• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Якого числа Соборування проводиться в 2019 році

Соборування - це одне з самих великих Таїнств Православної церкви. Здійснюється воно для відновлення духовних і фізичних сил людини, або, іншими словами, для повного зцілення християнина.

Сам термін пов'язаний зі словом «собор», адже проводиться, в основному, декількома священиками. Але іноді Соборування може здійснюватися в домашніх умовах, і тільки одним священиком.

Таїнство передбачає читання молитов, псалмів над хворим. Батьки просять про прощення гріхів цю людину, адже саме через каяття можна розраховувати на очищення душі і порятунок. Тілесне одужання в цьому випадку має другорядне значення і надходить тільки після духовного оздоровлення.

Для проведення цього Таїнства використовується ялин, тобто масло рослинного походження (найчастіше оливкова). Це дуже символічний атрибут, який використовувався з давніх часів. В Євангелії можна знайти факти використання єлею апостолами.

Без сумніву, це дуже важливе дійство для кожного християнина, надія на порятунок від різних душевних і фізичних хвороб, тому не дивно, що у багатьох людей так часто виникає питання: коли проводиться Соборування.
Якого числа Соборування проводиться в 2019 році


Над ким проводиться?

Дізнатися розклад Соборування в 2019 році варто всім тим, хто страждає від серйозного фізичної недуги, який може загрожувати навіть життя людини. В апостольських писаннях є відомості, що таїнство проводиться хворих, які самостійно прибути до священика не можуть. Приблизно з IV століття повідомляється, що здійснюватися Соборування може і в церкві. З роками це таїнство почало асоціюватися з «останнім помазанням» того, хто вмирає.

З X століття зберігається інформація про те, таке прохання про зцілення може підноситися не тільки за тяжкохворого, а й за тих людей, які живуть разом з ним в будинку.

Підсумовуючи, можна вказати кілька основних моментів, які повідомляють про таїнство Соборування.

Соборування потрібно людям, які хворіють. Протягом однієї хвороби можна проводити для хворого не одне таке таїнство, а скільки потрібно. Але, священики рекомендують соборіроваться не більше одного разу на рік.
Соборування вагітних і здорових людей під час Великого посту не є обов'язковим, однак може відбуватися.
Дітей дошкільного віку не призводять на Таїнство, звичайно, якщо для цього немає гострої потреби.
Воно не може заміняти Сповідь або Причастя.


Чи не проводять священики таких таїнств в тому випадку, якщо хвора людина знаходяться без свідомості, а також якщо він страждає від психічних хвороб і у нього період загострення. Також не може здійснювати таїнство священик сам над собою.
Якого числа Соборування проводиться в 2019 році


Як проводиться?


Складно однозначно відповісти скільки триває Соборування, адже в значній мірі це залежить від ритму читання молитов. У стандартному варіанті Соборування складається з трьох частин.

Перша передбачає молитовний спів.
Таке дуже схоже на ранкове богослужіння під час посту. Спочатку проходять загальні ранкові молитви, а потім читання псалма 142, покаянних молитов, псалмів 50-го. Не обходиться таїнство без читання канонів, молитви за оздоровлення конкретної людини.

Друга частина пов'язана з підготовкою потрібних для таїнства речовин. Під час освячення єлею все священики разом моляться про наділення речовини силою Святого Духа. Читаються молитви до Ісуса Христа (3 молитви), апостолу Якову (2 молитви), а також по одній молитві до цілителя Пантелеймона, святого Миколая, святого Дмитрія, Івану Богослову. Завершується освячення молитвою до Богородиці.

Третя частина - саме помазання. У момент читання Євангелія і молитви за самого хворого, священики здійснюють помазання єлеєм деяких частин тіла: чола, губ, ніздрів, рук, грудної клітини хворого.

Так повторюється 7 разів. Щоразу вибирається інша частина з Апостола і Євангелія, яка має пряме відношення до самого Таїнства. На голову челокека, за якого читаються молитви, в кінці кладуть Євангеліє.

Далі читаються тропарі до Богородиці, іноді ще й до апостола Якова. В кінці таїнства хворий просить вибачення за гріхи.

Важливими атрибутами, без яких не відбувається це дійство, є стіл з зерном, Євангелієм та хрестом. Пшеничні зерна символізують початок нового безгрішного життя на землі або вже після воскресіння. Євангеліє і хрест - свідчать про присутність Господа. На зерно традиційно ставиться спеціальна порожня ємність. У неї потім заливають освячені речовини. Навколо судини прямо в зерно встромляється сім стручцев і свічок.

Таким чином, з'ясовуючи, що приносить на Соборування, можна вказати: свічки, пшеничне зерно, вино (таке як для Причастя) .
Якого числа Соборування проводиться в 2019 році


Що робити з атрибутами потім?


Немає чітких вказівок, що робити з основними атрибутами після завершення Соборування.
Разом з тим, є певна традиція. Так, свічки віруючі можуть залишати церкви, або ж забрати додому. Такі можна запалювати під час самостійної домашньої молитви.

Олію і зерна сміливо можна використовувати для приготування їжі. Також хворий може самостійно помазувати себе вдома маслом, завдаючи їм на собі хрест.

Будь-які розповіді на тему того, що свічка або інші атрибути вбирають в себе хворобу і можуть нашкодити людям, не є правдивими і можуть розцінюватися як маловерство.


Коли буде Соборування в 2019 році?

Заздалегідь дізнатися якого числа Соборування проводиться в 2019 році досить складно, адже виконувати його священнослужителі можуть практично в будь-який день тижня.
Точна дата визначається вже безпосередньо з настоятелями того чи іншого храму. Священики приходять на допомогу тоді, коли цього вимагає хвора людина.

Дізнатися заздалегідь в своєму храмі можна розклад соборування в Москві на період Великого посту, адже це той період, коли каяття, милосердя і молитви займають особливе значення у житті християнина та церкви.

Початок Великого посту в 2019 році датується 11 березня. Закінчується традиційно напередодні Воскресіння. Останній день - 27 квітня.
Якого числа Соборування проводиться в 2019 році

Чи потрібно якось готуватися до Соборування?

Багатьох цікавить: як підготуватися до Соборування.
Священики запевняють, що особливих дійств напередодні таїнства виконувати не варто. Кращим варіантом стане щира сповідь. Розуміючи, яке важливе дійство має відбуватися, хворому потрібно максимально уважно поставитися до сповіді. Причастя відбувається, як правило, після Соборування. Якщо ж хворий не встиг сповідатися напередодні таїнства, саме Соборування вже не відкладається, а сповідування відбувається після завершення соборної читання молитов.

Одягатися треба скромно, але так, щоб можна було легко дістатися до грудей хворого.

Інше питання, яке часто задають православні: чи можна їсти перед Соборуванням. Прямої заборони немає, але краще утриматися від їжі.

Прощаються чи всі гріхи?

Без сумніву, важливою метою Соборування є не тільки тілесне оздоровлення, а й звільнення від гріхів. Варто згадати відомості з Євангелія, про те, що оздоровлюючи, Ісус говорив: «Прощаються тобі гріхи твої». Покаяння і оздоровлення - це дуже тісно пов'язані між собою поняття.

Що ж стосується вибачення саме забутих гріхів, то на переконання Амвросія (старця Оптинського), Соборуванням прощаються і ті гріхи, що через слабкість людини були забутими. Але, не тільки забуті, а й ті, котрі хворий добре пам'ятає і жалкує про них.

Зцілення після Соборування

Важливо відзначити, що ні священики, ні будь-які християнські джерела не гарантують, що лікування хворих обов'язково станеться.
Те, оздоровиться людина, вирішує тільки Господь. Священики ж можуть щиро молитися про настання такого чуда. Важливо, щоб сам хворий сприймав це таїнство не як тимчасове або постійне оновлення свого фізичного стану, а як можливість змінити своє ставлення до страждань, щиро покаятися і оновитися духовно. Батько спочатку відпускав гріхи, а потім дарував силу і здоров'я тілу людини.
Якого числа Соборування проводиться в 2019 році

Після Соборування не можна повертатися до попередньої гріховного життя. Покаявшись, отримавши прощення і допомогу в фізичному зціленні, людина повинна пам'ятати про славу Господа і намагатися не грішити більше.

Соборування і рай


Помилковим є твердження, що Соборування перед відходом людини у вічне життя забезпечує місце в раю. Звичайно, людині можуть бути відпущені навіть особливо тяжкі, «смертні» гріхи (за умови особливо сильного покаяння), однак, щоб бути гідним обраного місця і спілкування зі святими, людина сама повинна прожити дуже гідно. Знаючи всі таємниці і особливості людської душі, тільки Господь може вирішити, де буде знаходитися вона після закінчення земного життя. Ніякого «квитка» в рай через святі Тайни купити собі людина не може.

Чим відрізняється Соборування і Миропомазання?

Як запевняють священики, Миропомазання і Єлеопомазання - це абсолютно різні таїнства.
Перше має місце під час Хрещення людини, а також в особливих випадках, наприклад, коли людина переходить в християнство з іншої віри. У Миропомазання християнин отримує дари Святого Духа. Вони повинні допомагати людині зміцнюватися, і рости в новій свого духовного життя.

Друге виконується для очищення душі і отримання не тільки духовного, але і фізичного зцілення в разі тяжкої хвороби.

Приходити до церкви для виконання Соборірованія священнослужителі рекомендують не частіше, ніж раз на 12 місяців і тільки в тому випадку, коли сам хворий чоловік відчуває необхідність в духовному оновленні, щиро кається в своїх недостойних вчинках і вірить в майбутні зміни і в силу Соборування.
Якого числа Соборування проводиться в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають