• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Хрещення 2019: якого числа, дата свята

Хрещення вважається однією з найбільш значущих святкових подій в християнстві. Воно входить у число 12 великих урочистостей, що несуть певну традицію для кожної віруючої людини. У цей день люди відвідують храми, промовляючи слова молитви, дякують богу за всі діяння, вчинені на благо людству і очищають свою душу щирим покаянням. Деякі з християн, щоб стати ближче до Спасителя і змити з себе гріхи повсякденному житті занурюються у крижану воду, знаходячи, таким чином, відчуття благодаті. Згідно з православним календарем, у 2019 році точно також як і в попередні роки, свято Хрещення Господнього буде відзначатися 19 січня. В цей день всі сім'ї відправляться на церковні богослужіння, щоб освятити воду та отримати благословення від своїх духовних наставників. Вважається, що саме в цей день вся вода набуває велику силу і може допомогти стражденним у вирішенні будь-яких негараздів. Саме тому люди прагнуть здійснити омовіння під час святкової процесії біля відкритих водойм.

Витоки урочистості

Свято Хрещення має давню історію, що проникає своїм корінням в глибину століть у часи святих діянь Ісуса Христа. Цей день в церковній традиції не рідко називають Эпифанией, бо він встановлений на честь таїнства хрещення Спасителя Іоанном Предтечею. Згідно Святого Писання, дане подія пройшла за власним бажанням Сина Божого в річці Йордан, що і дало йому сили нести просвітництво через часи і народи.
Хрещення 2019: якого числа, дата свята
Сьогодні ця традиція трохи змінилася. Вона здійснюється священнослужителями у храмах за допомогою молитов і обмивання і підтверджує приналежність віруючого до християнської церкви. У Новому Завіті Біблії сказано, що під час прийняття хрещення в річці Йордан, на Ісуса Христа, якому на той момент виповнилося 30 років, зійшов Святий дух в образі білого голуба. Після цього Спаситель людських душ отримав великий дар благодаті Господньої і прийняв благословення свого Батька. З тих самих пір вважається, що будь-яка людина, вступивши на шлях християнства і прийнявши таїнство хрещення, позбавляється від первородного гріха, в якому був зачатий і отримує право на перехід після смерті в кращий світ.

Цілюща вода

Хрещення 2019: якого числа, дата свята
Як свідчить переказ, у ніч напередодні великого свята вода у всіх водоймах набуває особливі властивості і може виліковувати як душевні, так і тілесні рани. Вона здатна позбавити людину від пристріту, псування, поганого впливу та іншої нечисті, породженої гріховними помислами недоброзичливців. Крім того, занурившись в ополонку за таких екстремальних умовах, людина відчуває приплив сил і неймовірне відчуття щастя, яке часто називають божою благодаттю. На Русі давно стало доброю традицією у всіх містах, побудованих на узбережжях річок і озер, робити велику ополонку у переддень світлого свята Хрещення Господнього, де кожен бажаючий зміг би поринути. Формою таке отвір в льодах нагадує православний хрест, що свідчить про схвалення церквою подібної традиції.
Хрещення 2019: якого числа, дата свята
Крім того, перед початком купелі священнослужителі обов'язково проводять молебень, щоб дати добру пораду своїм парафіянам. Після релігійної церемонії віруючі можуть зануритися в крижану воду, хрестячись і віддаючи хвалу Господу. Слід пам'ятати, що категорично заборонено робити ополонки для водохресних купань самостійно в непередбачених для цієї мети місцях. Перед тим як облаштувати подібне місце, фахівці в обов'язковому порядку повинні досліджувати лід водоймища, його дно і надати повний звіт про те, чи безпечно там знаходиться непідготовленим людям. Крім того, під час таких традиційних обмивань на місці купання завжди присутні рятувальники, готові в будь-яку хвилину надати першу допомогу якщо з'явиться необхідність.
Хрещення 2019: якого числа, дата свята
Шок від різкого перепаду температур, не кожен організм здатен витримати й іноді трапляються прецеденти з втратою свідомості, підвищенням артеріального тиску і гіпотермією. Давня традиція в свято 19 січня набирати з відкритих джерел «святу» воду і зберігати її потім довгий час, існує і широко застосовується на сьогоднішній день. Згідно народним віруванням, вона не псується і зберігає свої чудодійні властивості не один рік. Такою рідиною вмиваються і миють дітей, нею взбрызгивают особисті речі і худобу, щоб уберегти від нечистої сили, а також ллють на городи і поля в надії підвищити врожайність посівів.

Ставлення до православного свята

Хрещення 2019: якого числа, дата свята
Хрещення господнє, згідно з церковними канонами, відноситься до дванадесяті урочистостей і вважається одним з найбільш важливих подій в році. В день 19 січня у всіх храмах нашої країни проводяться урочисті богослужіння в пам'ять про Євангельські події, що лежать в основі становлення християнської релігії. І хоча справжня суть свята у свідомості населення трохи видозмінилася, основні риси стародавнього ритуалу все ж збережені. Для сучасної людини Хрещення це, перш за все веселі купання в ополонці, спрямовані не на очищення душі, а на зміцнення сили волі.
Хрещення 2019: якого числа, дата свята
При цьому справжня сутність традиції – зречення від гріха і щире покаяння, втрачається за цією пихате ширмою. Людина, занурюючись у крижану воду і хрестившись, думає про силу своїх можливостей, а не про ницості вчинків, скоєних раніше. Згадуючи перекази стародавніх пастирів, святість діянь яких не викликає сумніву, можна зробити висновок, що свято Хрещення це зайвий привід подумати своїх гріхах. Для істинно віруючої людини в такий день немає місця марнославства, він самовіддано прагне уподібнитися до свого Спасителя і нести добро у світ людей. Адже всі знають, Господь не мав гріха, але прийняв Хрещення, подавши тим самим приклад всім послідовникам. Тільки очистивши свою душу і помисли від скверни, в цей день ви зможете відчути справжню радість і Божу благодать.

Відео

Хрещення 2019: якого числа, дата свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають