• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
  • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
  • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
  • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

День будівельника коли в 2019 році дата

У 2019 році вся країна в шістдесят третій раз відзначить видатне, значне професійне свято – День будівельника. Про те, чому цей день такий важливий, про дату свята і традиції, що склалися за десятиліття його існування, в нашій сьогоднішній статті.

День будівельника 2019

Професійних свят багато. Частина з них знають лише працівники галузі, про деяких не чули навіть ті, хто трудиться за відповідною спеціальністю, але ж є і такі професійні дні, про яких чув буквально кожен. У числі таких знаменитих свят – День будівельника.

Зізнайтеся – хтось у вашій родині, хтось із родичів або знайомих неодмінно навчався в будівельному Вузі або СУЗе, чи не так? Чим не привід привітати людину з професійним святом? І дійсно – за статистикою кожен п'ятий дорослий, дієздатна людина має стосунок до будівельної галузі. Але в який день потрібно розсилати вітання? Якого числа День будівельника в 2019 році?День будівельника коли в 2019 році дата


Питання не марна. Справа в тому, що, як і у більшості професійних днів, у цього свята немає фіксованої дати – щороку День будівельника відзначається нового числа. Шістдесят три роки тому свята була призначена плаваюча дата – друге за рахунком серпневе неділю.

У 2019 році День будівельника ми будемо відзначати 11 серпня, зрозуміло, в неділю.

Свято не входить в число державних, а отже, правило перенесення вихідних днів на нього не поширюється. Тобто недільний відпочинок з-за Дня будівельника на інший час не переноситься.

Трохи історії

Своєю появою День будівельника зобов'язаний трудовому подвигу працівників Жигулевской ГЕС, причому подвигу в буквальному сенсі слова: другу за потужністю гідроелектростанцію Європи будівельники звели буквально за п'ять років – і це в умовах складного рельєфу, проблемного грунту і великого перепаду висоти між берегами. Роботи на Волзі в Самарській області були розпочаті в 1950 році і завершено в 1955 (у 1957 році закінчилося введення в дію останніх агрегатів). Відкриття ГЕС було вкрай значущою подією для тих років, і на урочистий пуск приїхав сам Микита Сергійович Хрущов – перший керівник країни.

Хрущова настільки вразив процес будівництва ГЕС, що він негайно запропонував заснувати нове свято – в честь тих майстрів, що звели електростанцію. Так-так, ініціатором нового професійного дня став сам керівник, а не відповідальні особи чи громадські діячі, як це зазвичай буває. З подачі Хрущова вже в 1955 році, буквально через пару місяців, був підписаний відповідний Указ про заснування нового урочистості, а в 1956 році країна вперше відзначила День будівельника.

Головними дійовими майданчиками нового свята стали Палаци і Будинки культури будівельників – мабуть, і сьогодні практично в кожному місті є подібний будинок. Серпневе тепло дозволило проводити частину заходів і на відкритому повітрі – так, наприклад, в Челябінську в честь свята вперше відбувся мітинг у міському парку, а участь у ході взяли практично всі будівельники міста – за даними міської газети, більше сорока тисяч людей. А у Баку в центрі міста пройшла виставка, присвячена новим будівельним технологіям.День будівельника коли в 2019 році дата


Народні гуляння, ярмарки, виступи ансамблів місцевої самодіяльності, виставки, доповіді та лекції – заходи в честь нового урочистості не обмежувалися тільки концертами і урочистими промовами, День будівельника практично відразу став одним з найпопулярніших і улюблених народних свят.

Свято сьогодні

У 2016 році День будівельника відзначали в шістдесятий за рахунком, ювілейний, раз. Це було, мабуть, наймасштабніше святкування за останній час. З урочистою промовою до працівників галузі звернувся міністр ЖКГ і будівництва, потім привітання лунали з інших, менш високих трибун. Особливо приємні були теплі слова на адресу ветеранів галузі. І сам міністр, і інші чиновники відзначили значення ролі людей, фактично створили сферу будівництва в країні.

З досить великим розмахом готуються зустріти своє професійне свято будівельники в 2019 році. Серед запланованих заходів – концерти за участю як місцевих, регіональних зірок, так і артистів з популярністю федерального рівня. Виступи творчих колективів, виставки, круглі столи, присвячені проблемам і досягненням галузі – плани на прийдешній свято починають оформлятися вже сьогодні. Зрозуміло, не обійдеться і без привітань від загальних, що звучать з вуст керівників регіонів, до іменних, адресованих найбільш видатним будівельникам та ветеранам праці.

День будівельника коли в 2019 році дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають