• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
 • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
 • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
 • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

Найдовший день в 2019 році якого числа

Один раз в рік наступає самий довгий день і найкоротша ніч за 12 місяців. В залежності від того високосний рік чи ні, дата може дещо зміщуватися. Найдовший день в 2019 році припаде на 21 червня, але для деяких жителів планети це буде найкоротший світловий день за рік. Чому так відбувається?Що таке сонцестояння

Найдовший світловий день отримав назву літнього сонцестояння. Причина, по якій світловий день поступово збільшується, досягає максимуму і потім йде на спад – нахил осі землі до сонця. Мінімальний кут осі обертання і подовжує день до максимуму.

І якщо жителі північного півкулі влітку спостерігають самий довгий день, то в південній частині планети в цей момент найдовша в році ніч. Астрономічне літо збігається з календарним в північній півкулі, а в південному в цей час астрономічна зима.

На зимові місяці в південних широтах навпаки припадають самі довгі світлові дні, найдовший з яких – день зимового сонцестояння. Якого числа він настане, також залежить від загальної довжини року. У Північній півкулі це 21 або 22 грудня, на Південному – 20 або 21.Найдовший день в 2019 році якого числаЛегенди

Наші предки у своєму житті багато в чому покладалися на цикли природи. До появи християнства язичники поклонялися богу Купали, і день літнього сонцестояння приурочували до його вшанування. Прохання виражали в ритуалах, наприклад, омивалися в річках і струмках в надії на урожай і хорошу погоду. Ще приносили жертви вогню і воді, збирали цілющі рослини. Всі шукали папороть, котрий розквітала лише в цю ніч і вказував на заритий скарб.

Згідно легендам, ніч літнього сонцестояння — свято для фей і добрих духів. З ними укладали договори і запрошували приєднатися до урочистостей, щоб попросити про виконання найзаповітніших бажань.

Християни почали відзначати нове свято — день Іоанна Хрестителя, який випадав на 24 червня за старим і на 7 липня за новим стилем. Справа у різниці дат між Юліанським і Григоріанським календарем, за яким ми живемо зараз. Так стався зсув від астрономічного явища на кілька тижнів.Як відзначають у різних країнах

Не тільки в Україні, але і по всьому світу шанують літнє сонцестояння. У різних народів свято має свою назву і особливості:

 • У Латвії Янів день святкується 23 і 24 червня. У ці дні в країні офіційні вихідні. Влаштовуються гуляння, під час яких співають народні пісні, стрибають через вогнище і купаються.Найдовший день в 2019 році якого числа


 • У Фінляндії в суботу, яка припадає на 3 тиждень червня, відзначають Юханнус. Жителі намагаються виїхати на природу, там обов'язково джгут велике багаття. Цей день особливо багатий на весілля, адже одружитися на Юханнус – хороша прикмета.Найдовший день в 2019 році якого числа


 • У Португалії вшановують святого Іоанна. Свято припадає на 23-24 червня. В небо випускають гарячі паперові кулі, влаштовують феєрверки, а ввечері готують святковий стіл.

Цікаво! Щоб привернути удачу, у святковий день люди б'ють один одного пластмасовими молоточками.


Найдовший день в 2019 році якого числа


 • Ісландці відзначають Литу – довгий день у році. За легендою, тільки сміливі наважувалися вийти вночі на пошуки папороті, який міг зробити людину невидимою.


Найдовший день в 2019 році якого числа


 • Свято середини літа Мидсоммар (midsommar) зазначається у Швеції. День літнього сонцестояння припадає на теплий період. Жителі країни намагаються закінчити всі справи і взяти на роботі відпустку. Готуються до святкування заздалегідь, щоб виїхати за місто, де збираються великими компаніями.


Найдовший день в 2019 році якого числа


 • В Україні літнього сонцестояння присвячений день Івана Купала, яке відзначається 24 червня (7 липня). Святкова ніч сповнена слов'янських обрядів з водою, вогнем і травами. Молоді хлопці і дівчата стрибали через високий багаття взявшись за руки, обмінювалися вінками. Незаміжні дівчата плели вінки та пускали їх на воду, щоб визначити де її суджений.Найдовший день в 2019 році якого числа


У Китаї сонцестояння пов'язано зі зміною стихій Інь і Ян. Зростає енергія Ци, люди багато медитують. А в індуїсти надаються аскезі, відмовляючись від їжі і води.

21 червня – місце збору паломників в Стоунхенджі, які слідами друїдів, здійснювали тут свої обряди, збираються, щоб віддати шану древнім кельтським традицій. Вважалося, що в цей день Бог Сонце запліднював Мати Землю.Прикмети

З сонцестоянням пов'язані прикмети, на які наші предки орієнтувалися при прийнятті рішень або дізнавалися про майбутні події. Так, негода передрікала поганий врожай, а ранкова роса вважалася цілющою і несла звістку про багатий врожай. Традиція зустрічати світанок пов'язана з його здатністю давати здоров'я і сили, як вважали предки. Фортеця духу і тіла знаходилася і в лазні, в якій потрібно було попаритися з віником із прутів, зібраних в період сонцестояння.

Цікаво! Щоб збулися бажання, треба було перелізти через 12 огорож і чекати загаданого протягом 12 місяців. Дівчині потрібно було протанцювати всю ніч і чекати пропозиції від нареченого.

21 червня 2019 – це не тільки самий довгий день у році, але й національні свята в Данії, Гренландії, Канаді. Якутія відзначає свій новий рік, а Татарстан – Сабантуй – свято на честь закінчення весняних робіт у полі.

Найдовший день в 2019 році якого числа
 • Сьогодні
 • Популярне
 • Читають