• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

День літнього сонцестояння в 2019 році

Здавна існує думка, що день літнього сонцестояння стоїть осібно в народному календарі. Адже це час наповнений особливою енергією, а з самим днем пов'язано безліч прикмет і ознак. Все ж добре, що багато старовинні традиції воскресають в наші дні – адже інакше б ми не змогли дізнатися так багато цікавих речей, пов'язаних з днем літнього сонцестояння.Дати і числаДень сонцестояння – це час, коли Сонце перебуває під мінімальним кутом по відношенню до поверхні планети. Інакше кажучи, світило в цей день зависає точно над головою – ніби застигає в зеніті. День літнього сонцестояння – найдовший день в році, відповідно, ніч в цю добу – найкоротша за весь астрономічний рік.

Отже, якого числа відзначається це свято? Дата літнього сонцестояння може змінюватися в залежності від року – або 21 або 20 червня; остання дата – у високосні роки.

У 2019 році день літнього сонцестояння припадає на четвер, 20 червня. Тривалість найдовшого дня – 17 годин 33 хвилини; тривалість найкоротшої ночі – 6 годин 27 хвилин.День літнього сонцестояння в 2019 році


Рівнодення і сонцестояння

Іноді день літнього сонцестояння помилково називають днем літнього сонцестояння. Це абсолютно невірно! Пояснення цьому явищу можуть дати астрономи, однак, щоб не плутатися в термінології, краще всього просто запам'ятати наступну інформацію.

Рівнодення – значить день дорівнює ночі; таких днів у році всього два і припадають вони на весну і осінь, тобто на міжсезоння, коли холодний сезон змінюється теплим і навпаки. Весняне рівнодення в 2019 році – 20 березня, осіннє рівнодення – 23 вересня.

Сонцестояння – це час, коли Сонце потрапляє в максимально високу точку над головою; таких днів у році два, припадають вони на літо і зиму, тобто самі довгі сезони – часи тепла і холоду. Літнє сонцестояння обіцяє нам найдовший світловий день, а зимове сонцестояння – найдовшу ніч. Літнє сонцестояння в 2019 році – 21 червня, зимове сонцестояння – 22 грудня.Традиції і звичаїСакральний сенс дня літнього сонцестояння надавали не тільки наші предки-слов'яни. Достовірно відомо, що важливу роль цей день грав у культурі багатьох племен і народностей ще на зорі людства; прикладом тому культові споруди Південної Америки, Британії, Єгипту – піраміди ацтеків і майя, Стоунхендж, храми древніх єгиптян.

Слов'яни присвячували цей день найголовнішого літньому святу – Купали. Правда, сьогодні (і в 2019 році в тому числі) день Івана Купали вже не збігається з днем літнього сонцестояння із-за переходу на нове літочислення (григоріанський календар).День літнього сонцестояння в 2019 році


Обряди, що проводяться в купальську ніч, були настільки важливі, що ігнорувати їх не наважувався ніхто, адже вони визначали подальше життя і однієї людини, і його сім'ї, і цілого племені або народу не тільки на рік вперед, але і на все подальше життя.Ярило одружується

Давні слов'яни вірили, що в цю ніч Сонце-Ярило спускалося на Землю-Апию (в інших легендах – у Воду-Дан), щоб «одружитися». Результатом такого «шлюбу» була Зоря-Заряница. За іншою версією, в цей день Сонце спускалося під землю – в Ирій, і щоб Світ на цьому не закінчився, необхідно було провести найкоротшу ніч правильно – так, щоб Ярило захотів повернутися до людей. А що ж треба було робити в цю ніч? Палити багаття – яскраві, високі, так, щоб горіли до самого світанку. Посипати попелом з вогнищ землю біля входу в хату або землянку – тоді навьи, злі духи смерті, не зможуть підібратися до оселі. Співати пісні, водити хороводи, вести задушевні розмови – словом, пильнувати і не впадати в смуток.Гори, Гори ясно!

Пізніше, вже з приходом на Русь християнства, звичаї дещо видозмінилися. Так з'явилася традиція стрибати через вогнище – в жаркому очисному полум'ї згорали всі біди і нещастя, всі хвороби і вроки.

Найкоротша ніч у році – час розгулу нечистої сили. В ніч на Купала на берег виходили русалки і мавки – підступні мешканки річок, озер і лісових струмків. І якщо мисливець зустрічав на березі струмка молоду дівчину, просившую перенести її на той берег – ну боїться красуня ніжки замочити, так і плавати дівчинка не вміє – то варто було йому тікати від неї не озираючись. Інакше захопить в полон зла мавка, змусить служити до наступного року, охороняти і їй добувати їжу.

Русалки ж заманювали хлопців на мілководді, заманювали солодкими промовами і призовними піснями. Ну а який хлопець зможе встояти перед ласками напівоголеної красуні? Тільки той, кого щиро кохають. І старалися дівчата перед Купалом, плели хлопцям вінки заговорені, вплітали в них гілля берези та полиновий колір. Адже тільки гіркий полин могла захистити в цю ніч від підступів нечисті – будь нечисті.

День літнього сонцестояння в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають