• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Мусульманські свята в 2019 році

Іслам є наймолодшою, але однією з найбільш численних релігій. Назва віри в перекладі з арабської дослівно означає: «віддання себе волі Єдиного Бога, покірність». Засновником ісламу вважається пророк Мухаммед. Історія ісламської релігії бере початок в 7 столітті — вона зародилася в Мецці, де в той час панувало язичництво.

Громада, створена пророком Мухаммедом, лягла в основу Арабського халіфату. Прихильників ісламу називають мусульманами. В даний час послідовники ісламу проживають практично в усіх країнах світу, тому мусульманські свята в 2019 році будуть відзначати понад півтора мільярда осіб.

Ісламська культура зберігає свою цінність і знання, які передаються з покоління в покоління. Крім п'яти основних стовпів ісламу, обов'язкових до виконання, особливу роль відіграють релігійні традиції.

Пам'ятні датиМусульмани всього світу святкують одинадцять подій, кожна з яких має важливе релігійне значення.

Новий рік


Мусульманські свята в 2019 році
За календарем Хіджра новий 1441-й рік буде відзначатися 1 вересня. Цей святковий день присвячений найважливішого події — переселення пророка в Медину. Починається рік Священним місяцем Мухаррам. Перші 10 днів вважаються найбільш благословенними, тому їх рекомендується проводити в покаянні і молитвах. Цей період вважається найбільш підходящим для дотримання посту, якого дотримуються багато правовірні.

АшураНе вважається святковим днем, але відноситься до найбільш шанованим подій. Його відзначають в 10 день нового року, який припадає на 10 вересня. Вважається, що в цей день Всевишній створив небеса, ангелів, землю і першої людини. В цей же день і настане кінець світу.

Спочатку в День Ашура був пост, проте він перестав бути обов'язковим. В даний час пост є рекомендованим, і виконується тільки за велінням душі, або не витриманий в місяць Рамадан.

В народі існує традиція робити жалобна хода в пам'ять про пророка Хусейна, який помер у цей день. У багатьох культурних закладах проводяться тематичні заходи, присвячені життю пророка.

Маулід ан-Набі (Mawlid an-Nabi)В ніч з суботи на неділю, 9-10 листопада 2019 року, розпочинається святкування дня народження пророка Мухаммеда. У деяких мусульманських країнах, де іслам є державною релігією, його відзначають протягом місяця. Так як точної дати появи на світ пророка не зафіксовано достовірних джерелах, свято приурочене до дня його смерті.

Ніч Маулід ан-Набі відзначається 12 числа місяця Рабі аль-авваль (за місячним календарем). Відзначають свято, здійснюючи різні благі справи: роздають милостиню біднякам, моляться про хворих і померлих, допомагають всім нужденним. У день народження пророка Мухаммеда прийнято всіляко висловлювати радість, і підносити молитви Аллаху. В ісламських країнах готують спеціальні «арусат ан-набі» — цукрові фігурки, які роздають дітям.

Ніч Дарів (Рагаиб)7 березня 2019 року буде відзначатися Ніч Рагаиб. Свято присвячений важливій події — одруження Абдуллаха та Аміни, батьків Пророка Мухаммеда. Цю ніч часто називають святом бажань, виконання будь-яких прохань і молитов. Щоб заповітне бажання збулося, кожен мусульманин прагне провести цю ніч у молитвах. У Рагаиб прийнято допомагати ближньому, роздавати милостиню, дарувати дітям подарунки, не забувати про своїх батьків.

Ісра і МіраджПам'ятна ніч, коли пророк Мухаммед вознісся на небеса. За релігійним переказом, ангел Джабраїл явився пророку і запропонував вирушити в подорож у священне місто Єрусалим. На крилатому тварині Бураці Мухаммед перенісся в Палестину, відвідав Хеврон і Віфлеєм. В Єрусалимі він зустрів Ібрахіма, Мусу і Ісу, де керував їхньою спільною молитвою в ім'я Аллаха. Там же ангели розсікли пророку груди, омив його серце, після чого ангел Гавриїл супроводжував його при проходженні семи небес.

У ніч вознесіння Аллах показав Мухаммеду кордону між земною та небесною життям. Пророк побачив Рай і Пекло, дізнався про справжню мету Бога. Після того, як Мухаммед розповів про подорож людям, багато хто не повірив і відвернулися від ісламської віри. Однак пізніше, коли всі описані бачення пророком підтвердилися, мусульмани ще більше увірували в Аллаха.

Ісра — чудове перенесення Пророка з Мекки в Байтуль-макдис (колишня назва Єрусалима). Мірадж — вознесіння і підняття пророка на всі сім небес. Вважається, що ці події відбувалися протягом кількох( трьох або чотирьох) годин. Однак є твердження, що і Ісра, і Мірадж відбувалися в одну мить. Саме тому, що обидві події сталися в одну ніч, їх відзначають як одне загальне.

Ніч Мірадж всі правовірні проводять у читанні Корану і молитвах, у святковий день відвідують мечеть, щоб зробити спільний намаз. Після ночі всі віруючі обов'язково висловлюють свій намір тримати піст. За григоріанським календарем ніч Вознесіння випадає на 3 квітня (середа).

Ніч Бараат20 квітня 2019 року, в суботу, усі мусульмани світу будуть відзначати священну ніч Бараат (Лейла-уль-Бараат). За Хіджрою вона відзначається в ніч з 14 на 15 Шабана. подія є головним для всіх послідовників ісламу і знаменує всепрощення, дароване Всевишнім. У Лейла-уль-Бараат прийнято не тільки присвятити себе молитвам і просити милості і прощення у Бога, але і переглянути все своє земне життя. Дуже важливо оцінити всі свої вчинки, визнати гріхи і змінити себе до краще.

Рамадан9-й місяць за Хіджрою є не тільки святим та почесним, але і найважливішим. Протягом усього Рамадану триває суворий піст, що припускає відмову від їжі, води і плотських утіх в світлий час доби. Однак відмова й утримання є головною метою цього поста.

Його головним змістом є зміцнення віри і переосмислення всієї земної життя. Саме у місяць Рамадан кожен мусульманин повинен визначити свої справжні цінності та продемонструвати силу своєї віри. У 2019 році Рамадан почнеться 06 травня (з ночі неділі 5 травня) і триватиме до вечора понеділка 3 червня.

Ніч приречення27 рамадан (31 травня в п'ятницю) всі правовірні мусульмани відзначають одне з найбільш значущих релігійних подій: в останню декаду Рамадану були послані перші сури Священного Корану. Ніч Могутності і Приречення (Ляйлятуль-кадр) потрібно використовувати для здійснення покаяння і очищення душі і серця. Щоб зняти з себе всі гріхи, необхідно дотримувати помірність у всьому: у сні, їжі, приділяючи більшу частину часу читанню Корану і молитов, звернених до Аллаха.

Ід аль-Фітр05. 06. 2019 мусульмани всього світу відзначатимуть свято розговіння (Ураза-Байрам або Рамадан Байрам). Урочистості на знак завершення строго посту священного місяця Рамадан є одним з головних ісламських свят. Згідно з писанням, всі правовірні мусульмани обов'язково повинні тримати піст, який є одним з головних п'яти стовпів ісламу.

Ураза-Байрам — свято розговіння і прощання з місяцем благословенним. За цей час мусульмани зуміли вирости духовно і утвердилися у своїй вірі, тому заслужили урочистий свято миру і злагоди.

Підготовка до свята починається за кілька днів: жінки приводять в порядок двір і житло, роблять прибирання і перуть речі. Всі члени сім'ї повинні очистити своє тіло, скупавшись і одягнувши чисту або новий одяг. Напередодні всі поспішають зробити покупки і придбати подарунки для своїх близьких. З вечора готуються традиційні частування до урочистостей і прикрашаються внутрішнє оздоблення будинку.

Перед Ураза-Байрамом дуже важливо відвідати своїх родичів і у всіх випросити прощення, щоб зустріти свято з чистою душею. Необхідно забути всі сварки і образи, запросити друзів і сусідів до урочистої трапези. Вдень у мечеті здійснюється колективна молитва, після якої всі мусульмани поспішають привітати один одного з цим великим святом.

День АрафатВ 9-й день місяця зуль-хіджа (в 2019 році він випадає на 1 серпня) біля підніжжя гори Арафат паломники здійснюють священний намаз. Всі учасники Хаджу таким чином віддають данину пам'яті Адаму і Єві, які зустрілися на цьому місці після вигнання з Раю. Вважається, що всі справи і помисли в Арафат збільшуються багаторазово, тому і вага гріхів, і вага молитов збільшується в кілька разів.

В ісламських країнах цей день рекомендують провести в пості та молитвах, просити прощення і робити добрі справи. Пост забезпечить кожному мусульманину прощення від усіх гріхів і очищення душі не тільки за минулий, але і за майбутній рік.

Курбан-байрамВ цей день всі послідовники ісламу повинні здійснити священний обряд — принести жертву в ім'я Аллаха і своєї віри в нього. Ід аль-Адха входить в обряд паломництва в Мекку і відбувається в долині Міна. Його відзначають на десятий день місяця Зуль-хіджа.

У 2019 році урочиста подія припадає на 12 серпня. Згідно з релігійною традицією, свято жертвопринесення триває кілька днів. Курбан Байрам відзначають всі, не тільки ті, хто може здійснити паломництво в Мекку. Обряд відбувається всюди, де в цей момент перебуває правовірний.

Історія цієї події пов'язана з біблійним сюжетом. Однак по мусульманською традицією, замість патріарха Авраама згадується ім'я Ібрагіма, який спробував принести в жертву старшого сина Ісмаїла. За відданість і віру Всевишній винагородив Ібрахіма, замінивши жертву баранчиком.

Пишні торжества починаються з самого раннього ранку. Відкривається свято ранковим намазом в мечеті — кожен мусульманин повинен здійснити обмивання і надягти нову або чистий одяг.

До трапези приступають тільки після відвідування мечеті, так як до молитви необхідно прийти з чистим серцем. Після святкової проповіді потрібно відвідати всіх померлих родичів на кладовищі і помолитися за їхні душі.

До жертовного обряду приступають після повернення додому. Він здійснюється в знак віри і готовності служити Аллаху. У цей день дуже важливо проявити милосердя, тому частина жертви віддається бідним і нужденним. Протягом наступних днів потрібно відвідати друзів, обдаровуючи їх подарунками і частуванням.

ХіджраІсламський календар ведеться з того моменту, коли мусульманська громада переселилася в Медину (Ясриб). Вважається, що це сталося 16 липня 622 року і носить назву Хіджра. Так як переселення в «місто Пророка» є одним з найбільш важливих подій для ісламу, всі дати в календарі вважаються від Хіджри.

Календар складається з 12 місяців, однак, на відміну від григоріанського, вони не мають фіксованої дати початку і завершення. Періодичність залежить від місячної фази і щорічно зсувається. Це дозволяє вирахувати дати значущих свят та інших релігійних подій на кілька років вперед.
Мусульманські свята в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають