• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
  • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
  • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
  • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

День Святого Патріка в 2019 році якого числа

В одину з березневих неділь 2019 року в усьому світі буде відзначатися національне ірландське свято, що носить назву «день Святого Патріка» (Saint patrick's Day). Не стане винятком і Україна – так, де дане свято відзначається ось вже цілих 25 років поспіль, знову буде влаштовано грандіозне гуляння. Стати його частиною зможе кожен бажаючий! Однак для того, щоб остаточно визначитися з планами, слід розібратися у всьому детальніше: що ж це за свято і чому щороку його відзначає близько 15000?День Святого Патріка в 2019 році якого числа


Історія появи

Вшанування Святого Патріка завжди проходить в один і той же день – 17 березня. Сталість виявиться дотримано і в 2019 році, коли москвичі разом з жителями інших російських міст зможуть віддати данину поваги і пам'яті людині, що жила приблизно в період з 385 з 461 року нашої ери. Святий Патрік дійсно гідний прославлення, адже будучи чоловіком з непростою долею, він одночасно став і тим, хто приніс християнство в ірландські землі. Тому сьогодні про нього не забувають послідовники католицизму, православ'я та протестантизму.

Патрік, якого насправді звали Мевином Суккатом, написав автобіографічну книгу про власне життя. Саме завдяки цій праці «Сповіді», історикам вдалося з'ясувати багато про перипетії його існування, адже про особу святого в принципі збереглося зовсім мало правдивих фактів. І все ж точно відомо, що в підлітковому віці він, виходець із заможної північно-англійського сімейства, виявився викрадений піратами і проданий в рабство. Чоловік, який став його господарем, в насмішку над благородним походженням свого слуги дав йому прізвисько «Cothrige», що на місцевому діалекті означало «знатний людина».

Так юнак прожив 6 років. Потім він побачив сон, в якому йому було зазначено бігти на корабель, що вирушає назад, на батьківщину. Суккат покинув полон і благополучно повернувся в дорогі серцю ірландські землі, де, натхненний вже наступним сновидінням, почав виконувати місію просвітителя, що несе Благу Звістку про спасіння у Христі.День Святого Патріка в 2019 році якого числа


Варто зауважити, що як раз за час поневірянь і злигоднів Мевін, навернений у християнство отцем-дияконом ще з самого дитинства, прийшов до свідомої віри в Бога. У хвилини відчаю він не переставав підносити хвалу Господу за допомогою молитов, а коли знову повернув собі свободу – навіть навчився в монастирях Галлії і отримав сан єпископа. У службі чоловіка і нарекли Патрициусом, що перекладається як «батько своїм людям».

Яким буде торжество

День Святого Патріка приурочений до 17 числа березня зовсім не випадково. Вважається, що саме тоді чоловік відійшов в інший світ. Однак добрі діяння, здійснені за час життя, не залишили жодних сумнівів, що цей момент став для Мевина початком чогось нового, грандіозного і вічного. Тому і в 2019 році жодна людина не збирається сумувати і піддаватися тузі. Навпаки, дата стане відмінним приводом повеселитися і приєднатися до яскравих карнавалів з традиційної ірландської музикою, костюмами і груповими танцями кейлі!

Цікавий факт! У день пам'яті святого послаблення передбачаються навіть для тих людей, які живуть в суворій відповідності з релігійними заповідями і нормами. Наприклад, їм дозволяється випити трохи алкоголю і переступити обмеження, налагающиеся у зв'язку з постом.

Так, на великих московських майданчиках відбудуться грандіозні ірландські гуляння в рамках святкового тижня «Irish Week», спрямованої на популяризацію культури цієї самобутньої північної країни.

День Святого Патріка в 2019 році якого числа


Заохочується обряжение в костюми лепреконів (популярних персонажів ірландського фольклору, вміють чаклувати і виконувати бажання) або інших яскравих героїв, малювання на обличчях і придбання зелених капелюхів. Для прикраси одягу, а також для декорування приміщень активно використовується конюшина-трилисник, на прикладі якого Святий Патрік, згідно з легендою, пояснював ірландцям-язичникам сутність Господа, представленого в 3 іпостасях.

За святкування Святого Патріка в 2019 році знову опиняться відповідальні такі структури, як Уряд міста, Посольство Ірландії і урядове агентство Ірландії з міжнародного розвитку ірландської культури Culture Ireland.

Цікаві факти про свято: відео

День Святого Патріка в 2019 році якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають