• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

День медсестри в 2019 році: дата свята, традиції та історія

День медсестри в 2019 році: дата свята, традиції та історія

День медсестри — міжнародне професійне свято, що відзначається у всіх країнах світу 12 травня. Вперше відзначався в 1965 році, проте офіційно було засноване лише в 1971 році. За традицією, Міжнародна рада до цього дня готує офіційну тематику і оголошує гасло, під яким воно буде проходити.

Медична сестра — одна з тих складних професій, що в усьому світі вважається найбільш шанованою, але, на жаль, недооціненою. Саме медсестри більшу частину своєї роботи проводять з пацієнтами, не тільки під час їх лікування, але і в період реабілітації. Вони беруть участь у житті пацієнта на всіх етапах його лікування і одужання. Професія медсестри вважається дуже важкою і складною, не випадково, в знак подяки до цієї нелегкої служби був заснований День медичної сестри, який відзначають у всьому світі.

ІсторіяУ сфері охорони здоров'я роль медичної сестри одна з найбільш важливих і складних. Незалежно від політичної обстановки в мирний або воєнний час, медсестри беруть на себе виконання найскладніших завдань. Широко відомі історичні факти, коли саме їм доводилося брати на себе нелегку ношу і виконувати не тільки свої професійні обов'язки, але і брати на себе функції лікарів.

День медсестри в 2019 році: дата свята, традиції та історія
В роки Кримської війни медичні сестри проявили героїзм і стали яскравим прикладом самопожертви, не випадково, саме в ці роки створюється Рада Сестер Милосердя. Однією із засновниць організації стала Флоренс Найтінгейл — найвідоміша медсестра в історії. У 1853 році вона організувала службу допомоги, яку входили медсестри і черниці. У день її народження, 12 травня, відзначається професійне свято на честь всіх медичних сестер у всьому світі. В честь Найтінгейл також була заснована спеціальна нагорода — почесна медаль, яка вручається за найвищі професійні заслуги.

Незважаючи на те що ідея святкування з'явилася ще в 1953 році, офіційна дата його заснування 1974 рік. Питання про введення міжнародного свята розглядалося на з'їзді Міжнародної Ради медсестер і було прийнято одноголосно. Тоді була і визначена і дата його святкування. Незважаючи на те, що всесвітній День медичної сестри відзначається 12 травня, у Великобританії його святкують 21 травня, в честь дня народження відомої жінки-реформатора тюремної системи Англії — Елізабет Фрай. В 1999 році був прийнятий всесвітній символ медсестер —

Біле серце.

Як відзначаютьДень медсестри — всесвітнє свято, яке відзначається в кожному медичному закладі. Кожен рік Рада медсестер готує гасло і оголошує тематику, під якими буде відзначатися свято. Кожен рік до цього дня приурочують різні заходи, на яких розглядаються найбільш важливі питання професійного характеру. Кожні два роки Міжнародна організація Червоний Хрест нагороджує кращих медсестер пам'ятними медалями.


День медсестри в 2019 році: дата свята, традиції та історія
День медсестри в 2019 році: дата свята, традиції та історія
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають