• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Чистий четвер в 2019 році. Якого числа

Одним з найбільш шанованих свят у всьому світі вважається Великдень. Це день, коли воскрес Син Божий, Ісус Христос. Напередодні нього віруючі вшановують ще одне, дуже значуща подія - Чистий Четвер. Про що йде мова і якого числа намічається це торжество в майбутньому році? Давайте обговоримо.

Основні відомості

Чистий четвер в 2019 році. Якого числа

Для початку слід уточнити, що у зазначеного дня існує кілька назв. Крім самого поширеного «Чистий четвер», існує також поняття «Великий четвер, Страсний четвер, Четверг на Страсному тижні». Церковні служителі звикли називати цей день Великий Четверток або спогад про Тайну Вечерю. Суть свята досить проста - спогад останньої трапези Ісуса Христа і його 12 учнів.

Чистим або Великим четвергом прийнято називати відоме християнське свято, що відзначається в четвер, напередодні Великодня. У 2019 це свято припадає на 25 квітня. Православна церква в цей час починає згадувати про Таємної Вечері Спасителя і 12 його апостолів.

Історія

Отже, як вже стало зрозуміло з вище викладеної інформації, більше двох тисяч років тому на Чистий четвер Ісус Христос зі своїми учнями провели таємну вечерю. На ній Спаситель зробив абсолютно несподіваний для апостолів обряд - омив їм ноги. Ті намагалися протестувати і говорити, що ніякими своїми діями або словами не заслужили такої долі, але Ісус переконав їх. Він сказав, що так висловлює своїм послідовникам любов і смиренність. За словами Христа, служити для ближнього людино абсолютно не принизливо.

В кінці Вечері Христос провів з 12 учнями свій останній розмову і попрощався з ними. При цьому він запропонував кожному спробувати хліб і вино, як тіло Своє і кров. Обряд цей надалі отримав назву Таїнство Причастя.

Незабаром іудеї винесли Ісусу Христу смертельний вирок, а тому ніч з четверга на п'ятницю вважається в православному віруванні найстрашнішим періодом.

Обряди свята

Коли проводитися Чистий четвер в 2019 році дізналися, як і першопричину цього дня, а тому залишилося тільки обговорити, що прийнято робити в означений час.

Вранці в день Чистого четверга всі православні відправляються до церкви на священну літургію, під час якої освячується миро. У кафедральному соборі проводитися більш очікувана подія - «обмивання ніг». Верховний архієрей обмиває ноги 12 священикам. Повсюдно віруючі сповідаються в своїх гріхах і причащаються. Увечері того ж дня проводитися служба, коли читаються 12 Євангелій. Всім парафіянам слід в цю годину стояти з запаленими свічками.

Відразу після пробудження (до сходу) настійно рекомендується скупатися. За переказами, вода на Чистий четвер здатна звільнити від бруду не тільки тіло, а й душу. Процедура обмивання благотворно позначається і на фізичному стані людини.

Господиням в цей день слід зайнятися прибиранням будинку, вимити ікони, викинути непотріб і перепрати брудну білизну. Увечері у лику святих запалюються лампади і свічі. Ще в цей день прийнято фарбувати яйця і пекти паски.

Чистий четвер - час приготування четверговою або «чорної» солі. Друге назвою цього предмета безпосередньо пов'язано з його кольором. Подібна сіль має цілющі властивості, а тому повинна бути в господарстві кожного християнина. Саме четверговий сіль використовують як приправу до великодніх частувань. Весь залишок зберігатися за іконами і в разі необхідності застосовується як ліки. Ті, хто починає слабшати духом, використовує «чорну» сіль для створення оберега і носить його на шиї.

Незаміжні дівчата в четвер напередодні Великодня проводять обряди по залученню в своє життя наречених.

У сучасному світі в зазначений час прийнято відвідувати перукарні, щоб оновити зачіску. На думку віруючих, разом зі зрізаними волоссям людина позбавляється від пристріту або псування.
Чистий четвер в 2019 році. Якого числа

Підготовка

Як вже позначалося раніше, Чистий четвер припадає на останній четвер Великого посту, напередодні Світлого Воскресіння. Саме тому в цей час потрібно пущі звичайного подаватися молитвам і покаяння, урізати раціон і відмовлятися від різних розваг або плотських утіх. Саме з цього моменту починаються активні приготування до Великодня - самому довгоочікуваного свята всієї конфесії. Він уособлює собою всепрощення і безсмертне життя.

З Чистого четверга все господині починають активну підготовку до майбутнього Світлого Воскресіння. Будь-які страви, приготовані напередодні свята, куштувати забороняється, поки не закінчитися пост. Якщо дотримуватися традиційних рецептів, готові страви можуть прекрасно зберігатися і не псується протягом кількох тижнів.

Що дозволяється?


Як уже зазначалося, Чистий четвер припадає на останній тиждень Великого посту. У цю пору дозволено сухоядение - неварёная їжа рослинного походження: сирі фрукти, сухофрукти, мед, горіхи, хліб, вода, сіль, овочі. Від алкоголю слід відмовитися.

Від чого відмовитися?

Увесь тиждень напередодні Великодня вважається передсвятковим, а тому протягом цього часу починають діяти певні обмеження. Чистий четвер - особливий день, а тому в означений період доведеться обійтися без деяких звичних обов'язків.

Не можна ображатися і злитися.
Не позичайте гроші або речі - благополуччя покине житло.
До того моменту, поки в будинку не буде прибрано, заборонено пекти паски та фарбувати яйця.
Ні в якому разі не залишайте на потім брудну білизну або немитий посуд.

Прикмети
Чистий четвер в 2019 році. Якого числа

Так уже повелося історично, що наші предки завжди помічали погоду. За часів, коли прогнозів погоди від Гідрометцентру не існувало, покладатися доводилося тільки на власні спостереження. Є кілька прикмет і щодо Чистого четверга.

День сонячний і теплий - подальша весна виявиться аналогічної.
Якщо в цей день скупатися до сходу в річці, тіло наповнитися богатирським здоров'ям.
Якщо в Чистий четвер вимити будинок, весь рік в ньому буде чисто.
Якщо на свято перерахувати всі гроші в будинку, вони будуть водитися в ньому протягом усього року.
Якщо паску, спечений в цей день, вийшов пухким, що не пропечённим до кінця і важким, рік обіцяє бути важким.

Привітання

Звичайно ж, на честь святкується свята було б добре підготувати для своїх рідних і близьких невеликі поздоровлення. Наступні чотиривірші допоможуть спростити цю задачу.

Я з четвергом Великим вас сьогодні вітаю.

І привітання цим я про Пасху швидку вам нагадую.

Бажаю, щоб Бог на всі молитви ваші відгукувався,

Щоб від сумних думок чистим розум ваш залишився.

Щоб чистими стремлення ваші вічно залишалися,

І всі справи благі ваші незмінно вдавалися.

****

З Чистим четвергом! Нехай цей день

Проходить в клопотах приємних.

Женіть геть смуток і лінь,

Нехай ваш дім стане чистим та охайним.А тому запаліть ви свічку

І за все пробачення попросіть.

Щастя побажати я вам хочу.

Жити по-новому сьогодні ви почніть.

На завершення залишається тільки додати - не обов'язково дотримуватися всі традиції, обряди і настанови, що стосуються Чистого четверга, якщо ви невіруюча людина. Справжньому ж православному грішно залишатися осторонь від своєчасних приготувань до Великодня. Спробуйте хоча б раз виконати всі перераховані вище «приписи» і ваше життя чарівно змінитися на краще. Христос Воскресе!
Чистий четвер в 2019 році. Якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають