• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

У наш час мало хто дотримується всіх правил християнства. Навіть люди, які вважають себе щиро віруючими, в більшості випадків обмежуються лише періодичними відвідинами храму на святкові богослужіння, геть забуваючи про інших обов'язків кожного послідовника вчень Христа. Одним з таких релігійних ритуалів є тримання посту.
Пост – це дуже важливий процес очищення душі і тіла від мирських спокус і в той же час відмінний інструмент виховання сили волі. Людина, що зважився на такий крок, свідомо обмежує себе в їжі та інших задоволеннях, а також знайшовши смирення перед Богом, позбавляється від гріховних помислів.
Витримати цей процес вдається далеко не кожному, багато поступаються спокусі і тільки найсильніші люди проходять цей шлях до кінця. Одним з найбільш важливих і суворих постів вважається Петрів піст. Він проходить влітку і не має фіксованого терміну: залежно від специфіки календарного року, його період може становити від 8 до 42 днів.
Петров, або як його ще називають Апостольський піст, який готує всіх віруючих християн до наближення знаменного дня першоверховних апостолів Петра і Павла, який святкується 12 липня. Встановлений він у пам'ять про діяння святих проповідників, щоб віруючі люди також як і ці мужі, долали земні спокуси, несучи слово боже по всьому світу.

Суть Петрового посту


Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата


Строгий річний пост виник дуже давно, в ті роки, коли християнство стояло на перших щаблях свого становлення як світової релігії. Названий він був на честь святих апостолів, бо, як пов'язаний був безпосередньо з їх діями.
Перші згадки про цю традицію датуються ще третім століттям нашої ери, записані святим Іполитом в роботі під назвою «Апостольські постанови». З початку четвертого століття вже майже в кожній збереглася книзі за церковним справам можна знайти рекомендації того, як дотримуватися апостольського посту.
Найбільш докладно про це християнському таїнстві у своїх працях писав в п'ятому столітті нашої ери святий Амвросій. Він детально розписував норми поведінки кожного віруючого в ці дні, давав рекомендації про їжу, яку можна вводити в свій раціон, і описував молитви найбільш підходящі для читання під час свідомих обмежень.
Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

Найбільш міцно Апостольський пост зміцнився в релігійних столицях середньовічної Європи, коли у Римі і Константинополі, були збудовані храми в честь святих діячів раннього християнства Петра і Павла. Сталося це в 325 році і стало по-справжньому урочистою подією для всіх послідовників вчення Христа.
Освячені новостворені будівлі були 12 червня, в день пам'яті святих апостолів. З тих самих пір у всьому християнському світі ця дата вважається особливо значущою, а до її наближенню віруючі готуються щирими молитвами, щирим покаянням і строгим постом.

Особливості трапези і календар поста


Якщо порівнювати за ступенем обмежень, то Апостольський піст багато в чому поступається Успенського і тим більше Великому посту. Тим не менш, тут теж є цілий ряд правил, порушувати які категорично забороняється.
Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

Регламентує правила прийому їжі в такі періоди особливий статут про трапезі, в якому детально описуються рекомендації, пов'язані із заборонами на прийом тих чи інших продуктів.
Так, згідно з даним документом, під час Петрового посту дозволяється вживати: в понеділок гаряче блюдо без додавання олії, в неділю, суботу, вівторок і четвер – рибну їжу з невеликою кількістю рослинної олії, а в п'ятницю і середу – виключно сухоїдіння.
При цьому є і невеликі виключення, наприклад, якщо на п'ятницю, середу або понеділок випаде який-небудь свято , то можна додати в раціон гаряче блюдо, трохи заправлена олією.
На сам урочистий день первоверховних апостолів обмеження поста не поширюються. Однак якщо дата урочистості співпаде з середовищем або п'ятницею, церковний припис рекомендує бути стриманим і скромним у виборі трапези.
Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

Найкраще у подібному випадку обмежитися рибою, рослинним маслом і невеликою кількістю вина. Таким чином, сам пост не перерветься, а знизиться лише ступінь його строгості, що в даних умовах цілком припустимо.
Слід також згадати про суворі заборони в Петрів піст. Справа в тому, що є категорія людей, яким на увазі поганого стану здоров'я або інших життєвих ситуацій, церква дозволяє в період посту не дотримуватися суворих правил. Але, тим не менш, існують деякі заборони, що стосуються всіх віруючих християн без винятку.
Так в період Апостольського посту, категорично забороняється вживання алкогольних напоїв. Виняток може становити лише невелику кількість червоного вина, і то, тільки в день святих проповідників Петра і Павла. Також неприпустимо куріння і вживання будь-яких наркотичних засобів.
Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

Для повного очищення навіть чіткого виконання всіх цих правил може виявитися недостатньо. Головною умовою посту, все-таки є духовне звільнення, а обмеження в їжі тільки допомагає в досягненні основної мети.

Чи можна вживати молочні продукти


Крім усього іншого, рекомендується утримання від вживання в їжу м'яса, молочних продуктів і яєць.

Дата початку і закінчення поста в 2019 роціАпостольський пост в прийдешньому 2019 році не буде відрізнятися великою тривалістю. Початок йому покладе понеділок 24 червня в тиждень всіх Святих, ну а закінчиться 11 червня, перед самим настанням великого свята – дня святих апостолів Петра і Павла.

Народні традиції


З давніх часів на Русі православні християни складали розклад своєму повсякденному житті, згідно з церковним статутом, тому періоди постів завжди супроводжувалися безліччю традицій. В основному такі звичаї були пов'язані з кулінарією, коли господині старалися, врахувавши необхідні обмеження приготувати своїм близьким максимально смачні і корисні страви.
Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

Серед простого народу Апостольський піст був відомий як «голодування-петрівка». Таке прізвисько релігійна традиція отримала неспроста. Справа в тому, що на початку літа в засіках сільських жителів вже майже нічого не залишалося, а до збору нового врожаю треба було чекати ще дуже довго.
У цій ситуації тримати піст селянину було зовсім не складно, бо-як і вибору особливого у нього не залишалося. Готували в будні дні посту прості пісні страви, такі як окрошка, грибний суп, бурячник з молодих паростків зелені та інше.
В урочисті дні намагалися прикрасити стіл смачними рибними пирогами, рыбниками, де цілу рибину загортали в тісто і запікали відкритим способом. Настільки скромні трапези, повністю відповідали церковним канонам і були досить поживними для нормальної життєдіяльності.

Весілля і вінчання в Петрів піст


Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата

Мало хто з сучасної молоді знає і слід давно усталених релігійних традицій. Сьогодні майбутні молодята планують одруження виключно за власним уподобанням, навіть не заглянувши в церковний календар. А адже ще не так давно наші бабусі і дідусі свято вірили, що весілля в піст не принесе молодим щастя.
Петров пост в цьому випадку теж не є винятком. Мудрі, віруючі люди завжди говорили, що у сім'ї, створеної під час Апостольського посту не знайти згоди.
Священнослужителі в пост не проводять обрядів вінчання, та й самі гуляння в цей період завжди строго порицались як релігійною спільнотою, так і простими віруючими. Таким чином, бажають укласти шлюб, краще дочекатися слушного часу і провести церемонію за всіма церковними канонами і світськими традиціями.
Петрів піст в 2019 році: якого числа починається і закінчується, дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають