були багатолюдними і шумними, а веселощі тривали по кілька днів і в урочистостях брали участь практично всі жителі. Брали участь у святкових заходах молоді хлопці та дівчата, які тільки шукали свою другу половинку. Саме в цей день намагалися відправляти сватів і влаштовувати веселі розваги.

Червона Гірка завжди припадає на вихідний, до якого всі жінки і дівчата особливо готувалися. Вони готували різні страви, які потім брали з собою на вулицю під час гулянь. В цей день молодь водить хороводи біля багаття, а дівчата ворожать на судженого. Односельці ходили в гості до молодятам дарували їм подарунки, а ті у свою чергу дарували їм по яйцю (на честь Великодня) і наливали по стопці міцних напоїв. Вважалося, що гості, що завітали молодят, так зможуть наповнити щастям і благополуччям і свій шлюб.

Обряд закликания весни відкривав святковий день. Запрошувати весну потрібно на зорі, з першим променем сонця. Люди вірили, що весна принесе з собою не тільки тепло, але і щастя, і любов, тому до цього обряду підходили дуже відповідально.

Одну з дівчат обирали закликальщицей-«хороводницей». Їй потрібно було піднятися на найвищу гору, яка знаходиться поруч із селищем, і разом з подругами очікувати схід сонця. Як тільки на небі з'являлися перші проблиски світанку, дівчата звали весну в гості. Після цього «хороводница» починала співати весняну пісню, а подруги її підхоплювали по черзі.

Увечері, після святкової вечері, починалися народні гуляння, в яких брали участь не тільки дівчата, але й молоді юнаки. Свято обов'язково відзначати гучно й радісно, тоді весна подарує подарунок — любов.

Обряд на щастя і благополуччя в сім'ї, а також на бажання, можна було проводити не тільки в день свята, а й протягом усього тижня. Треба було кинути монетку в колодязь або будь найближчий водойму, і загадати бажання.

Хороводи вважаються самими веселими і улюбленими обрядами. Вони є символом сонця, миру і благополуччя. Вважається, що водити хоровод — залучати в сім'ю щастя і удачу.

Прикмети та повір'яЧервона гірка в 2019 році: дата, традиції та історія свята • Безвітряна тепла погода обіцяє хороший врожай пшениці і зернових.

 • Поганою прикметою вважалося провести свято вдома — до самотності, життя без любові.

 • Весілля на Червону гірку — довге і щасливе сімейне життя.
 • Червона гірка в 2019 році: дата, традиції та історія свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають