• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
  • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
  • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
  • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

День весняного рівнодення в 2019 році якого числа, дата

Весна – час пробудження природи, коли все навколо прокидається після довгої зимової сплячки. Але ще весна – час повне загадок і таємниць, одна з яких – день весняного рівнодення, дата, яку наші предки вважали особливим в річному циклі. Якого числа день весняного рівнодення, чому він був так важливий у минулому і яке значення ця подія має зараз – про все це в нашій статті.День весняного рівнодення в 2019 році якого числа, дата


Дата

День весняного рівнодення – що це? Відповідь на це питання укладений у самій назві свята: час, коли день дорівнює ночі. З астрономічної точки зору це виглядає так: лінія, що розділяє освітлену і неосвітлений частини планети, проходить строго по полюсах, під прямим кутом до екватора.

У 2019 році день весняного рівнодення припадає на середу, 20 березня.

Незалежно від річного циклу, від того, високосний роки чи ні, день весняного рівнодення завжди припадає на одне і те ж число – 20 березня. Так, відхилення від цієї дати бувають, але вони вкрай рідкісні – так, наприклад, в XXI столітті перше таке відхилення буде лише в 2096 році; в цей рік рівнодення припадає на 19 березня.

Примхи календаря

Чи знаєте ви, що весь григоріанський календар – то літочислення, якими користуємося ми всі сьогодні – будувався навколо точки весняного рівнодення? Так-так, саме від цього дня починався відлік нового року. Правда, на той момент, коли цей календар був введений в дію – а це був XV століття – рівнодення випадало на 21 березня. Так що в якомусь сенсі цей день можна і сьогодні називати святковим.

У річному циклі є два дні, коли день дорівнює ночі – це весняне і осіннє рівнодення. У 2019 році осіннє припадає на 23 вересня. До речі, із-за різниці в часи року для тих, хто проживає в країнах південної півкулі, 23 вересня буде вважатися датою весняного рівнодення. Парадоксально, правда?День весняного рівнодення в 2019 році якого числа, дата


Це подія – дата початку астрономічної весни, тобто з позиції астрономії як науки новий час року починається не першого, а двадцятого березня. Те ж саме стосується і осіннього рівнодення – ця точка служить початком відліку астрономічної осені.

В цей день сонце встає на сході, а сідає на заході (відхилення від географічних точок частки хвилин, тобто настільки незначні, що ними можна знехтувати). Аналогічним чином йде справа і з датою осіннього рівнодення.

Рівнодення – день особливий

Ця Дата вважається особливою практично у кожного народу. Судіть самі – у величезного числа країн до 19-23 березня «прив'язані» які-небудь свята, корінням йдуть у глибоке минуле. Це і добре відомий нам навруз або науриз, що відзначається тюркськими народами, і Сороки або Жайворонки у слов'ян, і Хіган в Японії. Благовіщення в православ'ї теж припадає на кінець березня, так і широко відзначається татарами і башкирами Сабантуй колись теж припадав на другу половину березня.

Те, що на початку весни є час, коли день за своєю тривалістю дорівнює ночі, а сонце встає в строго певній точці, помітили ще в глибоку давнину. З днем рівнодення пов'язують багато археологічно пам'ятки минулого – Стоунхендж, піраміди Єгипту, споруди ацтеків і майя, храми Індії та Китаю. До наших днів дійшло безліч прикмет і звичаїв, пов'язаних з цією подією.

Традиції і звичаї

Спочатку цей день був наповнений особливим змістом – в цей час у поєдинку сходилися Світло і Темрява, Добро і Зло, Тепло і Холод. Перемагала, природно, добра сторона, адже після рівнодення дні ставали все довшими, а ночі коротшими, на землю поверталося тепло після зимової холоднечі, прокидалась природа, наповнювалися звуками ліс і гори, степи і луки. З цими віруваннями були пов'язані і багато звичаї, частина з яких дійшла до наших днів.День весняного рівнодення в 2019 році якого числа, дата


У ніч напередодні рівнодення було прийнято палити вогнища – так, всю ніч безперервно, щоб допомогти Світла перемогти Темряву. Але при цьому не бажано було виходити з дому – принаймні, слід проводити на вулиці якомога менше часу і вже точно не блукати в темряві без факела або свічки. Темні сили підступні і перед неминучою поразкою неодмінно спробують помститися людям, відігратися за свій програш. А ось зустрічати свято початку весни слід було неодмінно гамірно і весело – щоб вся природа раділа разом з людиною приходу тепла і сонця.

Рівнодення – день повний таємниць. Не дивно, що в цей час прийнято було гадати. Але не на нареченого або наречену, а на те, щасливим або нещасливим буде наступаючий рік. У кожного народу ворожіння були свої, але нам, звичайно ж, ближче наші, слов'янські. Так, наприклад, господині запікали горошину або дрібний камінчик, іноді монетку, «печиве» — пиріжках, коржиках, булочки у формі маленьких пташок, які прийнято було піч на Жайворонки. Кому з членів сім'ї дістанеться монетка, того й удача буде весь рік.

Дивіться відео про День весняного рівнодення:


День весняного рівнодення в 2019 році якого числа, дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають