• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Коли буде Різдво Христове в Україні в 2019 році дата

Різдво в Україні - не просто християнське, а повномасштабне державне свято, яке відзначають всі, хто живе в нашій країні. Повна назва свята - Різдво Христове, тому як засновано в пам'ять народження Христа, Сина Божого і Спасителя людства.

Коли буде Різдво Христове в Україні в 2019 році дата


Дата свята

Різдво - одне з найулюбленіших свят в нашій країні, який відзначається не тільки як православне торжество , але і як світський захід.

У 2019 році Різдво в Україні відзначається в понеділок, 7 січня.

Хоча Різдво офіційно не входить в список державних свят, у цього дня особливий статус - святкового. Закон про перенесення вихідних днів на це свято не поширюється, однак в Україні Різдво входить в традиційні новорічні канікули з першого по десяте (дев'ятий) січня.

Різдво - свято з багатовіковою історією, проте далеко не завжди воно святкувалося в звичне нам час. До 1918 року Україна святкувала разом з більшою частиною країн Європи - 25 грудня, за тиждень до Нового року. З переходом на сучасне літочислення свято стало відзначатися в січні. Через те, що григоріанський календар в нашій країні був прийнятий набагато пізніше, ніж в інших країнах, в святкуванні утворився розрив в 14 днів.

Історія свята

у православній традиції Різдво входить в число дванадесятих свят, буквально очолюючи цей список. Хоча в католицтві це свято вважається найголовнішим в релігійному календарі.

Різдво Христове - свято в пам'ять про появу на світ Ісуса Христа, Сина Божого, що йтиме Спасителя всього людства. Історія, яка описувала біблійна подія, докладно описана в Євангелії.

Коли буде Різдво Христове в Україні в 2019 році дата


Початок їй поклав указ кесаря ​​про проведення перепису населення. Йосип, муж Марії, майбутньої Матері Христа, був родом з Віфліємі, і разом зі своєю дружиною вирушив на батьківщину. Прибув до міста, він не зміг знайти місця для ночівлі, і був змушений сховатися від нічного холоду в хлів, де розміщувалися вівці.

Тут непорочна Діва Марія і народила Сина, а новонародженого немовляти Йосип поклав в ясла на свіжу солому. Першими привітати нового Царя прийшли пастухи, слідом за ними з'явилися волхви. Волхви або східні мудреці вирушили в дорогу на пошуки Спасителя слідуючи за зіркою, сьогодні званої Віфліємської. Зірка засяяла рівно за дев'ять місяців до Різдва, в момент Непорочного Зачаття, коли Ангел приніс благу звістку Діві Марії - сьогодні це свято називається Благовіщення.

Коли буде Різдво Христове в Україні в 2019 році дата


Традіціі Різдва

Сьогодні Різдво і Новий рік настільки тісно пов'язані і переплетені один з одним, що традиції одного свята практично не віддільні від іншого. Однак насправді все, що оточує нас в ці наповнені теплом і світлом зимові вихідні, родом зі старого Різдва, того, що відзначався століття назад.

Ялинка

Основна ознака свята - ялинка. Саме вона, пухнаста зелена красуня, варто в кожному будинку, кожній квартирі. Її із задоволенням наряджають не лише діти, а й дорослі - глянцеві боки куль, м'яке шурхіт мішури, виблискуючі вогні гірлянд ... Традицію прикрашати ялинку принесла в Росію Олександра Федорівна, дружина Миколи I. Перше різдвяне дерево з'явилося в імперії в кінці 1817 року напередодні Різдва - велика княгиня повеліла встановити ялинку в особистих покоях для своїх дітей. До речі, навіть сама новорічна пісенька про ялиночку - пам'ятайте, «В лесу родилась елочка» - написана була якраз до Різдва.

Подарунки

Яка ж ялинка без подарунків? Традиція класти під пухнасті зелені гілки загорнуті в ошатну папір коробочки з'явилася в 1818 році практично разом з ялинкою. Ввела її, як і звичай встановлювати саме різдвяне дерево, імператриця Олександра Федорівна. Причому подарунки готувалися для всіх гостей, а не тільки для дітей імператора. Звичайно, це не означає, що до початку XIX століття подарунків на Різдво не дарував ніхто, але аж до зазначеного року не було традиції класти їх під ялинку заздалегідь.

Що було прийнято дарувати в ті далекі часи? Так само, як і на Різдво 2019 року, на свято позаминулого століття обмежень не було ніяких. В якості різдвяного подарунка могли виступати найрізноманітніші речі - від вишуканих прикрас і до дрібних дрібничок.

Коли буде Різдво Христове в Україні в 2019 році дата


Дід Мороз

Говорячи про ялинку, не можна не згадати і ще одного персонажа, традиційно стоїть під ялинкою в оточенні гори подарунків. Дід Мороз - традиційний різдвяний персонаж, набагато пізніше, вже за радянських часів, що став постійним відвідувачем новорічних ранків.

Як різдвяний персонаж з'явився Дід Мороз все в тому ж XIX столітті. Спочатку він був свого роду українською варіацією німецького Святого Миколая, який роздає подарунки дітям. За кілька років образ Діда Мороза змінився і перетворився в знайомого нам сьогодні доброго старого, який приносить свято в кожен будинок. На відміну від європейського чи американського Санта-Клауса, наш, рідний Дід Мороз дарує подарунки всім дітям, а не тільки тим, хто добре себе вів протягом року.

Коли буде Різдво Христове в Україні в 2019 році дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають