• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Коли буде батьківський день в 2019 році. Дата

Сім'я - головна цінність будь-якої людини і важливу роль в ній грають традиції. Є цілий ряд свят, які всі члени сім'ї прагнуть відзначити разом. Це чудовий привід поспілкуватися, поділитися останніми новинами, та й просто побути в колі рідних. До таких свят відносяться Великдень, Масниця, Різдво і Батьківський день. Зараз, напередодні нового року, багатьом стає цікаво, якого числа в 2019 році будуть відзначатися ці дати і батьківський день в частності.

Коли буде батьківський день в 2019 році. Дата

Історія появи батьківського дня

Є кілька назв цього свята, в різних областях і селах його називають по-своєму. Радоница (Радуниця), Гробки, Дзяди - все це синоніми Батьківського дня, дня поминання покійних родичів. У православ'ї це день особливого поминання. Відзначається в Фоміну тиждень, другу після Пасхи, в різних звичаях у вівторок або в неділю. Це свято прийшло до нас із давнини. Слов'янська назва «Радоница» відсилає до понять роду і радості, тобто звичай вшанувати і порадіти з минулими на той світ родичами досить старий. Стародавні слов'яни, так само, як і ми, приносили в цей день до місць поховання частування і залишали їх там. Метою було задобрити духів роду, попросити у них підтримки і захисту майбутнього врожаю, адже попереду час сіяти і вирощувати і дуже багато залежить від погоди, від прихильності природи і доведеться докласти чимало праці для отримання нагороди.

Відомо, що коли християнська віра прийшла на територію древніх слов'ян-язичників, багато свят «збіглися», звичаї народів як би знайшли своє підтвердження при новому укладі, тому історія появи батьківського дня йде корінням в глибоку старовину і налічує не одну тисячу років. Православна церква трактує цей день як свято поділу радості від Воскресіння Спасителя зі своїми померлими родичами. Відзначається він на 9 день після Пасхи і тому неважко підрахувати, коли буде відзначатися батьківський день в 2019 році. Свято Великдень не має постійної дати і відзначається в залежності від місячного циклу (так як в Євангелії написано, що Ісуса розіп'яли в повний місяць), не раніше єврейського свята Песах і обов'язково в неділю. У 2019 свято буде 28 квітня, а значить, предків поминати будемо 7 травня. У деяких регіонах України є традиція відзначати Гробки в неділю або понеділок після Великодня, тобто 5 або 6 травня.

Правила батьківських днів

В Україні є таке поняття як батьківські дні. Радоница лише один з них, основний, який відзначають, напевно, все люди. Протягом року є інші дні поминання покійних, так звані батьківські суботи, в які в церкві проводять вселенські панахиди. У православ'ї відзначають 2-у, 3-ю і 4-ю суботи Великого Посту і дві світові суботи (Мясопустная і Троїцьку), в які проводять служби і поминають всіх спочилих християн.

У поминальний день віруючі люди з раннього ранку йдуть до церкви на літургію, подають записки з іменами померлих родичів і ставлять свічки за упокій. Ця традиція дає сили змиритися з втратою близьких, адже душі їх пішли на небеса і в такі дні незримо присутні серед живих. На Гробки, після відвідування церкви, прийнято йти на цвинтар, до могил предків. Там, звичайно, і збирається вся родина. За часів загальної зайнятості ці зустрічі родичів часто бувають єдиними в році.

Церковні правила батьківських днів і народні звичаї дещо різняться. Церква не заохочує бурхливі застілля і гуляння на кладовищах, цвинтар все ж вважається місцем для спокійних роздумів, а тому і поминання померлих спиртним, окроплення могил горілкою або вином, куріння і гучні гуляння не вітаються. Пом'янути можна випивши чарку води, принесену їжу дозволяється їсти тільки дітям, інші частування лунають жебраком з проханням згадати померлих. Можна в такий день запросити батюшку, щоб разом з ним помолитися за душі покійних. Також церква не рекомендує ставити вдома випивку і закуску небіжчикам, вважається що їх душам їжа вже не потрібна, потрібні тільки молитви. Обов'язково ставлять на могилі лампаду, її вогонь уособлює віру в Христа і відганяє злих духів.

Коли буде батьківський день в 2019 році. Дата


Народні ж традиції, родом із стародавніх часів, припускають поділ радості зі своїми предками, а тому правила відрізняються.
Служба в церкві, відвідування кладовища і запалювання лампадок присутній і тут, однак до цього додаються накритий стіл і задушевні розмови. Люди приносять паски, паски, яйця-крашанки, наливають в чарку покійному алкоголь, який він вважав за краще, випивають 3 рази за упокій. Їду залишають на могилках, щоб порадувати покійного і поділитися з нужденними. На великих кладовищах, ближче до ночі, цілі ватаги дітей збирають солодощі та яйця. До свята знову випікають паски, готують кутю, купують солодощі. Крашанки, які приносять на цвинтар, зазвичай червоного, як і на Великдень, кольору, але, в деяких областях, на Радуницю прийнято фарбувати яйця в жовтий або зелений кольори. За столом обговорюються новини, досягнення всіх членів сім'ї, згадують приємні моменти, пов'язані з покійним. Палаюча лампадка символізує незрима присутність душі померлого, він хіба що бере участь в бесіді і радіє разом з усіма.

Традиції святкування батьківського дня у кожної сім'ї свої і в наступаючому 2019 року можна ще раз задуматися, як краще відзначити цей день. Гучні застілля дійсно недоречні на кладовищі, тому правильніше, можливо, до вечора зібратися за сімейним столом вдома. У приємній компанії добре ще раз згадати пішли, поговорити про живих і порадіти приходу весни, смачної їжі, хорошою і дружній родині. Це свято перемоги життя над смертю і хочеться вірити, що душі рідних поділяють оптимізм і веселощі живих, радіють за нащадків і допомагають у скрутні часи не падати духом і приймати правильні рішення. Адже сила кожної сім'ї в єднанні, предки - це коріння, опора роду, пам'ять про них важлива для кожного.
Коли буде батьківський день в 2019 році. Дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають