• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Коли Тетянин день в 2019 році дата свята

Тетянин день не тільки народне свято – він є офіційною пам'ятною датою в Росії. Незважаючи на це, дату відзначають не тільки росіяни, оскільки за останні століття традиція поширилася по багатьом сусіднім країнам. 13 березня 1995 набрав чинності Федеральний закон 32-ФЗ, відповідно до якого у свята з'явилася офіційна назва – День російського студентства. Він не змінює дату і щорічно відзначається 25 січня. У 2019 році він припадає на останню п'ятницю першого місяць.

Ця дата відзначається так широко і бурхливо тому, що Тетяна вважається покровителькою студентів, а молоді люди люблять цікаві, гучні і активні свята. З цієї причини 25 січня 2019 року відбудуться святкові концерти та різні заходи розважального характеру, приурочені до цієї дати.


Коли Тетянин день в 2019 році дата свята


День студента

Поява студентського свята в Росії і прив'язка його до Татьянину дня відбулися не випадково. Творці та ідейні натхненники виникнення Московського університету – Іван Шувалов і Михайло Ломоносов – вирішили зробити подарунок матері Шувалова на іменини, призначивши освячення храму при відкритому університеті на 25 січня.

Після цього Великомучениця Тетяна була визнана покровителькою всіх, хто отримує освіту у ВУЗах. У професійне свято Тетянин день перетворився в 50-х роках XIX століття, а починаючи з 1855 року це переросло в загальнонаціональну традицію. Якщо в перший час святкування відбувалися тільки в Петербурзі та Москві, то з самого початку XX століття святкові заходи 25 січня відбувалися вже в більшості великих міст Росії.

З приходом радянської влади Тетянин день був офіційно скасований, але це не стало перешкодою, і студенти продовжували святкувати його, як і весь викладацький склад Вузів.Коли Тетянин день в 2019 році дата свята


Традиція офіційних святкувань повернулася тільки в 1992 році, а через 3 роки був відновлений і відкритий храм мучениці Тетяни в Москві.

Як відзначатимуть

Тетянин день не втрачає свою актуальність і популярність в студентському середовищі, тому за останнє сторіччя виникли свої традиції щодо цього свята. Бурхливі святкування пояснюються тим, що на кінець січня припадає закінчення першої сесії після навчального семестру і початок зимових канікул, тому учні не обтяжені навчанням і можуть вдосталь відзначати Тетянин день.

У 2019 році планується ціла низка святкових заходів, як це відбувається щорічно:

  • в університетах та інститутах Росії будуть проведені урочисті заходи, на яких відзначать і нагородять найбільш активних і успішних студентів, які виявили особливу старанність у навчанні, спорті або громадської діяльності;
  • у багатьох вищих навчальних закладах заплановані розважальні програми і концерти з конкурсами та виступами як студентів, так і запрошених артистів;
  • в храмах і церквах будуть проводитися молебні, під час яких віруючі студенти та учні зможуть ставити свічки і молитися за успіхи у навчанні.

Студенти і викладачі в цей день, як зазвичай, зберуться групами, щоб відзначити Тетянин день в кафе або ресторанах. Багато вважатимуть за краще сходити в розважальні заклади або кінотеатри, щоб весело провести час з одногрупниками.Коли Тетянин день в 2019 році дата свята


Християнські витоки свята

Іменини Тетяни випадають на 25 січня не простим збігом. Коріння історії йдуть в християнство, якому ми зобов'язані появою цього свята.

Тетяна, в честь якої дата дістала свою неофіційну назву, жила в Римській імперії під час правління імператора Олександра (Півночі). Її батько був почесним консулом, тому дівчина росла в багатій і знатній родині. Незважаючи на високу посаду, консул в таємниці від влади був глибоко віруючою людиною. Цю ж відданість вірі в Бога він прищепив і своєї дочки.

Тетяна так глибоко перейнялася релігією, що бачила головний сенс життя в служінні Богу, тому не вийшла заміж і віддала перевагу не жити життям світської людини. Вона пішла в храм, де допомагала нужденним, які страждають від хвороб або убогості, старанно дотримувалася постів і дотримувалася всі християнські традиції.

Тетяна залишалася вірною своїм ідеалам навіть тоді, коли в імперії почалися активні гоніння християнської церкви з боку язичників. Жінку заарештували і наполягали на тому, щоб вона зреклася християнства, прийнявши язичництво. Отримавши відмову, кати катували винну жертву, піддаючи її жорстоким катуванням. Але сила віри і міць молитви допомогли їй зберегти стійкість і не відмовитися від обраної релігії.

Переказ свідчить, що під час тортур Бог не залишив Тетяну, і явив людям чудеса: з численних ран на її тілі замість крові виступало пахуче молоко, а ангели пом'якшували удари по тілу жінки. Після тортур мученик ставала ще прекраснішим і одухотвореннее.Коли Тетянин день в 2019 році дата свята


Тричі поган не вдавалося зламати дух Святий, хоча вони кидали її в багаття і у клітку до лева. Переконавшись в тому, що домогтися зречення їм не вдасться, кати стратили мученицю разом з її батьком. Чудеса, що відбувалися під час тортур, так вразили катів, що багато з них після цього прийняли християнство. З 235 року церква вшановує Тетянин день в пам'ять про римської мучениці, яка зарахована до лику православних святих.

Коли Тетянин день в 2019 році дата свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають