• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
  • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
  • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
  • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

Радониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день

Після Великодня весь християнський світ відзначає ще не одне свято, яке також пов'язане з Воскресінням Христовим. Серед них особливо варто виділити Радоницу, або як її ще називають Батьківський день. Це день, коли кожен віруючий може розділити радість Воскресіння зі своїми предками, які вже пішли в інший світ. На даний свято слід відвідати могили померлих рідних та близьких, але при цьому необхідно не сумувати, а з найкращими почуттями згадати всі світлі моменти, пов'язані з минулими коханими людьми. Батьківський день у РФ відзначають на 9-й день після Великодня . Щоб визначити, якого числа Радониця в 2019 році, слід просто заглянути в спеціальний православний календар. Але розрахувати час святкування можна і самостійно, адже в цьому немає нічого складного: через тиждень після Великодня відзначають Червону гірку, а в наступний вівторок – Батьківський день. Так, в 2019 році час свята доведеться на 7 травня. Примітно, що в різних країнах дата Радониці може бути різною. Наприклад, в Білорусії і в Україні це свято відзначають через 7 днів після Пасхи.

Значення свята для християн

У народі цього свята дали ще одне дуже символічну назву – Пасха мертвих. Люди так називають це торжество, оскільки вони вірять, що саме в цей час Воскресіння Христове святкують всі покійні, відчуваючи ту ж радість, що і живі. Душі померлих дякують Спасителя за дароване вічне життя на небесах.
Радониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день
В Батьківський день прийнято всією сім'єю відвідувати могили родичів, щоб розділити улюбленими радість Пасхи. Варто зазначити, що саме від того, що в цей день слід відчувати радісні емоції і пішла назва свята – Радониця. Звичайно, перебуваючи біля могил рідних, складно не сумувати, але в цей день не можна відчувати смуток, адже це обов'язково відчують душі покійних. Необхідно пам'ятати, що завдяки жертві Христа смерть більше не є чимось жахливим. З-за того, що Спаситель дарував людям вічне життя, помираючи, ми просто переходимо в інший світ, залишаючи в минулому всі печалі, знегоди і болю. Тому під час Радониці слід забути про смуток і згадати, що тепер рідні нам люди перебувають у кращому місці, відчуваючи мир і спокій.

Як потрібно відзначати Батьківський день?

Радониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день
Традиція в певний день відвідувати могили рідних прийшла до нас з язичницьких часів. Наші предки приходили до поховань, розмовляли з покійними близькими, просили у них ради і вірили, що отримають відповідь і добра порада. З приходом християнства ця традиція не канула в небуття, а збереглася, адже шанування рідних, які пішли в інший світ, не йде в розріз з церковними канонами. В наш час порядок зустрічі Радониці мало змінився. У цей день необхідно взяти з собою обрядові страви, віднести їх на цвинтар і влаштувати невелику трапезу, розділивши таким чином їжу з покійними. Готувати їжу слід особливим чином, думаючи про душі померлих рідних, згадуючи їхні добрі вчинки, бажаючи їм заспокоєння в іншому світі.
Радониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день
Йти до могил і назад необхідно неодмінно по тому ж шляху, по якому рухалася процесія під час похорону. Вважається, що так ми нагадуємо померлим дорогу додому, куди вони завжди можуть прийти, коли потрібна їхня допомога. У давні часи люди також розпалювали в кінці дня багаття, які повинні були принести тепло душам покійних рідних і порадувати їх. Крім того, якщо могила близької людини перебувала занадто далеко, то глава сім'ї кидав у полум'я гілочку на честь померлого. Сьогодні люди від більшості обрядів відмовилися: деякі з них заборонила церква, а інші – просто забулися.
Радониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день
Віруючі з самого ранку йдуть в храми, де наші священики проводять спеціальну службу, а після цього йдуть на цвинтар, щоб там ще раз помолитися за тих, хто відійшов в інший світ. Могили прибирають, а потім запрошують священика, щоб він зробив невелику панахиду. Деякі люди приносять з собою не тільки крашанки, паски та інші страви, але і алкогольні напої. Але церква це дуже не схвалює і закликає відмовитися від такої звички.

Прикмети на Радоницу

Практично всі великі свята у народі пов'язані з різними прикметами і Радониця також не є винятком. Звичайно, більшість з них вже забулися, але деякі збереглися і до наших днів.
Радониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день
Наприклад, в Батьківський день особливо ретельно стежили за погодою і дуже чекали дощу. Існував навіть спеціальний обряд, за яким діти закликали дощик. Найбільше опадів чекали дівчата і жінки: вони вмивалися дощовою водою, вірячи, що це збереже їх красу і молодість на довгі роки. Ну а для селян дощ означав, що рік буде дуже вдалим і вдасться зібрати великий урожай. Щоб урожай був багатим, люди уникали будь важкої роботи, особливо тієї, яка пов'язана з полем і городом. Також доброю прикметою вважалося, якщо на Радоницу встановлювалася хороша погода. Наші предки вірили, що тепло посилають їм померлі рідні, бажаючи всього найкращого. Сьогодні далеко не кожен вірить у прикмети і дотримується стародавні обряди, вважаючи за краще відзначати Радоницу по-своєму. Але в цей день головне навіть не слідувати всім правилам, а просто прийти на могилу своїх рідних, згадати їх з радістю в душі і помолитися за них.

ВідеоРадониця в 2019 році: якого числа, дата, батьківський день
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають