• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
 • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
 • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
 • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

День бабака в 2019 році коли буде, якого числа

День бабака – свято, пов'язаний з настанням весни і має язичницьке коріння. Його традиційно відзначають в Канаді і в Америці кожен рік в один і той же день – 2 лютого, коли зима починає йти на спад. У 2019 році свято припадає на суботу. В цей день бабак прокидається від зимової сплячки і за його поведінкою можна дізнатися, коли чекати весну.День бабака в 2019 році коли буде, якого числа


Як бабак пророкує весну

Поведінка бабака пов'язують з погодними умовами. Якщо погода стоїть сонячна, то за народною прикметою звірятко, виходячи з нори, лякається своєї тіні і пірнає назад у притулок. Це означає, що весна прийде ще тільки через 6 тижнів, і розраховувати на тепло не варто. Ну а якщо на вулиці похмуро і вітряно, то це, навпаки, добрий знак – гризун виходить з норки і поспішає по своїх справах – готуватися до весни, яка прийде рано.

[quote]

Факт! Метеорологічні спостереження, згідно зі статистикою, підтверджують результат бабака-провісника далеко не завжди, проте місцеві жителі надають цій прикметі велике значення. 2019 рік не виключення – американці з нетерпінням чекають дня, коли пухнастий ясновидець вийде зі сплячки.

[/quote]

Звідки з'явилася традиція

Коріння цього свята виростають із стародавніх народних вірувань. Вважається, що в США його привезли німецькі переселенці. Перші згадки про традиції зустрічаються ще в давньоримських джерелах: римляни віддавали роль провісника погоди їжакам. У Німеччині це був борсук, а деяких регіонах Європи – ведмідь. Болгарська прикмета свідчить, що якщо ведмедиця в цей день побачить свою тінь, вона продовжує свій сон, адже зима триватиме ще 40 днів. У США і Канаді початок лютого збіглося з виходом бабака з зимової сплячки, де він проводить 4-5 зимових місяців, і роль ясновидця-метеоролога відвели цього доброзичливому тваринці. До речі, якого числа святкувати, обрано не випадково, 2 лютого – це середина між зимовим сонцестоянням і весняним.


День бабака в 2019 році коли буде, якого числа

Цікаво, що у християн ця дата збігається з 40-м днем після Різдва Христового, який в деяких конфесіях святкується як Стрітення Господнє, день, коли немовля Христа принесли в Єрусалимський храм на обряд Посвячення Богу. Протестантські церкви по всьому світу будуть відзначати його і в 2019 році.

Як святкують у світі

У США і Канаді зустрічають весну разом з бабаком вже дуже давно – офіційно цю дату відзначають з 19 століття. Це національне свято, і в кожному штаті і навіть містечку є своя традиція його проведення. Всесвітню популярність він здобув після виходу в 1993 фільму Раміса «День бабака» з чарівним Біллом Мюрреєм у головній ролі. У картині дія відбувається в містечку Панксатоні в штаті Пенсільванія, де бабак Філ пророкує весну на Індичій гірці. Невеликого містечка і не снилося таке увагу світової громадськості – кожен рік на подію з'їжджаються сотні туристів з усіх штатів та з інших країн. Заняття в школах скасовуються, бо на шкільних автобусах везуть людей, охочих подивитися на Філа і його передбачення. В Панксатоні, до речі, створений Клуб бабака, учасникам якого належить почесна місія виманювати звірка з норки. Усе це знімається на телебачення і транслюється в інтернеті.День бабака в 2019 році коли буде, якого числа


Цікаво, що вираз «день бабака» після виходу кінострічки прижилася в Росії і в інших країнах. Згідно з ідеєю фільму, воно означає повторюється з дня у день низку подій, замкнуте коло, що характеризує одноманітність життя.

[/quote]

В цей день в Америці і США у різних районах проходять фестивалі, концерти і народні гуляння. Якщо ви хочете спостерігати за святом 2019 року, можете знайти сайт бабака Філа – на ньому можна подивитися трансляцію і дізнатися, які заходи будуть проводитися цього числа.

Незважаючи на те, що свято прийшов з Європи, традиція відзначати його залишилася тільки північноамериканському континенті. У Україні його святкувати також не прийнято, схожа традиція зустрічі весни у нас – Масляна.

Найвідоміші бабаки-провісники

 • Зірка номер один – Панксатонский Філ, якого місцева публіка титулує як «наймудріший з мудрих». До речі, за неофіційними даними, передбачення «мудреця з Панксатоні» здійснюються не частіше, ніж у 40% випадків.
 • Суспільне визнання отримав і Чак, який проживає на острові Статэн-Айленд у Нью-Йорку. На урочисте поява Чака з нори в місцевому зоопарку традиційно приїжджає мер столиці. Працівники зоопарку стверджують, що він правильно вгадує майбутню весну майже завжди. До речі, існують чутки, що одного разу на заході Чак вкусив за палець мера.
 • У місті Лильбурн живе бабак з поважним званням генерал Борегард, він має ступінь доктора метеорології місцевого університету. Мабуть, ступінь присуджено заслужено – на сайті генерала пишуть, що точність його передбачень становить 94%.
 • Також в США знамениті Джиммі із Сен-Прейрі, сер Уолтер з містечка Рейлі.
  День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
  Знаменитий Панксатонский Філ
 • День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
  Бабак генерал Борегард Чи
 • День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
  Бабак Чак
 • День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
  ] Бабак Віллі з Виартона
 • День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
  Бабак Біллі з Канади
 • День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
  Брендон-Боб


В Канаді є свої місцеві «зірки»:

 • Віллі з канадської села Віартон – це ціла династія гризунів, які отримують ім'я Віллі і «працюють» метеорологами вже з 1980-х років. Як пишуть місцеві ЗМІ, всі Віллі дають досить точний прогноз і вгадують погоду у 80% випадків.
 • Біллі з містечка Бальзак, також у Канаді.
 • Ще популярні Сем з Шубенакайди, Брендон-Боб і ще кілька чотириногих ясновидців.

Хто саме з знаменитостей дасть правильний прогноз на 2019 рік, дізнаємося 2 лютого новин.

Відео про пророкування бабака з Панксатоні:

День бабака в 2019 році коли буде, якого числа
 • Сьогодні
 • Популярне
 • Читають