• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
 • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
 • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
 • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Міжнародний жіночий день 8 березня у 2019 році: історія, як відзначають

На початку березня відзначається одне з найбільш важливих і значних свят сучасного суспільства. 8 березня святкують в усіх куточках земної кулі, незалежно від національних і релігійних відмінностей. Міжнародний жіночий день в 2019 році за традицією будуть святкувати у всьому світі. Дата є постійною, а сам свято в більшості країн має статус державного і є вихідним неробочим днем.

Свято отримав статус міжнародного в 1975 р. за ініціативою ООН. Однак сам свято почали відзначати ще в початку ХХ століття. Спочатку він відзначався як день солідарності жінок у світі в їх боротьбі за емансипацію. З того часу і значення, і статус свята значно змінилися, проте його дата — 8 березня, як і раніше залишається незмінною.

У Росії є державним святом і вважається офіційним вихідним днем. Якщо дата свята випадає на суботу або неділю, додається додатковий вихідний день. Традиції його трохи відрізняються від міжнародних. Головне значення свята поступово відійшло на задній план, і росіяни просто вітають всіх жінок, забуваючи про політичному і соціальному сенсі цього дня для всього сучасного суспільства.

Незважаючи на це, 8 березня продовжує залишатися одним з найважливіших святкових днів в світі. Він відіграє величезну роль у суспільно-політичному і соціальному житті, та входить в число найважливіших подій всього цивілізованого суспільства.

ІсторіяМіжнародний жіночий день 8 березня у 2019 році: історія, як відзначають


Дата свята, 8 березня, приурочена події, що відбувся в 1908 р. У цей день у Нью-Йорку відбувся мітинг, в якому взяли участь 15 тисяч жінок зі всієї країни. Мітингувальники виступали за поліпшення умов роботи та оплати праці, а також за участь у виборах.

Головне гасло мітингу «Хліб і троянди» символізував економічну безпеку і якість життя трудящих. Ця акція була не першою, яку ініціювали жінки в боротьбі за свої права. Перші масштабні виступи проходили 8 березня 1857 року. Тоді в акції протесту взяли участь робітниці текстильних фабрик Нью-Йорка. Після цього був сформований перший профспілка, відстоює права на робочих місцях.

Після події 1908 року соціалістична партія США виступила з пропозицією заснувати Національний жіночий день. Святковим днем проголосила останню неділю лютого. Ця дата була обрана соціалістичним рухом, і вже в лютому 1909 року всі жінки знову вийшли на вулиці з вимогами отримання рівних прав щодо оплати за свою працю. В наступному році Клара Цеткін і Роза Люксембург виступили на Женевської конференції, де підтримали ідею створення свята, освящающего проблему нерівності.

У 1910 році Соціалістичний Інтернаціонал заснував міжнародний жіночий день. Це свято повинен був допомогти привернути суспільну увагу до всіх проблем гендерної нерівності. Одними з головних вимог продовжували залишатися: виборче право, нерівні умови оплати праці, залучення до роботи неповнолітніх. Пропозицію було підтримано представниками 17 країн, але конкретна дата проведення урочистостей так і не була встановлена.

Офіційно Міжнародний жіночий день вперше відзначили в 1911 році 19 березня в чотирьох європейських країнах: Австрії, Німеччині, Данії та Швейцарії. За традицією пройшли святкові мітинги, на яких прийняли участь понад одного мільйона чоловік. Разом з жінками у громадській акції взяли участь і чоловіки.

У Росії з'явився жіночий день у 1913 році. За міжнародною традицією він також представляв собою громадську акцію, а не тільки мирні святкування та привітання всіх представниць слабкої статі. У 1917 році в цей день страйкували текстильщиц. Аж до сімдесятих років 20 століття і в Росії, і Європейських країнах він був головним символом у боротьбі за емансипацію і популяризацію поваги до всіх жінок.

У 1975 році Організація Об'єднаних Націй запропонувала всім країнах, що входять в організацію, заснувати Міжнародний жіночий день. Тоді ж була встановлена офіційна дата, яку приурочили до першим масовим заходам, проведеними в 1908 р.

Як відзначаютьМіжнародний жіночий день 8 березня у 2019 році: історія, як відзначають


У багатьох країнах 8 березня відзначається на національному рівні, а в деяких він має статус державного. В залежності від країни, особливості святкування можуть відрізнятися. У багатьох державах його відзначають громадські організації, які допомагають висвітлювати всі проблеми, що виникають у суспільному та особистому житті жінок. У Росії і країнах пострадянського простору він носить масовий характер і вважається одним з найпопулярніших подій року.

ІталіяВ Італії 8 березня не є вихідним днем, однак всі жителі країни з задоволенням його відзначають. Жінки воліють проводити вільний час в колі подруг, відвідують клуби або кафе. У вечірній час для відвідувачок відкривають двері майже всі розважальні заклади, деякі з них пропонують безкоштовний вхід і великі знижки.

Чоловіки не забувають подарувати своїм дамам серця пишні букети перших весняних квітів, найпоширенішими в ці дні є мімози. Незважаючи на це, чоловіки не присутні на розвагах. 8 березня у всіх закладах, де відпочиває жіноча компанія, вхід для чоловіків закритий.

Китай8 березня в Китаї є вихідним, але тільки для жінок. Дівчата і жінки відвідують торговельні центри, де для них влаштовуються розпродажі, кафе і клуби. Ввечері на всіх чекає святковий обід. Чоловіки і наречені готують традиційне частування «Гарбуз вірності» — складне національне блюдо.

ФранціяВ цій країні не проводять святкові заходи. За традицією, всі французькі чоловіки, намагаються 8 березня розвантажити своїх жінок від побутових турбот, допомагаючи їм у домашніх справах. На вулицях влаштовуються благодійні ярмарки і базари, а виручені кошти перераховуються в фонд багатодітних матерів. Всі гроші з фонду йдуть на організацію відпустки для всіх матерів-героїнь.

В'єтнамУ В'єтнамі 8 березня є вихідним днем і відзначається досить широко і пишно по всій країні. Спочатку в країні відзначали день пам'яті сестер Чынг, які виступали проти вторгнення Китайців. В даний час всі в'єтнамці відзначають нарівні з усіма жителями нашої планети міжнародний свято в честь жінок, які відстоюють свої права.

ЯпоніяСамі пишні урочистості чекають всіх японських жінок. Вони відзначають своє свято протягом цілого місяця. У цій країні особливою популярністю користується Свято дівчаток або цвітіння персиків. Він починається 3 березня і триває до самого кінця березня. Всі святкові дні японські жінки вбираються в кімоно, запрошують гостей і дарують одному чудові сувеніри національні ляльки «Хіна».

РосіяПісля розпаду СРСР, в Росії та інших країнах, колишніх союзних республіках, Міжнародний жіночий день поступово став втрачати політичну складову. У сучасній Росії жінки не потребують затвердження рівності та не виходять на мітинги протестів. Росіянки отримують привітання у вигляді букетів квітів і різних сувенірів від близьких і колег.

В цей день чоловіки будь-якого віку прагнуть проявити свою любов і турботу до дружинам, подругам і матерям. Символом 8 березня в Росії є весняні квіти, які представники сильної половини людства дарують всім жінкам.

Це цікавоМіжнародний жіночий день 8 березня у 2019 році: історія, як відзначають • Кілька років символом дня 8 березня була мімоза. Зображення цієї рослини часто поміщали на вітальні листівки і коробки з цукерками та іншими солодощами. В даний час ця рослина зустрічається досить рідко і йому на зміну прийшли традиційні тюльпани.

 • «Міжнародний» день відзначають лише 32 країни світу, більшість з яких це країни колишнього соціалістичного табору. У більшості капіталістичних країн цей день пов'язаний з настанням весни.

 • Росіяни із задоволенням беруть участь в масових і громадських заходах, проте 8 березня 96% намагаються зустріти за святковим столом у родинному колі, відмовившись від походу в ресторан або клуб. • Відео про свято 8 березня  Міжнародний жіночий день 8 березня у 2019 році: історія, як відзначають
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають