• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

День птахів в 2019 році якого числа

Свято, присвячене пернатим представникам тваринного світу, який відзначають люди всього світу – День птахів. Правда, сьогодні ця назва є швидше збірним – днів, безпосередньо пов'язаних з пернатими, у світовому співтоваристві кілька, і в різних країнах це свято відзначається в різні дні.

День птахів у Україні 2019

Цікавлячись, якого числа День птахів в 2019 році, необхідно відразу уточнювати, яка саме версія свята мається на увазі. Справа в тому, що існує декілька широко поширених варіантів, що відзначаються на державному і міжнародному рівнях, і цілий ряд менш значущих, які святкуються окремими групами або в окремих місцевостях.


День птахів в 2019 році якого числа


Міжнародний день

Найбільш відомий варіант «пташиного» свята – Міжнародний день птахів, який святкують у тому числі і в Росії. Захід це має постійну, чітко фіксовану дату і щорічно відзначається в один і той же день – 1 квітня.

Міжнародний день птахів в 2019 році відзначається в понеділок, 1 квітня.

Свято відноситься до числа екологічних, в число офіційних державних не входить, а тому не є вихідним днем (зрозуміло, за винятком тих випадків, коли випадає на суботу або неділю).

Птах року 2019

Міжнародний день проводиться під патронатом Союзу охорони птахів. Організація в честь свята щорічно вибирає Птаха року – представника світу фауни, яким будуть присвячені численні заходи, що проводяться Союзом.

Традиція оголошувати рік іменем когось з пернатих народилася в 1996 році, і першим талісманом року став деркач. Головним заходом року стала оцінка чисельності цих представників фауни на території нашої країни. Ювіляром 1997 року став польовий жайворонок – маленька пташка, така улюблена багатьма за дзвінкі трелі. Результатом роботи Спілки за той рік стала велика фенологическая карта приліт жайворонка. Наступним «іменинником» став сірий журавель, потім – звичайна сільська ластівка, потім – синиця, в 2001 році – шпак І кожен з пернатих ставав об'єктом пильної уваги орнітологів, які вивчали ареали проживання популяцій та особливості виду.День птахів в 2019 році якого числа


Роком якого птаха буде 2019?

Дізнатися, роком якою птахи буде 2019 можна буде лише в кінці поточного року. Чому? Справа в тому, що визначати, яким представнику пернатих буде присвячений наступний рік, організатори СОП буде лише на завершальному засіданні. Представники Спілки обирають птицю року після довгих обговорень на звітній Конференції, проведеної за підсумками року.

У 2018 році представником року була обрана скопа – хижак загону скопиных, що проживає на території Росії. СОП випустила буклет, присвячений скопе, підготував низку дидактичних і науково-пізнавальних матеріалів, словом, постарався розповісти про ювіляра року простою і доступною мовою. Головні споживачі цікавих матеріалів Союзу – прості городяни, небайдужі до життя пернатих, до проблем екології та біологічної рівноваги у тваринному світі. Але першими серед тих, для кого стараються орнітологи – це діти, школярі, в яких фахівці намагаються пробудити інтерес до орнітології зокрема і навколишнього світу загалом.

Історія появи свята

Перші Дні птахів були відсвятковані ще в дореволюційній Росії, за прикладом Сполучених Штатів. У США свято з'явилося в кінці XIX століття як дитяче захід, що проводиться в школах. За кілька років ідея прижилася, і ось вже через півтора десятиліття нове торжество святкує вся країна. До речі, у США це свято існує і сьогодні, правда, дата відрізняється від загальноприйнятої міжнародної – День птахів американці відзначають 4 травня.День птахів в 2019 році якого числа


Після революції традиція відзначати торжество як дитяче свято відродилася. Навесні 1924 року юннати Центральної біостанції в Москві розвісили годівнички та шпаківні для птахів прилітають. У 1926 захід увійшло в число офіційних дитячих свят Радянського Союзу. Відзначали його піонери-школярі – розвішували годівнички, робили шпаківні, вели спостереження за пернатими.

У такому вигляді захід проіснувала досить недовго – до 1934 року. Перед Вітчизняною війною робилися спроби відродити святкування, проте в число популярних дитячих свят День птахів повернувся лише в 1950-51 рр. Після недовгих роздумів було прийнято рішення відзначати його 1 квітня – на цей час припали весняні канікули, і з тих пір 1 квітня стало постійною датою торжества в Україні.

У сучасній Україні свято відзначається з 1994 року. Ініціатором його відродження став Союз орнітологів, створений в 1993 році. І нове торжество в честь всіх представників пернатих став першим заходом некомерційної організації. Згодом організація була перейменувала в Союз охорони птахів.

Дивіться відео про історію Дня птахів:День птахів в 2019 році якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають