• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
 • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
 • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
 • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

День обіймів якого числа в 2019 році

Незважаючи на те, що таке свято як День обіймів багатьом здається дурним, з кожним роком число його шанувальників зростає. Воно й не дивно, адже кожному хочеться, щоб у житті стало більше приводів для відмінного настрою. День обіймів в 2019 році за доброю традицією святкується двічі – 21 січня і 4 грудня.

День обіймів якого числа в 2019 році


Історія

В середині 70-х років в Сідней (Австралія) прилетів юнак Хуан. У його житті було мало приводів для радості і він вирішив, що ситуацію треба міняти. Великими літерами на ватмані він написав «Обійми безкоштовно» і відправився з ним в аеропорт. Спочатку юнака сприйняли, м'яко кажучи, здивовано, але потім багато хто із задоволенням потопали в його обіймах. Дізнавшись про цю акцію, австралійські студенти підтримали ідею. Вважається, що саме таким чином зародився рух «обнімашек».

Свято став гуляти по планеті. Після Австралії його почали відзначати і студенти в Європі. Слідом підключилися і американська молодь. А з 1986 року в американському календарі з'явився «International Hug Day», який було прийнято відзначати 21 січня. У нашій країні про нього дізналися на початку 90-их минулого століття. Сьогодні більша частина його шанувальників – міська молодь, проте повільно, але впевнено він направляється в провінцію.

Традиції

Багатьом до вподоби це свято, оскільки він не вимагає матеріальних витрат, адже головний подарунок – це обійми, посмішки та позитивні емоції. Не треба оминати увагою і тих, хто знаходиться далеко, – їм можна, наприклад, відправити у День обіймів в 2019 році картинки, «гифки» і різні листівки в соціальних мережах і месенджерах. До того ж у цей день прийнято проводити різноманітні флешмоби. Ну а при бажанні, звичайно ж, не забороняється накрити стіл і запросити своїх друзів і рідних.

21 січня і 4 грудня ви маєте право укладати у свої обійми не лише рідних і близьких, але навіть незнайомих людей, а вони не повинні чинити опір!

Існує кілька неписаних правил, що діють в це свято:

 1. Не можна ображатися на обійми, подаровані незнайомцем.
 2. Не можна забороняти коханій людині обіймати інших людей.
 3. Не можна обніматися зі злими намірами та/або без емоцій.

  День обіймів якого числа в 2019 році


  Цікаві факти про свято

  Пропонуємо лише кілька фактів, які доводять, що обійми не тільки приємні, але і корисні:

  • Покращують самопочуття. В момент дотику до іншій людині виробляється окситоцин, який дарує відчуття ніжності і тепла.
  • Нормалізують артеріальний тиск. В мить, коли до вас хтось доторкається, активізуються рецептори тиску, так звані тільця Пачіно, які посилають сигнал блуждающему нерва, у результаті знижується артеріальний тиск.
  • Допомагають у боротьбі з фобіями. В результаті досліджень, проведених психологами, було встановлено, що обійми (не важливо – з людиною, кішкою, м'якою іграшкою) втішають і зменшують страхи.

   Попереджають розвиток серцевих хвороб. Доведено, що у тих людей, які ділилися з близькою людиною розповіддю про пережите нещодавно стресі, не тримаючись при цьому за руки і не відчуваючи його дотику, частота серцевих скорочень зростає.
  • Зберігають шлюбний союз. Сім'ї, чоловік і дружина в яких часто обіймаються, рідше розпадаються ніж ті, в яких уникають фізичних контактів.
  • Допомагають у боротьбі зі стресом. При тактильному контакті знижується рівень кортизолу, гормону стресу, йде напруга і настає відчуття спокою.
  • Впливають на розвиток. Згідно з результатами останніх досліджень, діти, не обділені увагою і обіймами батьків, розвиваються краще не тільки фізично, а й інтелектуально. Обіймайте свого малюка як мінімум 7 разів в день!

   Для нормальної життєдіяльності щодня кожній людині необхідно мінімум 4 обійми. Цікаво ще й те, що з віком збільшується потреба. Тому обіймайтеся як можна частіше, а не лише 21 січня і 4 грудня.
День обіймів якого числа в 2019 році
 • Сьогодні
 • Популярне
 • Читають