• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

День студента в 2019 році коли буде

Якого числа будуть святкувати день студента в 2019 році? Чому подія має другу назву «Тетянин день»? Свято бере свій початок ще в 18 столітті. Студенти у всіх куточках країни відзначають цю подію, але в деяких містах урочистості проходять з особливою помпезністю.День студента в 2019 році коли буде


Історія свята

Власний свято студенти отримали в 1755 році. В цей рік відбулася знаменна подія: був утворений один з найголовніших вузів Російської імперії – Імператорський Московський університет (ІМУ, нині — МДУ). Це відбулося за указом імператриці Єлизавети, підписаним 2501 Тому тепер немає сумнівів, якого числа в Росії відзначається головний свято студентства. Щороку саме 25 січня МДУ відзначає день народження, а студенти власне свято.

Імператриця неспроста вибрала цей день підписання указу. Справа в тому, що заснувати університет її просив генерал-ад'ютант Шувалов — видатний державний діяч і фаворит Єлизавети Петрівни. Його мати народилася 25 січня, і указ про заснування університету він підніс їй зі словами: «Дарую тобі університет!».

Друга назва «Тетянин день» виникло за назвою домового храму університету, який розташовується у правому флігелі старої будівлі. Храм названий на честь мучениці Тетяни, якій віддавали данину пам'яті саме 25 січня.

В процесі побудови МДУ задумалися про пошук домової церкви для навчального закладу. Коли будівля головного корпусу перебудовувалося, вирішилося і питання про природу храму. Він став приймати не тільки студентів, але й викладачів. Тут проводили хрещення і відспівування, весілля та інші обряди. Студенти досі просять у святої Татіани допомоги у складанні іспитів.День студента в 2019 році коли буде
День студента в 2019 році коли буде
День студента в 2019 році коли буде

День студента у царській Росії був великим святом, продемонстрованим з особливим розмахом. Починався він із служіння в домовій церкві і засідання в Університеті, а після гуляння переходили на вулицю. Веселі студенти голосно співали пісні і мали свій гімн — Gaudeamus igitur.

Навіть правоохоронці лояльно ставилися до гучних святкувань. Вони допомагали їм дістатися додому, і пропонували свою допомогу підхмеленої молоді. Так, якщо студента потрібно було доставити додому, то жандарм кликав візника і велів йому везти молодика додому за адресою, який писався крейдою на його спині.

Цікаво! «Студенти випили всі, крім Москва-ріки, і то тільки тому, що вона замерзла», — слова Чехова про відзначення в 1884 році.

Заходи в різних містах

Традиційно в 2019 році день російського студента відзначать 25 січня. Навряд чи знайдеться учень, який не знає коли святкується його «професійний» день. І якщо спочатку саме Москва урочисто відзначала подія, то поступово традиція поширилася по всій країні. 25 січня 2005 року указом №76 «Про День російського студентства» президент затвердив офіційний «професійний» день студента.

У кожного вузу знайдуться власні традиції відзначення дня студента. Традиційно в МДУ учнів пригощають медом. Її розливає особисто ректор, а до цього вона настоюється цілих 40 днів, як належить за старовинним монастирського рецептом. Не обійдеться без цієї традиції і в 2019 році. В інших містах країни проводять свої заходи, які стали традиційними:

  • Бєлгородський технічний університет проводить бал у царському стилі;
  • у Волгограді виставляють художні роботи авторства Тетян;
  • у Владивостоці існує Велика книга студентських рекордів, яку поповнюють новими записами щорічно;

У різних містах проводяться святкові гуляння, багато парки пропускають студентів у святковий день на свою територію безкоштовно, наприклад, так сталося в Москві в 2018 році. Не обходиться без квести, майстер-класів та інших розваг. У Твері провели II зимові студентські ігри, девіз яких звучав: «Знання – спорт – творчість – дружба». Захід має повторитися і в 2019 році і стати традиційним.


День студента в 2019 році коли буде


Студентські прикмети

Звичайно, не можна обійтися без студентських прийме. Найвідоміша з них закликає удачу. Для цього студенти 25 січня висовуються у вікно і звуть халяву. Можна вийти на балкон, але обов'язково при цьому махати заліковкою.

Якщо залізти на найвище місце в окрузі і дивитися на сонце, загадуючи бажання, то воно обов'язково збудеться.

У Санкт-Петербурзі облюбували студенти пам'ятник «Мідний вершник» і традиційно натирають «причинне місце» коня Петра I.

У Москві такої ж долі зазнав пам'ятник «Прикордонник з вівчаркою» (м. «Площа Революції»). Ніс і лапка собаки виблискують на сонці, оскільки доторкнутися до них заліковкою – це вірна прикмета здати іспити і заліки успішно.

У Тулі встановлено пам'ятник «Хвостов.NET». Він являє собою ящірку, у якій відвалився хвіст, а в руках заліковка. Якщо частину хвоста потримати в руці, то це обіцяє здачу сесії успішно, а потерши заліковку, можна гарантувати собі захист диплома.

У Тольятті з'явився новий пам'ятник «Спешащему студенту». Тут же утворилася і прикмета – потрібно погладити його по голові, щоб здати сесію вчасно.День студента в 2019 році коли буде
День студента в 2019 році коли буде
День студента в 2019 році коли буде
День студента в 2019 році коли буде
День студента в 2019 році коли буде
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають