• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

День стоматолога в 2019 році: дата, історія та традиції свята

Лікарська діяльність — одна з найбільш затребуваних і популярних професій, з представниками якої стикаються всі люди на планеті. Протягом усього свого життя людина звертається за допомогою до фахівців різних напрямів: терапевтів, хірургів, окулістів та ін. Найбільш затребуваними фахівцями медицини в сучасному суспільстві стали стоматологи — лікарі, які допомагають вирішувати будь-які проблеми з зубами.

Зуби допомагають людині пережовувати їжу і відіграють незамінну роль у процесі травлення. Саме від їх здоров'я залежить якість і чистота мови. Стан зубів впливає на якість життя і нерідко є показником соціального статусу.

Ця професія з'явилася в далекій давнині, але і зараз вона продовжує залишатися актуальною. День стоматолога в 2019 році відзначатиметься 9 лютого, і в цей день привітання будуть приймати тисячі фахівців у всьому світі. Незважаючи на те, що свято не є офіційним, подія відзначається на міжнародному рівні. Урочисті заходи проходять в кожній країні і носять масовий характер. У цей день прийнято вшановувати всіх лікарів, від діяльності яких залежить здоров'я і добробут кожного жителя на планеті.

Історія святаДень стоматолога в 2019 році: дата, історія та традиції свята


Міжнародне професійне свято лікарів стоматологів відзначається вже більше тридцяти років. Дата 9 лютого було офіційно затверджено в 1984 році ВООЗ та стоматологічним співтовариством. В Росії свято має ще більш молоду традицію, його почали відзначати з 2001 року. В Україні фахівців стоматологів вітають з професійним святом з 1993 року.

Міжнародний день стоматолога щороку святкується 9 лютого — ця дата офіційно закріплена і є постійною. В цей день католицька церква вшановує пам'ять Святої Аполлонії. Мучениця є покровителькою всіх страждають від хвороби зубів та зубного болю. Вважається, що молитва Аполлонії допомагає знімати больові відчуття в зубах і яснах.

Покровителькою стражденних від болю в зубах Свята Аполлонія стала не випадково. Вона була дочкою чиновника і жила в Олександрії в 3 столітті. Вважається, що язичники піддали дівчину страшним тортурам (у неї були вирвані всі зуби) і збиралися її спалити за те, що вона прийняла християнську релігію. Згідно з древнім писанням, 9 лютого 249 року була влаштована кару Аполлонії — вона сама пішла у вогнище і згорів живцем. У 300 році Церква канонізувала мученицю. З того часу вона є покровителькою всіх, хто страждає від зубного болю.

Професія — стоматологДень стоматолога в 2019 році: дата, історія та традиції свята


Дуже часто люди плутають назви спеціальностей зубного лікаря і стоматолога. Однак різниця в професійній підготовці і спектрі видів діяльності досить очевидна. Зубні лікарі мають середню спеціальну освіту, що дозволяє їм проводити не дуже складні фізіопроцедури, лікування найпростіших захворювань зубів і ясен. Стоматолог має високий рівень професійної кваліфікації і займається лікуванням будь-якого захворювання ротової порожнини і зубів, протезуванням, може мати саму різну спеціалізацію.

Список спеціалізацій лікарів-стоматологів досить широкий. Це може бути ортодонтія і хірургія, імплантологія та щелепно-лицьова хірургія. За роки вивчення професії, стоматологія постійно розвивається і не стоїть на місці. Відомо, що її витоки беруть свій початок за часів Гіппократа. Засновників сучасної стоматології прийнято вважати П'єра Фошара — дантиста, який жив у Франції в 18 столітті. Саме він став першим практикувати революційні методи протезування і виступав за збереження (своєчасне лікування зубів), а не за видалення.

Традиції святкуванняДень стоматолога в 2019 році: дата, історія та традиції свята


День стоматолога в 2019 році відзначатимуть у всіх країнах світу. Привітання будуть приймати всі спеціалісти вищої категорії, а також ті, чия діяльність безпосередньо пов'язана з роботою в стоматологічних поліклініках, лікарнях та інших установах. За традицією професійне свято проходить на робочому місці, у колі колег та близьких родичів.

У цей день організовують різні методичні заходи, присвячені знайомству пацієнтів з новітніми технологіями в стоматології. На тематичних вечорах і відкритих уроках в школах і дитячих установах проходить навчання гігієні ротової порожнини і зубів, профілактики захворювань та ін.

Фахівці приймають вітання від колег та друзів, керівництво приурочує до цієї дати конференції та тематичні програми. В цей день провідних фахівців нагороджують преміями та почесними грамотами, а в неофіційній обстановці всіх чекає концерт та святковий обід. Свято не є вихідним днем, але за традицією, більш пишно його відзначають в найближчі до дати суботу і неділю.

Це цікавоДень стоматолога в 2019 році: дата, історія та традиції свята • Історія появи стоматології як науки в Росії триває з 18 століття — в період правління імператора-реформатора Петра I. Відомо, що сам Петро I захоплювався даної наукою і навіть володів певною технікою, необхідною для безболісного видалення зубів.

 • На Британських островах у 20 столітті увійшли в моду дорогі і практичні подарунки на весілля. Молодятам дарували зубні протези, замовлені у провідних європейських фахівців.

 • Електричний стілець, який згодом стали використовувати для здійснення страти, був винайдений фахівцем-стоматологом. Винахід не було пов'язано з основною професійною діяльністю — зубний лікар Альфред Саутвік, колишній інженер, запропонував сенаторові Девіду Макміллану змінити спосіб страти з повішення на стілець, підключений до електричного генератора. Ця ідея у нього з'явилася після того, як він став випадковим свідком загибелі літнього чоловікові від контакту з оголеним дротом.

 • В Ізраїльських клініках пацієнтів приймає робот. В даний час фахівці роботи практикують у багатьох лікувальних закладах, проте тільки під наглядом лікаря-людини.

 • У Росії прийнято викидати випали молочні зуби дитини, щоб на їх місці виростали здорові і сильні. У Норвегії дитячі молочні зуби не викидають, а відносять в банк. В даний час в ньому зберігається понад сто тисяч примірників. • Про професію Стоматолог у відео  День стоматолога в 2019 році: дата, історія та традиції свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають