• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

День Землі в 2019 році: дата і історія

Ніхто не буде заперечувати, що взаємини людини і навколишнього середовища складні і повні різних проблем. Щоб жити гідно, але при цьому не погубити природу, людство повинно навчитися існувати в гармонії з світом, з усім, що нас оточує. Усвідомлення важливості екологічних проблем призвело до появи нового свята – Дня Землі.День Землі 2019: дата і історіяПро існування Дня Землі знають якщо не всі, то більшість з нас. В честь свята проводяться найрізноманітніші заходи – як місцевого, так і глобального масштабу, лунають заклики і гасла, організовуються виступи і лекції. Але при цьому питання, якого числа День Землі, виникає практично щорічно. Не став винятком і рік 2019. Справа в тому, що сам свято приурочене до дня весняного рівнодення, а, отже, дата його зрідка може змінюватися.

У 2019 році День Землі відзначається 20 березня, в середу.

Однак вважати, що всі заходи, присвячені Дню Землі в 2019 році, будуть проводитися виключно 20 березня, буде в корені неправильно. Світова громадськість – і вітчизняні екологи, учасник мережі «Дня Землі» — присвячують цього свята від місяця до двох, як правило, від початку березня до двадцятих чисел квітня (22 квітня відзначається День Землі в США).


День Землі в 2019 році: дата і історія


Ініціатива появи свята належить міжнародній мережі «День Землі» — Earth Day Network — найбільшому екологічного руху міжнародного масштабу. Саме вони організували перший свято в 1970-му році в Небрасці, США, і з їх подачі ініціативу підтримала ООН, заснувавши в 1971-му році новий міжнародний свято.

В першому Дні взяло участь 20 мільйонів американців – саме ці дані наводить Earth Day Network на своєму офіційному сайті earthday.org. Сьогодні ж на захист планети в свято мобілізуються вже 200 мільйонів чоловік.

Сьогодні EDN розробляє програму святкування ювілейного, п'ятдесятого Дня Землі, який ми будемо відзначати в 2020 році. На думку активістів мережі, свято стане тим каталізатором, який простимулює безпрецедентне глобальне співробітництво в питаннях екології і збереження живої природи.Символи свята  • Прапор Землі. Найвідоміший символ Дня Землі, який використовується повсюдно, практично на кожному заході – від круглих столів до мітингів і маніфестацій – це Прапор Землі.

Прапор Землі – це велике полотнище темно-синього кольору, в центрі якої розміщена фотографія планети – наш зелено-блакитну кулю. Знімок зроблений з борту космічного корабля «Аполлон-17»: американські астронавти, прямуючи до Місяця в рамках космічної місії «Аполлон», сфотографували планету з ілюмінатора космічного корабля. Фотографія виявилася настільки вдалою, що моментально розійшлася у ЗМІ, а через деякий час стала використовуватися як частина Прапора Землі.День Землі в 2019 році: дата і історія

Звичайно, з точки зору геральдики як науки про символи – прапорах і гербах – Прапор Землі іменуватися прапором права не має. Причина проста: немає єдиного Уряду Землі або Держави Землі, тобто організації, що представляє всю планету в цілому. Проте цей символ настільки міцно пов'язаний з святом, що питань про правомірність його використання вже не виникає.

  • Тета. Ще один символ, на жаль, не так часто використовується в громадських організаціях, це грецька буква Тета, восьма за рахунком в алфавіті. Являє собою коло або витягнутий овал з короткою горизонтальною лінією в центрі, перечеркивающей окружність строго по діаметру. Використовується частіше усього у друкованих виданнях – буклетах, проспектах, доповідях та інше.
  • Дзвін Миру. Щорічно опівдні в День Землі звучить Дзвін Миру. Величезний дзвін, відлитий з металу і поміщений на високу підставку, звучить як символ миру, дружби, людяності. У День Землі в 2019 році звуки Дзвонів рознесуться над сотнями міст планети.

Перший Дзвін Миру з'явився в США, в штаб-квартирі ООН. Його відлили з монет, які діти планети пожертвували в ім'я збереження миру на Землі. Вперше залунав Дзвін у 1954 році. Через кілька років подібні Дзвони з'явилися в Японії, Австрії, Польщі, Мексиці, Німеччині, Австралії і багатьох, багатьох інших країн. До речі, на виготовлення різних Дзвонів пішли не тільки монети, зібрані в якості пожертвувань, але і медалі, ордени, нагородні знаки, а подекуди і зброя – як символ прагнення до миру.

День Землі в 2019 році: дата і історія
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають