• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
  • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
  • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
  • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

Ханука в 2019 році: дата, історія і традиції єврейського свята

В Ізраїлі тільки національні й релігійні свята відзначаються на державному рівні. Вони внесені в єврейський календар, в якому початок року припадає на вересень або жовтень. Так як місяці відповідають місячним фазам, святкові дати зміщуються і можуть відзначатися в різні дні. Ханука в 2019 році настане напередодні основного свята, ввечері 22 грудня триватиме до 30 грудня. Це свято є другим за значимістю у єврейського народу і відзначається на честь поновлення головної святині — Храму. Дуже часто Хануку називають святом Вогнів або Свічок, що пов'язано з особливістю її святкування.

За традицією він відзначається протягом восьми днів, і присвячений диву порятунку єврейського народу в стародавньому Ізраїлі. Свято пов'язане з повторним освяченням Храму в II столітті до н. е. Свічки або вогні, які запалюють всі віруючі іудеї, допомагають підтримати пам'ять про давні події, що змінили історію всього єврейського народу.

Історія свята


Ханука в 2019 році: дата, історія і традиції єврейського свята


Ще в давнину Юдея перейшла під владу Олександра Македонського і продовжувала залишатися під верховенством його нащадків ще кілька століть. Проте в II столітті до н. е. до влади прийшов Антіох IV Єпіфан, якого в народі стали називати Божевільним. В відміну від династії Македонського, яка не втручалася в релігійне життя євреїв, нова влада стала утискувати віруючих іудеїв. Тора потрапила під заборону, Храми були розкрадені, а самі євреї потрапили в немилість.

Іудейський народ був нечисленний і не підготовлений, але віра допомогла у боротьбі за збереження і повагу релігійних традицій. Євреї підняли повстання і протягом трьох років билися з військами царя Антіоха. В результаті була здобута перемога і влада сирійського правителя була повалена.

У Храмі, який був осквернений загарбниками, що встановили в ньому своїх ідолів, зберігся лише один глечик з олією. Його євреї використовували для запалювання менори. Запасу має вистачити лише на одну добу, але священний вогонь горів вісім днів. За цей час євреї зуміли очистити Храм, привести його в порядок і заготовити нові запаси масла для храмового світильника. Ці вісім днів стали відзначатися як великий празник у честь Господа, що дав сили, підтримку і допомогу всьому іудейському народу у цій священній боротьбі за свободу.

ДивоХанука в 2019 році: дата, історія і традиції єврейського свята


Ханука стала одним з головних доказів дива, яке вчинив Бог для євреїв. Коли віруючі увійшли осквернений Храм, їм необхідно було здійснити обряд очищення. Цей обряд неможливо було провести без масла для золотий мінори, запасів якого вистачало лише на день. Щоб приготувати нове масло, необхідно було вісім днів. Для здійснення обряду дуже важливо, щоб вогонь у менорі горів безперервно і, незважаючи на те, що запасів його не вистачало, священики прийняли рішення запалити світильник.

Те, що масло продовжувало горіти протягом усіх восьми днів, необхідних для очищення Храму і поповнення запасів, стало справжнім божественним дивом. На честь цієї події торжества і отримали свою назву — Ханука, що в перекладі означає «урочисте відкриття» або «освячення». Свято Вогнів (День Свічок) також триває протягом восьми днів, і кожну ніч будуть запалюватися світильники. Це є публічним прославленням дива, що сталася багато століть тому.

Традиції та народні звичаїХанука в 2019 році: дата, історія і традиції єврейського свята


За єврейським календарем Ханука починається 25 числа місяця кислева. За григоріанським календарем дата щорічно змінюється, так як кількість днів у третьому місяці єврейського року може становити 29 і 30 днів. У 2019 році дати урочистої події випадають на період з 23 грудня по 30 грудня 2019 року, свято починається напередодні, з заходом сонця 22 грудня.

Головний обряд свята, який відбувається кожен вечір протягом усіх восьми днів — запалювання свічок. Щодня в синагогах читається молитва Галель, в якій дякують і вихваляють Бога. Всі віруючі виставляють ханукию (особливий святковий восьми свечник) на підвіконні, щоб всі перехожі на вулиці могли бачити священний вогонь. Цей обряд служить виконанням припису про «оприлюднення дива».

У менору за традицією наливається оливкову олію, але в деяких випадках його можна замінити на будь-який інший рослинний жир. Головна умова — щоб вогонь був чистим і горів яскраво, без кіптяви. Олія наливається в чашки однакового розміру, які ставляться в одну рівну лінію. Можна замінити світильники маленькими декоративними підсвічниками.

Відстань між менорами має бути невеликим, але свічки сусідніх не повинні нагріватися від жару інших і зливатися в єдиний вогонь. За традицією ханукальный світильник ставлять в їдальні або іншій кімнаті, де проходять святкові застілля. Дев'ятим світильником, від якого запалюються всі менори, зазвичай служить воскова свічка.

Кожен день запалюється по одній новій свічці, в результаті чого в останній день повинні горіти всі вісім. Так як обряд проводять відразу після заходу сонця, вогні повинні догоріти до появи на небі перших зірок. Спочатку запалюють свічку з правого боку, в наступний вечір — та ж свічка і поряд з нею стоїть. Ця процедура повторюється щодня протягом усіх урочистостей.

Особливості та обрядиХанука в 2019 році: дата, історія і традиції єврейського свята


До свята готують спеціальну ханукальную їжу: латкес (оладки з картоплі) і пончики. Серед традиційних частувань до вечірньої трапези подаються страви з сиру, млинці, приготовані на оливковій олії й інша випічка.

Однією з найбільш популярних традицій є ніч дарів. Всі батьки дають своїм дітям ханукальні гроші і дарують святкові подарунки. Це відбувається в ніч з четвертого на п'ятий день торжества. Особливість цього обряду полягає в тому, що батьки обдаровують дітей будь-якого віку, навіть якщо ті, в свою чергу, обдаровують своїх спадкоємців. Зазвичай частину подарованих коштів йде на благодійність.

Головним звичаєм Хануки вважається Хинух — виховання дітей і всіх віруючих. Цей обряд нагадує всім юдеям про милість Всевишнього і нагадує про важливість його прославлення і виконання всіх заповідей.

Протягом усього свята прийнято проводити час у колі своєї сім'ї або близьких друзів. Особливе місце серед популярних традиційних розваг займають ігри: чотиригранний вовчок, горіхи та інші, крім азартних.

Ханука — одне з найбільш важливих і улюблених свят єврейського народу. Ці свята завжди проходять радісно і весело, в останні роки їх відзначають пишно і з особливим розмахом. У Хануку прийнято співати пісні і танцювати, влаштовувати святкові застілля, запрошуючи на них своїх близьких і друзів. Протягом всіх свят не можна сумувати і плакати, не дозволяється згадувати і оплакувати померлих.

У цей період дуже важливо згадувати про чудо Бога, яке він здійснив кілька тисяч років тому для всіх іудейських предків. Багато хто називає ці урочистості дитячими, адже саме діти протягом всієї Хануки не ходять в школу і відпочивають вдома разом з батьками. Для дорослих немає заборони на роботу, але багато хто воліють влаштовувати вихідні. Жінки відпочивають вечорами, коли горить священний ханукальный вогонь.

Кожен віруючий єврей, він повинен відзначати Хануку разом з усім своїм народом. Ніякі проблеми не повинні заважати юдеям святкувати дні радості, веселощів і надій. Кожен віруючий пам'ятає, що вогонь у кожному вікні в ці дні говорить про любов і допомоги Всевишнього, який завжди підтримає і захистить.

Відео про свято ХанукаХанука в 2019 році: дата, історія і традиції єврейського свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають