• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Бабине літо, коли починається в 2019 році? З якого числа?

Будь-яка погода по-своєму прекрасна. Літо всі люблять за тепла, яскравого сонця і довгоочікуваної вечірньої прохолоди, тоді як зима – новорічна пора з тріскучими морозами, мандаринами і катаннями на санях. Навесні природа відроджується до життя, тоді як осінь все навколо поступово в'яне. Виходить, що найбільш сумним часом року можна сміливо назвати осінь? З одного боку може і так, але з іншого, навіть у момент, коли листя жовтіє, дні стають коротшими, а замість прекрасної сонячної посмішки небо починає плакати затяжними дощами, теж можливе невелике прояснення.
Як вже стало зрозуміло, мова йде про Бабине літо – часовому проміжку, коли осінь на кілька днів відступає, що люди можуть на довгі 9 місяців попрощатися з жаркими днями. Щоб дізнатися з якого числа почнеться зазначена пора в майбутньому році, слід дізнатися про неї кілька важливих моментів.

Історична зведення


Згідно з народним переказом, бабиним літом прийнято вважати спекотну і суху погоду, наступаючу на якийсь проміжок часу після початку перших осінніх похолодань. Назва се досить однозначно вказує на своє походження – мова йшла про час, коли старенькі могли востаннє погрітися на сонечку. До того ж після закінчення бабиного літа жінки приступали до виконання своїх домашніх завдань. До речі, зазначене назва вважається не єдиним – в інших культурах цей час ще називають індійським або циганським влітку, а також влітку святого Мартіна.
Бабине літо, коли починається в 2019 році? З якого числа?

На думку предків, у описуваного періоду були чіткі часові рамки. Початок бабиного літа збігалося з днем Сіменона-летопроводца (14 вересня), тоді як закінчення знаменувалося святкуванням Аспосова дня 21 числа. Якщо ж така пора проходила з 28 серпня по 11 вересня, її називали ранньою або молодою. Цікаво, що такими рамками користуються і донині в метеорології.
Конкретну тривалість описуваного періоду синоптикам визначити вкрай важко, так як самі точні погодні відомості стосуються лише найближчих 3-5 днів. Щоб визначитися з якимись тимчасовими рамками майбутнього бабиного літа, доводиться користуватися загальними оцінками тривалості межують пір року і температурних показників цих сезонів.
Насправді ж, настільки дивна пора з абсолютно не типовими погодними умовами може наступити в будь-який час перехідного літньо-осіннього періоду. І все ж існує якась закономірність: якщо 1 вересня дощове і холодне, такими ж будуть наступні 2 тижні, після чого і прийде бабине літо. Якщо цей день сонячний та погожий, описувана пора вже настала і буде тривати не менше 10 днів.
Бабине літо, коли починається в 2019 році? З якого числа?

Бабине літо, коли починається в 2019 році?


Згідно з офіційними прогнозами гідрометцентру, в 2019 році бабине літо очікується не раніше 12 жовтня, при цьому його тривалість скласти не більше 10 днів. На думку знаючих людей, описуваний період прекрасно підходить для останнього повноцінного відпочинку. До речі, середня температура повітря складе 23 градуси. Відмінною рисою такого потепління стане його географія – воно буде спостерігатися по всьому світу.

Прикмети бабиного літа


Насправді, мало хто в нинішній час дійсно довіряє народним прикметам. До того ж більшість із них перестали відповідати реальності через зміни кліматичних умов життя в країні. Найчастіше подібне твердження стосується великих міст і мегаполісів, де на температурі повітря позначається кількість транспортних засобів, що випускають величезну кількість вихлопних газів.
Бабине літо, коли починається в 2019 році? З якого числа?

Раніше ж, коли з подібними проблемами давнє людство не стикалося, прикмети про бабиному літі звучали наступним чином:

 • якщо в період бабиного літа йдуть дощі, варто очікувати великих опадів взимку;

 • навіть невеликий дощик, який пройшов 15 і 16 вересня, стане причиною появи величезної кількості грибів на наступний день;

 • пощастить побачити на початку бабиного літа яскраву веселку, майбутня осінь виявиться сухий і не дуже холодною;

 • павутина, що летить за вітром, що знаменує собою холодну зиму;

 • якщо протягом усього бабиного літа листя на деревах все ще зелена, осінь виявиться тривалішою.


 • У чому краса «золотий» пори?


  Незважаючи на смуток, що настає після закінчення бабиного літа, адже по-справжньому теплої погоди доведеться чекати ще так довго, це час, коли сама природа дарує людям останню можливість поніжитися під ще зігріває і навіть жарким сонцем. Ті, хто завжди і за будь-яких обставин користується наданою можливістю, може з'їздити в цю пору на морі, або організувати якесь торжество, наприклад, весілля. Більшість людей з радістю виїжджають на природу з шашликами.
  Хтось помічав, що саме на середину вересня припадає найбільша кількість проведених восени заходів: різних фестивалів, змагань, конкурсів та інших забав. Знаєте, чим приємно бабине літо? З одного боку на вулиці по-літньому тепло, але вже немає тієї изнывающей спеки, від якої просто неможливо сховатися в липні.
  Бабине літо, коли починається в 2019 році? З якого числа?

  На завершення хочеться лише додати, що росіяни люблять бабине літо справжньої, всепоглинаючою любов'ю, а тому чекають настання цієї пори з великим нетерпінням. Це час, коли варто зупинитися, подумати, відпочити і насолодитися моментом. Деякі вважають, що сама природа наочним прикладом показує людству, що на короткий час завжди можна повернутися назад. Придумайте власний спосіб, як цікаво і насичено проводити подібний період, щоб щорічно чекати його з великим нетерпінням. Наприклад, покласти початок новому свята, придумавши при цьому конкретні традиції його відзначення.
  Бабине літо, коли починається в 2019 році? З якого числа?
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають